İçeriğe Yönlendir

Evo 8 Motorlu Outlander Turbo Nasıldır, Alınırmı ?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Talha Bilgi yazdı:

Ben outlander kullanıyorum ama bendeki 2.4 atmosferik ... Genel manasıyla memnunum :) Bir grubumuz var outlander olan arkadaşlar memnun turbodan  yüksek km'lerde sorun yaşayan pek olmadı

Benim için harika bir bilgi, peki turboluların yakıtı nasıl benim için sorabilirmisiniz :)

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Ebrar Tüfek yazdı:

Benim için harika bir bilgi, peki turboluların yakıtı nasıl benim için sorabilirmisiniz :)

Bir arkadaş uzun yolda sakin kullanımda 10,5 lt lpg, şehir içinde ise 13lt lpg yaktığını ama kışın özellikle çok sert kullanımda lpg ile 15 LT leri bile görür dedi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Talha Bilgi yazdı:

Bir arkadaş uzun yolda sakin kullanımda 10,5 lt lpg, şehir içinde ise 13lt lpg yaktığını ama kışın özellikle çok sert kullanımda lpg ile 15 LT leri bile görür dedi.

Sert kullanımda lpg 15 litre ise bedava, zaten sert sürüşte benzin ile giderim. Yakıtı da harikaymış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Ebrar Tüfek yazdı:

Sert kullanımda lpg 15 litre ise bedava, zaten sert sürüşte benzin ile giderim. Yakıtı da harikaymış

Benim otomatik vites 2.4 şehir arası ölçmedim ama şehir içi yarı basmaca yarı normal kullanımda 14-15 lt lpg görüyorum...

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Talha Bilgi yazdı:

Benim otomatik vites 2.4 şehir arası ölçmedim ama şehir içi yarı basmaca yarı normal kullanımda 14-15 lt lpg görüyorum...

Ben alırsam lpg iptal ağzına kadar dolu bi slepeer yaparım. Dışardan normal bi suv, içinde evo motorlu bir canavar 300bg setup ile profec'den turbo basıncını düşürüp şehir içi güvenli sağlam birşekilde binmeyi düşünüyorum. Motora girmeden önce büyük fren diskleri ve balataları ile başlanmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Ben alırsam lpg iptal ağzına kadar dolu bi slepeer yaparım. Dışardan normal bi suv, içinde evo motorlu bir canavar 300bg setup ile profec'den turbo basıncını düşürüp şehir içi güvenli sağlam birşekilde binmeyi düşünüyorum. Motora girmeden önce büyük fren diskleri ve balataları ile başlanmalı.

Bence lastik ebatıda değişmeli 215/60R16 ebat sanırım orjinalleri ve bence ince özellikle turbo için, yanak boyundan kısıp taban genişlemeli 235 yada 245 gibi naçizane görüşüm

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Talha Bilgi yazdı:

Bence lastik ebatıda değişmeli 215/60R16 ebat sanırım orjinalleri ve bence ince özellikle turbo için, yanak boyundan kısıp taban genişlemeli 235 yada 245 gibi naçizane görüşüm

Aynen öyle ince yanak geniş taban lastik takılmalı, ince yanak biraz daha yere yaklaştırır.  Bunların 4x4 sistemleri nasıl ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Durduk yere outlander ilanlarına baktırmayın şimdi :D

Otomatik olanları ilgimi çekiyor da, ah şu iç tasarım biraz daha güzel olsaydı, ne olurdu sanki

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Aynen öyle ince yanak geniş taban lastik takılmalı, ince yanak biraz daha yere yaklaştırır.  Bunların 4x4 sistemleri nasıl ?

Ben yabancı siteleri araştırmıştım ön ve arkaya %50 elektronik olmayan bir dağılımdan bahsedilmişti, klasik direk ikiye bölüyor diye ama gene Rus sitesinde ise %60 ön %40 arkaya bölüyor yazmışlardı.

Ben konya'da derin kar vs denedim hiç problem yaşatmadı, yüksek hız virajlarda da gayet başarılı geldi bana.

Köksal Yılmaz yazdı:

Otomatik olanları ilgimi çekiyor da, ah şu iç tasarım biraz daha güzel olsaydı, ne olurdu sanki

Yalnız o sadelik sayesinde mi bilmiyorum iç trim sesi olmuyor ve km çok olanlarda bile o göğüs vs hep temiz ve derli toplu kalıyor...  Sadelik sayesinde kolay temizlikte oluyor ben azcık titizim Sonax matt efect ile silerim sade olunca kolay siliniyor ve etkisi daha çabuk göze geliyor

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:

Bakma abi boşver çok kötü araba, ben bi alayım da deneyip bakarım güzelse tavsiye ederim, piyasayı yükseltmeyin ben alana kadar :D :D :D

Talha Bilgi yazdı:

Ben yabancı siteleri araştırmıştım ön ve arkaya %50 elektronik olmayan bir dağılımdan bahsedilmişti, klasik direk ikiye bölüyor diye ama gene Rus sitesinde ise %60 ön %40 arkaya bölüyor yazmışlardı.

Ben konya'da derin kar vs denedim hiç problem yaşatmadı, yüksek hız virajlarda da gayet başarılı geldi bana.

Ciddi ciddi kafaya koydum, bu yıl içerisinde temiz bitane alacağım. Düz boru, dp, olmazsa olmaz filtre ve launch controllü yazılım:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Ebrar Tüfek yazdı:

Bakma abi boşver çok kötü araba, ben bi alayım da deneyip bakarım güzelse tavsiye ederim, piyasayı yükseltmeyin ben alana kadar :D :D :D

Ciddi ciddi kafaya koydum, bu yıl içerisinde temiz bitane alacağım. Düz boru, dp, olmazsa olmaz filtre ve launch controllü yazılım:)

Sahibinden sitesinde pek bulunmuyor face'de outlnader gruplarına üye olun derim. 

zira 2. eli aslında hızlı bir araç ama nedense face, forum yada whatsapp'dan hızlı gidiyor

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Talha Bilgi yazdı:

Sahibinden sitesinde pek bulunmuyor face'de outlnader gruplarına üye olun derim. 

zira 2. eli aslında hızlı bir araç ama nedense face, forum yada whatsapp'dan hızlı gidiyor

Facebook hesabım yok ama bunun için açılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Yav sen A4 almıyo muydun?

A4 ikinci araba, multivandan 10 bin civarı ucuz bu outlander. Multivanı satıp outlander alırsam 2. Arabayı daha kısa sürede alabilirim, çünkü üste para kalacak vw satılırsa. İkinci araç ayrı, multivan ayrı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ebrar Tüfek yazdı:

Evet 2.0 wrx de kullanılıyor, outlander da kullanıyor, yabancılar saab 9-3 9-5 de çok kullanıyor sonradan güçlendirme yaparken bu turboyu takıyorlar, direk kit halinde satılıyor saab için. 

garret filandır zaten o turbo da. subaru imprezaya bolt on turbo kitleri vardı mesela. söküp yenisini takıp yeni yazılım yüklüyorlardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...