İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Kasa - Xenon Far ile Muayeneden Geçermi ?

Ufuk Memiş

Recommended Posts

Ufuk Memiş

Merhaba arkadaşlar, aracımda bi xenon far var. Yani halojen değil. Ben bu şekilde muayeneye sokmayı planlıyorum sizce geçer mi? Arkadaşımda carevelle halojen farda led ampul vardı arka stoplarda çakap takılıydı bu şekilde geçti. Şuanda halojen farım yok çıkma vs. satın almakta pek işime gelmiyor sağ sol 400tl falan istiyorlar. 7f1d1a1c6e476ab815bff5a44130540f.jpg

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Amerikan park durumunu iptal edebiliyor musunuz? Sanırım sinyaller sabit yanında sıkıntı oluyor.

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Amerikan park modülünü iptal edebiliyorum ama yanındaki yanan beyaz ledler iptal olmuyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ufuk Memiş yazdı:

Amerikan park modülünü iptal edebiliyorum ama yanındaki yanan beyaz ledler iptal olmuyor.

Onlar zaten park lambası yerine yanan gündüz ledi gibi duruyor. Sabit yanan sinyallerde sıkıntı var, Hangi istasyonda muayene yaptırmayı düşünüyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Ümraniyedeki istasyon diye düşünüyorum. Bilemedim geçer mi kalır mı yoksa şansımı mı deneyeyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmez.. 

Far sıkıntı değil ama ampulü sıkıntı. 

Xenon ampulleri söküp traşlayarak halojen H7 takarsanız geçersiniz. Aksi takdirde denemeyin hiç. Led ampul geçer ama xenon ampul geçmez. 

Burada faktör, ışığın şiddetidir. 

Ufuk Memiş yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Konunuz şu an araç muayene bölümünde bilginiz olsun. 

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Abi normal h7 sarı renk ampül alıp takayım ozaman. Yuvaya oturmaz mı nereyi traşlamak lazım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Otomatik far yükseklik ayarı olmayan xenon farlar (istisnalar hariç) muayeneden geçmez. 
Mehmet abinin dediği gibi H7 ampulun arka kısımı traşlanıp takılabilir. Ben o şekilde geçiyorum muayeneden.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ufuk Memiş yazdı:

Abi normal h7 sarı renk ampül alıp takayım ozaman. Yuvaya oturmaz mı nereyi traşlamak lazım.

H7'yi mevcut xenon ampulün arka kısmına benzeteceksin işte.. 

Ha, Bu far orijinal ise, Zaten H7'dir bu. 

Traşlamak gerekmez

Biliyor musun ampul tipini. ?

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Mehmet abi link atma şansın var mı netten sipariş vereyim çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Far modifiyeli sanırım uzunlar da iptal edilmiş gibi, o zaman d1s dir ampül. uygun bir led ampül ile de geçer muayeneden, traşlamak ile uğraşmazsınız ama daha pahalı tabi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa Arıkan yazdı:

istisnalar hariç

Benim araba ilk gördüğüm istisna. 25w kullandıkları için otomatik eğim koymamışlar. İlk gördüğümde çok şaşırmıştım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş
Far modifiyeli sanırım uzunlar da iptal edilmiş gibi, o zaman d1s dir ampül. uygun bir led ampül ile de geçer muayeneden, traşlamak ile uğraşmazsınız ama daha pahalı tabi.
Evet d1s ampul. Uzunlar iptal. Ozaman h7 ampul almamda işimi görmeyecek galiba.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ufuk Memiş yazdı:
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Evet d1s ampul. Uzunlar iptal. Ozaman h7 ampul almamda işimi görmeyecek galiba.

Görür. Eski Bora aracıma bixenon montajı yapmıştım, H4 far olduğu için uzunlarda mercekten oluyordu, halojen ampülü takıp geçiyordum muayeneden.

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Görür. Eski Bora aracıma bixenon montajı yapmıştım, H4 far olduğu için uzunlarda mercekten oluyordu, halojen ampülü takıp geçiyordum muayeneden.
Benim ne yapmam lazım bu durumda
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ufuk Memiş yazdı:
Metin Akbal yazdı:

Benim ne yapmam lazım bu durumda

H7 ampülü traşlayıp xenonları söküp muayeneye gitmek :)

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

H7 ampülü traşlayıp xenonları söküp muayeneye gitmek [emoji4]
Bunu yapınca uzunları yakınca mercekten mi ışık verir yoksa nerden:)
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bunu yapınca uzunları yakınca mercekten mi ışık verir yoksa nerden:)
Mercekten selektor yapiyor perde var perde acilinca uzuna geciyor.
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş
Mercekten selektor yapiyor perde var perde acilinca uzuna geciyor.
Teşekkürler herkese:) şimdi bir internet sitesinden h7 ampül sipariş edicem. Inşallah muayeneden geçince yazarım:)
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bi halojen olarak geçer muayeneden :)  farlar kapalı selektör yavaş olur sadece 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ufuk Memiş

herkese tekrardan merhaba, konuyu ben açtım sonlandırmak istedim. Bugün aracımı muayeneye götürdüm. Farlarım bixenondu ve far içine gündüz ledi modifikasyonu ve amerikan park mevcuttu. (gündüz ledleri park görevi görüyordu ve sürekli açıktı yani kısa farları yakıncada aynı şiddette yanıyordu kısılmıyordu)
Mercekli bixenon olan farımdaki d1s ampulü söküp herine h7 halojen ampul taktık. (Yerine oturmadı geçici olacağı için japonladık) çok şükür muayeneden birçok sebepten dolayı hafif kusurlu olarak geçtik. Konuyu açtığımda bana fikirkerini sunan tüm abi ve kardeşlerime teşekkür ederim. d8bd18b2a72b5880e6708d15f5fd0455.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...