İçeriğe Yönlendir

2006 Model Citroen C4 Emniyet Kemeri

Fatih Karaçiçek

Recommended Posts

Fatih Karaçiçek

Merhaba arkadaşlar , 

2006 Model Citroen C4 aracımın , Sağ ön Emniyet kemeri çalışmıyor.  

WD40 ile yağladım ama , maalesef çözüm olmadı. Mekanizması bozulmuş sanırım.

Bu emniyet kemerini değiştirmek istiyorum.  Orjinali nin 2.000.TL civarı bir fiyatı olduğunu söylediler.

Yan sanayi ve ya aracıma uyabilen bir emniyet kemeri almak istiyorum.

Daha önce değiştiren ve ya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba.. Takılıyorsa, yağlamak değil de temizlemek işe yarayabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaçiçek

Çağlar abi teşekkürler ,

Bu akşam , mesai çıkışı yolumun üzerindeki bir oto aksesuar mağzasına uğradım.

Oradaki bir çalışan , önce emniyet kemerini bir kontrol etti.  Sonra da abi bunu açıp bakmam lazım , garanti veremem ama % 90 tamir olur dedi. Ama kısa zamanda olabilecek bir şey değilmiş.  Ben Emn. Kemerini sökeyim , bir aksilik olmaz sa , yarın öğlen gibi tamir etmiş olurum  dedi.

Yanlız bir değişik bir durum oldu.  Arkadaş , Emn. kemerini komple söktü çıkardı.  Sonrasında hemen bir sorun olmadı. Ama bir saat sonra arabayı çalıştırdığımda " A-Bag/S Belts Faulty" arızası vermeye verdi araç.   İlgisi var mıdır..?  Yoksa başka bir sensör arızası mıdır bilemedim. 

Bu arada Not : Aracın hava yastığı açılacak kadar daha önceden bir kazası olmadığı.  Araca expertiz yaptırmıştım. Kapartacıya da ayrıca götürdüm. 2 parça boya mevcut (ön kaput , arka çamurluk ) Değişe yok.   Yani boya dışında aracın geri kalanı orjinal dediler.

İnşallah basit bir şeydir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Karaçiçek yazdı:

Yanlız bir değişik bir durum oldu.  Arkadaş , Emn. kemerini komple söktü çıkardı.  Sonrasında hemen bir sorun olmadı. Ama bir saat sonra arabayı çalıştırdığımda " A-Bag/S Belts Faulty" arızası vermeye verdi araç.   İlgisi var mıdır..?  Yoksa başka bir sensör arızası mıdır bilemedim. 

Soketi yada tokayı da sökmüş.. 

Söktüyse arıza lambası yanması normal. Gerdiriciye ulaşamıyordur. 

Yorum bağlantısı
Fatih Karaçiçek

Emniyet Kemerini komple söktü.  Tamiratını gerçekleştirdi.

Biraz önce de taktırdım.  Çok güzel şekilde çalışıyor emniyet kemeri.

Arıza , emniyet kemerinden kaynaklıymış sanırım.  Şu an itibari ile  " A-Bag/S Belts Faulty"  arıza kodu vermiyor.  Arıza lambası da yanmıyor.  Şimdilik her şey yolunda

Destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...