İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası İkinci El Parça

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan

Arkadaşlar selamlar. İki hafta önce kaza yaptım.Sigorta kusuru tamamen karşıya verdi.
Farlar ve tampon yaklaşık 10.000 tl üzerinde. Kaportacım miktarın yüksek olduğunu bu yüzden sigortanın ihale usulu yapılacağını ve ikinci el parça kullanılacağını söyledi.
Kritik olmayan parçalar yan sanayi oluyor bunu biliyorum ama 2. el parça nedir ? Kaportacı bana katakulli yapıyor gibi geldi. Süreç nasıl işliyor fikirlerinizi alabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maalesef kaportacı doğru söylüyor. 

3 yaşını doldurmuş araçların hasar alan parçalarında işlem sıralaması şu şekildedir.  

1- Onarım

2- Muadil parça

3- Orijinal çıkma parça

4- Orijinal sıfır parça

Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Kaportacım miktarın yüksek olduğunu bu yüzden sigortanın ihale usulu yapılacağını

İhale kısmı, sigorta şirketinin tercih ettiği bir yol.. bunun yasal bir dayanağı yok. 

Hangi şirket ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Aklıma benim far geldi :) araba satıldı tek fark kaldı elimde ne günlerdi ya , emeği geçen emmi , king , ve çağlar abiye bir kez daha huzurlarınızda teşekkürü borç bilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Maalesef kaportacı doğru söylüyor. 

3 yaşını doldurmuş araçların hasar alan parçalarında işlem sıralaması şu şekildedir.  

1- Onarım

2- Muadil parça

3- Orijinal çıkma parça

4- Orijinal sıfır parça

İhale kısmı, sigorta şirketinin tercih ettiği bir yol.. bunun yasal bir dayanağı yok. 

Hangi şirket ?

Sigorta onarım firmasına yönlendirdi. Firma farlar ile tampona onarım olmayacak durumda diye mail attı. Karşı tarafın sigortası pek bilindik bir firma değil dosyada kaportacıda. Parçaların sıfırı 10-12 bin tl falan ikinci eli 6 bin tl falan. Gürcistanda parçaları buldum yakıtla beraber 3000 tl tutmuyor. Oraya geçsem orada başka noksanlarla beraber halletsem sigorta kısmını nasıl halledebilirim ? En iyi yöntem nasıl olur Mehmet abi ? Fikrin ney ? 

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Kaskonuz yokmu ondan açsanız dosyayı  , gelip başkası vuruyor sonra yan sanayi çıkma parça suçsuz insan uğraşıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Gürcistanda parçaları buldum yakıtla beraber 3000 tl tutmuyor. Oraya geçsem orada başka noksanlarla beraber halletsem sigorta kısmını nasıl halledebilirim ? En iyi yöntem nasıl olur Mehmet abi ? Fikrin ney ? 

Sigorta şirketi ile görüş. 

5000 lira bana verin dosyayı kapatalım de. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta şirketi ile görüş. 

5000 lira bana verin dosyayı kapatalım de. 

Mehmet abi sigorta dosyayı 8.000 tl ye kapatalım demiş. Araçla gürcistana çıkacam fakat bu seferde kaportacı eski parçaları isterler diyor. Olabilir mi bu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kendin görüş.. 

Yada acenten görüşsün. Açıksa amacınızı söyleyin. 

Çıkma parça istemiyoruz, yan sanayi istemiyoruz. Kendimiz bir şekilde halledeceğiz. bize sadece para verin, onarıp, onarılmış halde resimlerini atayım veya eksperiniz görsün diyin.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Mehmet abi sigorta dosyayı 8.000 tl ye kapatalım demiş. Araçla gürcistana çıkacam fakat bu seferde kaportacı eski parçaları isterler diyor. Olabilir mi bu ?

rakamda anlaşıp kapatılınca sigrota şirketi çakan hasarlı parçaları istemez zira şirket parça yollamadı. manyağım ; 8000 i alır arabamı bile yaptırmam o bile mümkün o derece. parayı veirr dosya kapanır bitti.

kaportacı kazanmaz sadece

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hamit inan
(düzenlendi)

@Mehmet Ozyurek @Çağlar Bayur Sigorta 8000 tl vermekten vazgeçmiş. Kaportacım öyle dedi. experi arıyorum teli açmıyor ofisi aradım bayanın biri çıktı. Biraz tartıştım ben size geri dönücem dedi 3 gündür hala dönecek. Karşı taraf doğa sigorta dosya açılma tarihi 24.11.2019 , sistemde hala incelemede diyor.
Bu adamlara yasal olarak ne yapabilirim ? Cinnet gecirtmek üzereler

Bunun yasal süresi nedir ? 35 günü geçti tornavida deymedi araca :) 

tarihinde Mehmet Yıldız 1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

trafik sigortası maalesef sancılı . mevzuatta da müşteriyi koruyan da yasal taraflar çok az (yok diyemedim ) sigorta firmasının merkezini arayarak baskı yapılabilir .Ancak bu arada kaportacınızın söylemlerinde de tutarsızlıklar var, uzaktan gözüken o

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

trafik sigortası maalesef sancılı . mevzuatta da müşteriyi koruyan da yasal taraflar çok az (yok diyemedim ) sigorta firmasının merkezini arayarak baskı yapılabilir .Ancak bu arada kaportacınızın söylemlerinde de tutarsızlıklar var, uzaktan gözüken o

Araçla gürcüstana geçecem deyince kaportacı karıştırdı ortalığı. Öyle tahmin ediyorum. Bunun şikayet ve bekleme süresini arıyorum birde mercini fakat bulamadım

tarihinde Mehmet Yıldız 1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bunun şikayet ve bekleme süresini arıyorum birde mercini fakat bulamadım

Twitter :)

Gördüğüm kadarıyla şu an en etkili mercii twitter.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...