İçeriğe Yönlendir

Yakıt Nereden Alıyorsunuz?

Hakan Çakmak 19

Recommended Posts

Hakan Çakmak 19

Merhabalar, yeni sürücüyüm. Genelde aracıma çoğu zaman opetten yakıt aldım, bir defa petrol ofisini denedim son kez de shell den aldım ama shellden aldığım yakıt ile sanki kalkışta çok sarsma geldi bilemedim ya da ben öyle sanıyorum. 

Peki sizler genelde yakıtı nereden alıyorsunuz? Nelere dikkat ediyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bu zamana kadar hep Opetten aldım. Bundan önceki aracım benzinliydi. İmzadayız aracı alınca da Opete devam ediyordum fakat ilk çalıştırdığımda ve gaza yüklendiğimde hafif duman attığını farkettim ve tavsiye üzerine Shell denemeye karar verdim. 1 seneyi geckindir shell kullanıyorum ve duman olayının kesildiğini gözlemledim. Shell’den devam ediyorum artık. Sanırım Opetin mazotu Shell’e gire biraz kalın geliyordu. Aracın bakımlarını hiç aksatmadan yıl/km olarak düzenli bir şekilde yaptırıyorum. Bunun farkında etkisi vardır mutlaka diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

ben opet bp tp hepsini denedim nekadar yabancı marka da olsa shell en iyisi, hatta v-power alıyorum tavsiye ederim, diğer firmalardan daha fazla km yaptırıyor bana. + shell smart kart ta tanımlı olduğu için hiç kart okutma fln derdi yok, plakadan direk puanlar yükleniyor,pompacı  plakayı yazıp fişi kestiğinde.puanlar az ama diğerlerinden iyi en azından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dizeli total. Benzin ve lpg bp. Opetten hiçbir şey almam. Koç grubuna ait bir yerden bir şey almamaya çalışırım. Bir çok üründe kalite geçmişten beri düşük tutulmuştur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Aracımı kayınçomdan almıştım. O da 3 sene boyunca hep opetten aynı pompadan lpg doldurmuş. Opet LPG si katkılı olduğu için benzin enjektörlerini tıkamış böyle ucu kömür gibiydi (GDI motorda benzin ile lpg enjektörü aynı odaya aynı anda yakıt püskürtüyor) Artık Opet kullanmıyorum. Şu an LPG ve benzini GO'da alıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. Yolumun üstünde Shell olsa oradan alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

2010 yılından beri tüm alımlar kayıtlı paro karta, hepsini opetten aldım. Araç 95bini geçti, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.(Dizel)

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Bana kalırsa sadece bir firmaya takılı kalmamak lazım. Kaliteli firmalardan (opet,shell,bp,total vb.) hangisi denk gelirse ondan almak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Hemen hemen 20 yıldır Shellden başka yerden yakıt almadım. LPG-Mazot-Benzin ne tip aracım varsa hep shell. Yakıttan kaynaklı bu zamana kadar da hiç sorun yaşamadım. Araçlarımın bakımlarını da 10bin km de bir yapar. Her iki bakımda bir de orijinal olmak koşuluyla benzin/mazot pompasını değiştiririm. Eğer aracım lpgli ise onun da filitre setini her iki bakımda bir değiştiririm. Akaryakıt firmaları yakıtı belli noktadan alıyorlar, sadece içine koydukları katkı malzemeleri kendi ürünleri diye biliyorum. Velhasıl benim oyum Shell'e.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dizeli total. Benzin ve lpg bp. Opetten hiçbir şey almam. Koç grubuna ait bir yerden bir şey almamaya çalışırım. Bir çok üründe kalite geçmişten beri düşük tutulmuştur. 

bence onu sene de 10 bin 20 bin km yaparak anlayamazsın 10 senedir en lüks aracımız dan kepçemize kadar opet kullanıyoruz yakıt kaynaklı en ufak sıkıntı yok tırımızın biri senede 100 bin km geçer

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aracımı kayınçomdan almıştım. O da 3 sene boyunca hep opetten aynı pompadan lpg doldurmuş. Opet LPG si katkılı olduğu için benzin enjektörlerini tıkamış böyle ucu kömür gibiydi (GDI motorda benzin ile lpg enjektörü aynı odaya aynı anda yakıt püskürtüyor) Artık Opet kullanmıyorum. Şu an LPG ve benzini GO'da alıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. Yolumun üstünde Shell olsa oradan alırdım.

Opet lpg si benzin enjektörünü nasıl tıkayacak.
Sıkıntıyı nasıl fark ettiniz. ?
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Nerde varsa ordan alıyorum.

Tercihim eve en yakın olan yani shell.

Ama uzun yolda her zaman opet! Malum tuvaletleri çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Shell den alıyorum. Shell bulamazsam Total, Turkiye Petrolleri, BP, Petrol ofisi diye gidiyor.

Opet'e anca tuvalete giderim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benzin shell vpower,lpg aytemiz :) Aytemizin lpgsi bizim sahile gelen gemiden aytemizin ilçemizdeki deposuna ordanda tüm aytemizlere gidiyor.Beklememiş lpg :) Adamların lpg si hem ucuz hemde gerçekten kaliteli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet abi günaydın. O konuyla ilgili olarak benim başıma gelen bir olayı paylaşmak isterim. Ben lpgli fiesta aracımda sürekli katkısız olarak shellden yakıt alıyordum. Bir sefer Edirneden istanbula dönerken opetten almak zorunda kaldım. Yakıtı alıp yaklaşık 200 km yol gittikten sonra arabayı park ettim. Sabah çalıştırdığımda ısınıp lpgye geçtikten sonra rolantide dalgalanmalar meydana geldi. Araç sarsıntılı çalışıyordu. Biraz ileri gittim pat stop etti. Tekrar çalıştırdım yine aynısı. Bende aldım benzine gittim lpg ustama. Durumu anlattım. O zaman bana demesi; sürekli katkısız gaz aldığın aracına katkılı gaz aldığın için katkılı gazın içindeki maddeler aynı zamanda temizlik işlevini de yaptığı için içerideki pislikler filtreyi tıkayarak bu hale geldi dedi. Bunun bir tık ilerisi lpg enjektörlerinin tıkanması ve değişim dedi. Valla açıkçası beni pek inandıramamıştı. Sonra LPG filtresi ( biri büyük biri küçük olan) değiştirdi. İçindeki gaz bitince tekrar katkısız gaza devam et dedi. Eğer sorunun devam ederse filitreleri değiştirelim dedi. 

Kalan gaz az olduğu için ikinci filitre değişimi olmadı. Araç eski haline geldi. Normalde iki filitre değişimi için 60₺  veriyordum. Bu sefer para almadı. 

O zaman da kendisine sormuştum. Nerden alayım shellden demişti. Eğer aracına lpg takıldıktan sonra hep opetten alırsan sorun olmaz pislik bu kadar olmaz ve her filitre değişiminde çıkan pislik aracına zarar vermez demişti.

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Mazotu Shell den akılı Kel'den al derler ama ben sürekli TP'den alıyorum. Çok da memnunum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi günaydın. O konuyla ilgili olarak benim başıma gelen bir olayı paylaşmak isterim. Ben lpgli fiesta aracımda sürekli katkısız olarak shellden yakıt alıyordum. Bir sefer Edirneden istanbula dönerken opetten almak zorunda kaldım. Yakıtı alıp yaklaşık 200 km yol gittikten sonra arabayı park ettim. Sabah çalıştırdığımda ısınıp lpgye geçtikten sonra rolantide dalgalanmalar meydana geldi. Araç sarsıntılı çalışıyordu. Biraz ileri gittim pat stop etti. Tekrar çalıştırdım yine aynısı. Bende aldım benzine gittim lpg ustama. Durumu anlattım. O zaman bana demesi; sürekli katkısız gaz aldığın aracına katkılı gaz aldığın için katkılı gazın içindeki maddeler aynı zamanda temizlik işlevini de yaptığı için içerideki pislikler filtreyi tıkayarak bu hale geldi dedi. Bunun bir tık ilerisi lpg enjektörlerinin tıkanması ve değişim dedi. Valla açıkçası beni pek inandıramamıştı. Sonra LPG filtresi ( biri büyük biri küçük olan) değiştirdi. İçindeki gaz bitince tekrar katkısız gaza devam et dedi. Eğer sorunun devam ederse filitreleri değiştirelim dedi. 
Kalan gaz az olduğu için ikinci filitre değişimi olmadı. Araç eski haline geldi. Normalde iki filitre değişimi için 60₺  veriyordum. Bu sefer para almadı. 
O zaman da kendisine sormuştum. Nerden alayım shellden demişti. Eğer aracına lpg takıldıktan sonra hep opetten alırsan sorun olmaz pislik bu kadar olmaz ve her filitre değişiminde çıkan pislik aracına zarar vermez demişti.

Bu doğru.
Bunu aygaz ile de görüşmüştüm ben
Yaşadığın şey mantıklı. Ustanın yorumu doğru.
Ancak Emrah hocamda aynı sebeple tıkanan şey benzin enjektörüymüş.
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Ayhan Asil yazdı:

Mazotu Shell den akılı Kel'den al derler ama ben sürekli TP'den alıyorum. Çok da memnunum. 

Bizim burda TP olsa ne güzel olurdu, yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Hakan Çakmak 19 yazdı:

Merhabalar, yeni sürücüyüm. Genelde aracıma çoğu zaman opetten yakıt aldım, bir defa petrol ofisini denedim son kez de shell den aldım ama shellden aldığım yakıt ile sanki kalkışta çok sarsma geldi bilemedim ya da ben öyle sanıyorum. 

Peki sizler genelde yakıtı nereden alıyorsunuz? Nelere dikkat ediyorsunuz? 

Yeni sürücü olduğunuz halde yakıt farkından dolayı arabadaki değişikliği hissetmeniz takdire şayan.

Ben yakıtımı genelde eve yakın olan shell ve opetten alıyorum. Hiç bir fark göremiyorum. :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu doğru.
Bunu aygaz ile de görüşmüştüm ben
Yaşadığın şey mantıklı. Ustanın yorumu doğru.
Ancak Emrah hocamda aynı sebeple tıkanan şey benzin enjektörüymüş.
LPG bilindik sirali sistemlerden degil diye biliyorum. Ondan dolayi sikinti yasamis olabilir. Lpg ayni enjektoru kullaniyor olabilir.

Yakitta benim depo corba oldu kart puanim hangi sirkette gecerli ise oradan benzin aliyorum. Lpg yi de ucuz olan bilindik yerlerden aliyorum.
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet abi konusu  vardı zaten lpg sıkıntısı sanmıştım sonra sorunun benzin enjektörü olabileceğini düşündük. Ankarada şaşmazda bir usta buldum enjektörleri söktük kurum bağlamıştı ucu hep. Enjektörlerin kimisi az kimisi çok yakıt püskürtüyordu sonra ilaçlı makine ile temizlendi. Ustanın dediği direk enjeksiyonlu motorlarda lpg ile benzin aynı anda yanma odasına püskürtülüyor, LPG de katkı varsa enjektörlerin ucunu tıkıyor demişti.

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Nevşeer dışında BP 'den alıyorum. Memnunum. PO denemişliğim de var ama LPG filtresi kara çıkmıştı. Belki istasyon kaynaklıdır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi konusu  vardı zaten lpg sıkıntısı sanmıştım sonra sorunun benzin enjektörü olabileceğini düşündük. Ankarada şaşmazda bir usta buldum enjektörleri söktük kurum bağlamıştı ucu hep. Enjektörlerin kimisi az kimisi çok yakıt püskürtüyordu sonra ilaçlı makine ile temizlendi. Ustanın dediği direk enjeksiyonlu motorlarda lpg ile benzin aynı anda yanma odasına püskürtülüyor, LPG de katkı varsa enjektörlerin ucunu tıkıyor demişti.

Hep opetten alınmışsa, zaten hep katkılı deterjanlı yakıt alınmış.
Arada bir deterjanlı alınsa bu söylem doğru olurdu.
Ayrıca, lpg filtresinden geçip, lpg enjektöründen geçip yanma odasındaki enjektöre yapışan balçık çok zor.

Ustanın çıkış yolu kısmen doğru. Ama sizin araçla örtüşmüyor.

Muhtemelen bozuk ateşleme sebebiyle kurum oluşmuştur.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Fiestam varken ilk aracımı alınca BP den aldım memnun olduğumu sanıyordum sonra Shell den almaya başladım aracın çalışma sesi çekişi değişti iyi yönde, fiyat uygunluğu vardı GO açılmıştı Karabük’e oradan aldım iki defa tövbe ettim 45 derece açılı yaklaşık yokuşu 2. Viteste zor çıktım ses değişti biter bitmez tekrar Shell’den aldım problem kalmadı. O gün bugündür nereye gidersem gideyim Shell’den başkasından almam benzinde gezerim yine almam😃

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Keskin yazdı:

bence onu sene de 10 bin 20 bin km yaparak anlayamazsın 10 senedir en lüks aracımız dan kepçemize kadar opet kullanıyoruz yakıt kaynaklı en ufak sıkıntı yok tırımızın biri senede 100 bin km geçer

opetten hiç almadım ki. koç grubu için konuştum :) Doğrudur. Aynı aracı binlerce km kullanmadan yorum yapmak zor tabi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...