İçeriğe Yönlendir

En Pahalı SUV; Karlmann King!..

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

JqJNvK.jpg

Otomotiv sektöründe yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla piyasaya sürülen araçların fiyatları da büyük bir hızla yükseliyor. Ancak Karlmann King, dudak uçuklatan fiyatıyla dünyanın en pahalı SUV aracı unvanını ele geçirdi.

PLytyA.jpg

Dünyanın en pahalı SUV'u unvanını dünya standartlarındaki diğer lüks araçlardan alan Karlmann King, ilk kez 2017 yılında Dubai Motor Show'da sergilendi. Fuarda, Bentley Bentayga ve Lamborghini gibi dünyanın en pahalı SUV'ları bile onun gerisinde kaldı.

Yollarda göreceğiniz diğer tüm araçlardan farklı bir tasarım, müşteri tarafından seçilebilen özellikler ve kurşun geçirmez gövde gibi özellikler, Karlmann King'in neden dünyadaki en pahalı SUV aracı olduğunu gösteriyor. Tüm bu özellikleri bir araya getiren devasa araç, 1,08 milyon dolardan başlayan ve 3,8 milyon dolara kadar uzanan yüksek bir fiyat etiketine sahip.

Çinli otomotiv şirket IAT tarafından tasarlanan ve 1.800'den fazla kişiden oluşan Avrupa ekibi tarafından inşa edilen Karlmann King benzersizliğini korumak için sadece 12 adet üretilecek. Tasarımcı Luciano D’Ambrosio'nun son eseri olan devasa SUV, Batmobil’den esinlenerek tasarlandı. İlk bakışta garip görünse de asimetrik tasarım araca farklı bir karakter katıyor. Tuhaflık ve farklılık açısından Cybertruck'a rakip çıktı diyebiliriz.

SUV segmentindeki araç, Ford F-550 'yi temel alıyor ve tamı tamına 4.500 kg ağırlığında. Kurşun geçirmez versiyonunu seçerseniz, ağırlık 6.000 kg'a kadar çıkıyor. Kaputun altında, Ford F-550'nin 6.8 litrelik V12 motoru var. Bu motor 420 beygir gücünde ve en yüksek 220 km/s hıza ulaşabiliyor.

xgAUKA.jpg

Gövde karbon fiber ve çelik kullanılarak üretildi. İç mekan HD ses sistemi, 4K TV, güvenli bir kasa, telefon yansıtma sisteminin yanı sıra isteğe bağlı uydu TV, uydu telefonu, kahve makinesi, elektrikli masa, hava temizleyici, neon ışıklar ve buzdolabı gibi ultra modern özelliklerle donatıldı.

Karlmann King, 5.990 mm uzunluğunda, 2.480 mm genişliğinde ve 2.480 mm yüksekliğinde. Dingil mesafesi 3.691 mm olan aracın yakıt deposu kapasitesi ise 151 litre. Kısaca bir limuzinde bile bulamayacağınız kadar zengin özellikler, devasa bir araçta toplandı.

İnceleme Videosu

Kaynak: Webtekno

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

En son benim oğlanın Hot wheels arabaları gerçek olacak galiba. Çocuk büyünce oynadığı saçma tipli oyuncaklara binip dejavunun zirvelerini yaşayacak olabilir. :)

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tahir Ak yazdı:

En son benim oğlanın Hot wheels arabaları gerçek olacak galiba. Çocuk büyünce oynadığı saçma tipli oyuncaklara binip dejavunun zirvelerini yaşayacak olabilir. :)

Hiç sevmiyorum o arabaları ama gidip onlardan alıyorlar hep.😊 

Furkan Avcı yazdı:

karaca-bio-diamond-24-cm-derin-z.jpg

Diamond dizayn demişler ama tencere dizayn daha uygun gibi. 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elon ve bu. Doğru yoldalar. 80li yılların gelecek çağ gösterim filmleri araçları artık yollara çıkıyor. İyiye işaret 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Servet Aydın yazdı:

Elon ve bu. Doğru yoldalar. 80li yılların gelecek çağ gösterim filmleri araçları artık yollara çıkıyor. İyiye işaret 

İçinde klasik v12 motor var abi elektrikli olsa gelecek çağ derdim, bu motor 80 de de vardı herhalde. Bursa da içini direk böyle yaparlar. Dışınıda Karaca tencereci yapar :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Furkan Avcı yazdı:

İçinde klasik v12 motor var abi elektrikli olsa gelecek çağ derdim, bu motor 80 de de vardı herhalde. Bursa da içini direk böyle yaparlar. Dışınıda Karaca tencereci yapar :D

Motor işinde çuvaplanmış. Hibrit olmalı idi ve karbon fiber çelik karışımı olmasına rağmen ölçülerine göre çok ağır 

Dogan Arsiray yazdı:

king deyince bende dedimki doğumgünü mü geldi.

Gece fotosu çeksene sen 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yapmış olmak için yapılmış. Özelliklere bak. Kahve makinesi varmış. Böyle bir arabada fil kakasından ayıklanan kahve çekirdeği ile filtre kahve standart olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

60 ‘lı yıllarda yaşananların bir benzeri sanırım bugünkü durumumuz. Ama bu seferkiler nedense fazlaca çirkin.

Yorum bağlantısı

Diamond dizayn demişler ama tencere dizayn daha uygun gibi. [emoji16]

Adam Hot wheels logosuna bakıp alıyor yoksa almıyor yaş 4.5. Hayatta marka takıntısı olan adam değilim onun yaptığına bak :)
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Servet Aydın yazdı:

Problem 3 mm sac  kullanıyorlarmıs araclarda 3 mm yede şekil belli baskılar harıcı zordur bu prizmatik köşelerin sebebi buymuş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Sizce lansman sırasında 2 camında patlaması planlı bir olay mı yoksa şanssızlık mı?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Alptuğ Özcan yazdı:

Sizce lansman sırasında 2 camında patlaması planlı bir olay mı yoksa şanssızlık mı?

Oda şu sebebdenmıs önce balyoz kapıya vuruldugu ıcın altdan darbe alıp desteki kırılmıs sonra yukarı cama vuruldugundan kırılmıs bıldıgın tank yapmıslar fakat bu sekılde avrupa bırlıgı onayından gecmez dıyorlar seri üretim icin cunku yaya guvenlıgını saglamıyıyor dıyorlar 

Servet Aydın yazdı:

3mm sağlam kalınlık he 

çatı boyalı sacları 0,50 ile maxımumu 1 mm desek 3 mm offfff tank tank :))

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

3mm sac ile kafa kafaya çarpışma halinde karşı tarafa allah sabır versin. Muhtemelen bagaja kadar girer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Erkan Işık yazdı:

Oda şu sebebdenmıs önce balyoz kapıya vuruldugu ıcın altdan darbe alıp desteki kırılmıs sonra yukarı cama vuruldugundan kırılmıs bıldıgın tank yapmıslar fakat bu sekılde avrupa bırlıgı onayından gecmez dıyorlar seri üretim icin cunku yaya guvenlıgını saglamıyıyor dıyorlar

Hatırladım Doğan Kabak'in videosu vardı 

Yorum bağlantısı

bunu alsam dedem görse demircide mi kaynattırdın der. 

ne kadar çirkin

zırhlı humer al geç adı var en azından . roket atıyorlar mayından geçiyorlar kabinin içinden yara almadan çıkıyor askerler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...