İçeriğe Yönlendir

Ödenemeyen İdari Trafik Cezası

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Bir tanıdığımıza 2 ay önce ehliyetsiz araç kullanmaktan 4000 tl ceza kesilmiş. Fakat eve gelen bir makbuz tutanak olmadığı için ödeyemiyoruz. E-devlette plakaya yazılmış ceza yok. Vergi dairesine gidildi ceza ödeyemedi. Sistemde ceza çıkmadı. E-devlet e-mail ile bilgilendirme maili gelmiş. Lazkin hiç bir şekilde ödeyemedi. 

Bu durumu nasıl çözeriz. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Arıkan yazdı:

Vergi dairesine gidin çözerler.

Vergi dairesinden geldi şimdi. Ordada bulamamışlar. 

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Cezaları tahakkuk eden ilgili birime gidin trafik şubede. Orada bekliyordur yüksek ihtimalle. Oradan alacağınız bir evrakla vergi dairesinden ödeniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Bir tanıdığımıza 2 ay önce ehliyetsiz araç kullanmaktan 4000 tl ceza kesilmiş. Fakat eve gelen bir makbuz tutanak olmadığı için ödeyemiyoruz. E-devlette plakaya yazılmış ceza yok. Vergi dairesine gidildi ceza ödeyemedi. Sistemde ceza çıkmadı. E-devlet e-mail ile bilgilendirme maili gelmiş. Lazkin hiç bir şekilde ödeyemedi. 

Bu durumu nasıl çözeriz. 

E-devletten gelen bilgilendirmeden 2-3 hafta sonra adrese tebligat geldi bana. Tebligattaki beyan numarasıyla ödedim,  ne vergi dairesi, ne e-devlet, ne de trafiğin web sitesinde hiç bir yerde cezalar görünmüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Darbaz yazdı:

Bir tanıdığımıza 2 ay önce ehliyetsiz araç kullanmaktan 4000 tl ceza kesilmiş. 

Ehliyeti o an mı yanında yoktu? Ya da ehliyeti hiç mi yok? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Banka uygulamalarindan odeyebilirsiniz. Bir deneyin isterseniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Beyanlı olarak ödeyebilirsiniz ama adrese tebligat gelmediyse acele etmenize gerek yok. Tebliğ edildikten sonra ödersiniz 15 gün içinde ödeyince de indirimden faydalanırsınız. Her iki durumda da ödediğiniz evrakı atmayın 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Eyüp Çetin yazdı:

Ehliyeti o an mı yanında yoktu? Ya da ehliyeti hiç mi yok? 

Ehliyeti olmayan bir vatandaş, araç kullanırken polise yakalanmış. araç sahibi tanıdık, ödeme konusunda destek olmaya çalışıyorum. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Darbaz yazdı:

Ehliyeti olmayan bir vatandaş, araç kullanırken polise yakalanmış. araç sahibi tanıdık, ödeme konusunda destek olmaya çalışıyorum. 

Anlamadım ehliyeti yoksa polisler arabayı çekerlerdi. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Eyüp Çetin yazdı:

Araç sahibi gelmiştir aracın başına da.

Asıl soru, ehliyetsiz araç kullanmak mahkeme gerektirmiyor muydu?

Çağlar Bayur yazdı:

affı beklesin

Af cezanın cezası için.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Eyüp Çetin yazdı:

Ben orasını bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sani Gerşon yazdı:

Araç sahibi gelmiştir aracın başına da.

Asıl soru, ehliyetsiz araç kullanmak mahkeme gerektirmiyor muydu?

Ehliyetsiz olarak kusurlu kabul edilebilecek bir kazaya neden olunursa mahkemelik oluyor diye biliyorum. Ehliyetsizlik sadece duruma göre cüzi kabul edilebilecek bir cezayla geçiştiriliyor. Hatta ehliyet yoksa ve kaza yapılması durumunda karşı taraf kusurluysa bile masraflar diğer tarafa yıkılıyor. Bir polisten dinlemiştim.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam ne kadar alakalı bilmiyorum ama 2007 yılında bir arkadaşım ceza yemişti emniyet şeridinden. ödemedi ve 2 sene sonra satış yaparken ödemek istedi ceza gözükmedi. O ceza halbuki fotoğraflı bir şekilde eve kadar gelmişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...