İçeriğe Yönlendir

Sandero - İleri Geri Silkeleme / Gaz Kesme / Çekip Bırakma Sorunu

ibrahim Tiryaki

Recommended Posts

ibrahim Tiryaki
Fatih Evcin yazdı:

Vay arkadaş ne arabaymış ya. Ara ara girip okuyorum konuyu benim de moralim bozuluyor.

Şuan servisten şu aşamada almam doğru olmaz abi, bir hakkım olacaksa da hak kaybına uğramış olurum. İyi veya kötü neyse sonuçlansın ona göre hareket edeceğim bende. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
ibrahim Tiryaki yazdı:

Şuan servisten şu aşamada almam doğru olmaz abi, bir hakkım olacaksa da hak kaybına uğramış olurum. İyi veya kötü neyse sonuçlansın ona göre hareket edeceğim bende. 

kesinlikle ben sana daha önce de söyledim acele edip fevri davranma..

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
(düzenlendi)

Merhaba dostlar;

Bugün genel müdürlük ekibinden benimle ilgilenen görevli ile konuştum. Manifold kaçak kontrolü yapılacağını (lpg montaj yapılırken birşey yaptılar mı hesabı..) ve subapta karıncalanma var mı diye bakılacağını söyledi  (bu ne demek bilmiyorum). Ben bunlardan da birşey çıkmayacağına adım kadar eminim. Şuan LPG kaynaklı birşeyler yakalar mıyız acaba diye düşünülüyor tahminimce. Çünkü bu 2 noktadan sonra bakılacak bir yer kalmadığını ve nihai kararın verileceğini belirtti. 

Şahsi görüşüm: Teknik ekip araçta sorunun kaynağına dair bir şey bulamıyorsa (en yetkili üst mercii olarak.) bana göre bu imalat/üretim hatası olduğuna işaret eder. Bunun normal olduğunu iddia edelerse, aynı yıla ait muadil araç denendi, onda böyle bir sorun yoktu. Bu hususta normal olmadığını gösterir. 

Bakalım neler olacak. Umarım fazla uğraştırmadan iyi niyet içerisinde ortak noktada buluşabiliriz.

tarihinde ibrahim Tiryaki tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ibrahim Tiryaki yazdı:

Manifold kaçak kontrolü yapılacağını (lpg montaj yapılırken birşey yaptılar mı hesabı..) ve subapta karıncalanma var mı diye bakılacağını söyledi  (bu ne demek bilmiyorum).

Yanık tabir ettiğimiz durum. 

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanık tabir ettiğimiz durum. 

Teşekkürler Mehmet hocam. Subapta yanık olsa daha farklı ciddi belirtiler gösterirdi diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hiç bi şey bulamazlarsa, topu LPG'ye atacaklar, hazır olun :)

Manifold değiştirmeyi teklif edecekler, malum, şu an delik olmalı.

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Sani Gerşon yazdı:

Manifold ile ilgili değil ki konu, önceki detayları biliyorsun Sani abi. Bunu kanıtlamaları gerekli. Manifold değişti yine değişmedi :) eee ne olacak, lpg de devre dışı kalmış olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Sani Gerşon yazdı:

Merhaba sani bey.

Manifold da bir sorun çıkmamış. Şimdi subapta karıncalanma var mı yok mu ona bakcaz diyor.

Birde subapta da sorun yoksa, bu standartlar içinde mi değil mi diye rapor verilecek diyor.

Ee muadil araçta yoktu, standart içinde değil dedim. Çamura yatıyor vs. vs. 

Kıyaslama muadil araçla olmayacakta neyle olacak? Markanın teknik verileri diyor..

Yahu bu felsefi bir yorum değil ki, x arabada yoksa y arabada varsa aynı model aynı motora sahip, bu normal değildir. Bunu bir türlü anlatamadım.

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Sani Gerşon yazdı:

Heyecanla sonucu bekliyorum :)

Bana kalırsa "kılıfına uyduracaklar".

Çok komikler gerçekten... Muadil arabada sorun yok, ee bu standart dışı mı o zaman, hani benim araba standart içerisinde ya? :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

kullanıcı hatası, delikli olmaz derler.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Yunus Emre Öz

Merhaba İbrahim hocam sorunu çözebilmişmiydiniz siz aracınızdaki

ibrahim Tiryaki yazdı:

Bana kalırsa "kılıfına uyduracaklar".

Çok komikler gerçekten... Muadil arabada sorun yok, ee bu standart dışı mı o zaman, hani benim araba standart içerisinde ya? :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...