İçeriğe Yönlendir

Yeni Alınan Araç Bakımı

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)

Merhaba,

Bildiğiniz gibi aracımı alalı 1 hafta oluyor.

Henüz herhangi bir bakım yaptırmadım. Şöyle bi bütçeyi yokladım, yaptıracak durumda da değilim gibi :)

Kendim yapsam daha ucuza gelir mi? Kişinin kendi yapabileceği bir şey mi? Filtre-yağ değişiklikleri vs yapabilirim herhalde diye düşünüyorum. Başka hangi bakımlar gerekir yeni alınan araca? Standart 10 bin km bakımında yapılanları yapsam yeterli mi?

Araç Fiat Albea 2004 model LPG'li 186.000 km'de.

tarihinde Ahmet Caliskan tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Aracın kmsi önemli yılı önemli buna göre değişecek belli parçalar vardır. V kayışı gibi mesela 😉 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mustafa Karaca yazdı:

Aracın kmsi önemli yılı önemli buna göre değişecek belli parçalar vardır. V kayışı gibi mesela 😉 

Evet bunu belirtmeyi atlamışım :) düzelttim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İlk aklıma triger geliyor zincirli değil ise, sonrası fren hidroliği ve periyodik yağ bakımı, tabi bir usta gözüyle genel olarak bakılıp varsa ekstra eksikleri belirlenmeli ve bütçeye göre sırayla yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Yeni alınan bir aracın kendiniz tarafından geçmişi bilinmediği için ilk etapta bakımının işinin ehli bir "usta" (Tabi bulmanız biraz zor) tarafından yapılması elzem birşey. Sonraki bakımlarda aracınızın eksiklerini bildiğiniz için kendiniz yapsanız da pek sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Bence de triger ve v kayışı değişmeli. Fren balatası kontrol edilebilir diskler kontrol edilebilir. Usta gözüyle genel bir kontrolden sonra yavaş yavaş başlanır değişime. Antifiriz ölçtürün aküyü kontrol ettirin kış mevsimindeyiz sıkıntı olmasın 😉

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Kilometresine göre Triger-devirdaim ilk sırada olmalı.

Eski bakım kitapçığı , yazılı notları vs. var ise yol gösterici olabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Hava filtresi, yağ filtresi, yağ, polen filtresi değişti. 310 TL ödedik. Normal mi sizce?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Bahadır Taşpolat yazdı:

yağ ve filtreler ne marka? işçilik dahil rakam mı

Valla ne desem yalan olur sormadım. İşlerim olduğu için aracın başında da durmadım. Ama 1 saatte biter demişti, 6 saat sonra alabildim. Bi yerden parça beklediğini bu sebeple geciktiğini söyledi. İşçilik dahil bu fiyat.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

fiyat normal ama  tanıdık bir yer değilse parçaları ucuzundan takarak ordan belki bişeyler yapmış olabilirler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...