İçeriğe Yönlendir

LPG, Bobine Zarar Verir mi?

ibrahim Tiryaki

Recommended Posts

Çağlar Bayur
ibrahim Tiryaki yazdı:

Benimle ilgilenen usta sağlıklı bir şekilde kontrol etmiştir diye umuyorum. 

en basit ve teşhiste en faydalı en iyi eleme yöntemi de içeren bu testi nedense kimse yapmaz, varsa yoksa elektronik ararlar. önce mekanik temeli elemeli bu gibi arızalarda. bence yapmamıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

en basit ve teşhiste en faydalı en iyi eleme yöntemi de içeren bu testi nedense kimse yapmaz, varsa yoksa elektronik ararlar. önce mekanik temeli elemeli bu gibi arızalarda. bence yapmamıştır.

Parçaların çalışma mantığını bilen bulsana bana 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Göktürk yazdı:

Önce ben sordum. :)

Arıza kodu bırakmayan hafif bi gecikme durumu olabilir. Ara sıra yapıyorsa bence buji dibinde biriken su kondanse su kıvılcım etkisi yapabilir, bobin yapabilir. Usta arızayı gördü denedi mi?

Usta ile birlikte teste çıkıldı önce. Daha sona ateşleme kontrolü sonrası sıfır buji takıp teste çıkmışlar yine yapmış aynı sıkıntıyı. Bu arada silindirde kurum olması bu tarz bi sıkıntıya yol açabilir mi 

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Çağlar Bayur yazdı:

Doğrudur çağlar bey, ama ne kadar iyi bilersek bilelim özellikle yetkili serviste aracın yanında bulunmak mümkün değil, o yüzden bakacak ustanın insafına kalıyoruz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
ibrahim Tiryaki yazdı:

Usta ile birlikte teste çıkıldı önce. Daha sona ateşleme kontrolü sonrası sıfır buji takıp teste çıkmışlar yine yapmış aynı sıkıntıyı. Bu arada silindirde kurum olması bu tarz bi sıkıntıya yol açabilir mi 

Açamaz. Kurum niye var? Kurum sonuç..

Başın ağrıyor beyin tümörü var aspirin iç. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Göktürk yazdı:

Açamaz. Kurum niye var? Kurum sonuç..

Başın ağrıyor beyin tümörü var aspirin iç. 

Tabiki kurum neden oluştu onu bilmek lazım. Ayrıca bu sorunun kurumla hiç bir alakası yok boşuna carbon clean yaptırma mı diyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dışarıda, kurallara uyarak kompresyon testi yaptırın önce. Maliyeti düşük. 

Kurum temizlemek kanserde aspirin içmek gibi bir şey gerçekten. Kurum oluşan silindirin bobinini diğerine takarak deneyin bir de. Araç da garantide galiba. Olmadı bobinleri değişsinler. Garantili arabaya karbon temizletmek ne demek? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dışarıda, kurallara uyarak kompresyon testi yaptırın önce. Maliyeti düşük. 

Kurum temizlemek kanserde aspirin içmek gibi bir şey gerçekten. Kurum oluşan silindirin bobinini diğerine takarak deneyin bir de. Araç da garantide galiba. Olmadı bobinleri değişsinler. Garantili arabaya karbon temizletmek ne demek? 

Lpg takılıp sökülse bile garanti dışı muamelesi yapılıyor

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki

Evet dostlar, yorumlarınızı bekliyorum veya en azından buradaki ustalarımız ve abilerimizin tecrübelerine dayanarak ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
ibrahim Tiryaki yazdı:

Evet dostlar, yorumlarınızı bekliyorum veya en azından buradaki ustalarımız ve abilerimizin tecrübelerine dayanarak ne yapmalıyım?

Bobin ve bujileri test edin. Sorunlu silindirinki yer değiştirin bence. Gözlemleyin

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bobin ve bujileri test edin. Sorunlu silindirinki yer değiştirin bence. Gözlemleyin

yapıldı hocam bi değişiklik olmamış. ustanın söylediği bu. yetkili servis oldugu icin bizzat arac yanında bulunmadım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
ibrahim Tiryaki yazdı:

depoya enjektör temizleyici würth felan koyup 200 km bi dolaşıp gelin şöyle yarış modunda.

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Göktürk yazdı:

depoya enjektör temizleyici würth felan koyup 200 km bi dolaşıp gelin şöyle yarış modunda.

Mehmet bey, bu tip katkılar yanma odasına etki ediyor mu? Ayrıca benim sıkıntım silindir kurımlanması mı o da kesin değil. Ayrıca bir de silindir vuruntu değerleri hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum. Normalde hepsi aynı değerde mi olmalıdır? Bu vuruntu değeri tam anlamıyla nedir ne değildir? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sizin motor direct injection. 

kurum meselesi bunlarda olabilir olur. sorun tabi kurum değil o bir sonuç. ama nikahta keramet biraz arabayı yüksek devirli kullanın bi süre. şöyle ne var yağ pas atsın. 

Sonra hata biraz daha belirginleşir ya da ortadan kaybolur. 

Olası nedenler arasında enjektör kalibrasyonu olmaması gibi nedenler  de olabilir. Herşey olabilir yani. Biraz daha arızanın ilerlemesi takibi gerekiyor sanırım.

Sizin araçlarda bir de beklemedeki hata kodları var. hata kodlarını okurken o kodlara da bakmak lazım. arada olanlar...Onların menüsü ayrı yerde olur. Oraya bakmadılarsa kod yok demiş olabilirler. 

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Göktürk yazdı:

sizin motor direct injection. 

kurum meselesi bunlarda olabilir olur. sorun tabi kurum değil o bir sonuç. ama nikahta keramet biraz arabayı yüksek devirli kullanın bi süre. şöyle ne var yağ pas atsın. 

Sonra hata biraz daha belirginleşir ya da ortadan kaybolur. 

Olası nedenler arasında enjektör kalibrasyonu olmaması gibi nedenler  de olabilir. Herşey olabilir yani. Biraz daha arızanın ilerlemesi takibi gerekiyor sanırım.

Sizin araçlarda bir de beklemedeki hata kodları var. hata kodlarını okurken o kodlara da bakmak lazım. arada olanlar...Onların menüsü ayrı yerde olur. Oraya bakmadılarsa kod yok demiş olabilirler. 

Hafızaya alınmış herhangi bir arıza yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
ibrahim Tiryaki yazdı:

Hafızaya alınmış herhangi bir arıza yok. 

Bu hangi anlamda bilemeyiz

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu hangi anlamda bilemeyiz

Ne hangi anlamda bilemeyiz? Anlayamadım daha açık yazar mısınız rica etsem 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hafızaya alınmış herhangi bir arıza yok demek hafızaya alınmamış ama beklemede olanlara bakıldı mı belirtmiyor.

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Ali Darbaz yazdı:

Motorun animasyonu. 

Ali hocam bizim anlayacağımız dilde motor ne söylüyor bize? :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
ibrahim Tiryaki yazdı:

Ali hocam bizim anlayacağımız dilde motor ne söylüyor bize? :)

Teknik olarak motor bu demek istedim. 

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Göktürk yazdı:

Hafızaya alınmış herhangi bir arıza yok demek hafızaya alınmamış ama beklemede olanlara bakıldı mı belirtmiyor.

Mehmet hocam clip cihazında şuan hiç bir arıza yok. Öyle söyleyeyim size. Üzerinden hareket veya çözüme geçilecek bir done yok Renault clip cihazına göre. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
ibrahim Tiryaki yazdı:

Mehmet hocam clip cihazında şuan hiç bir arıza yok. Öyle söyleyeyim size. Üzerinden hareket veya çözüme geçilecek bir done yok Renault clip cihazına göre. 

Neyse tamam öyle olsun.

Bir de bu motorlarda tapet/valf kaymaları yaygın deniyor. Bence biraz daha kullanın bi bakın.

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Göktürk yazdı:

Neyse tamam öyle olsun.

Bir de bu motorlarda tapet/valf kaymaları yaygın deniyor. Bence biraz daha kullanın bi bakın.

Nerde deniyor, bi kaynak verebilir misiniz göz atmak isterim. Ayrıca bu sorun kaynaklı olsa motor bu durumu riskli görüp kendini koruma moduna alıp arıza kodu bırakmaz mıydı? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...