İçeriğe Yönlendir

Sahte Kazayla 4,3 Milyon Liralık Vurgun Yapan Çete

Murat Gedik

Recommended Posts

Erkut Uysal
(düzenlendi)

Milletin aklina neler geliyor... Benim neden aklıma gelmiyor boyle seyler ben iste buna yaniyorum ya... 

İneğin ahırdan yalağa gidip gelmesi gibi ogrenmisiz her gun kalkiyoz ofise gidiyoz aksama eve geliyoz... Yolu bile degistirmiyoz yanlislikla baska yola sapsak evi bulamicaz Muge Anlı bulur bizi yani o kadar rutine baglamisiz kendimizi...

Adamlar neler buluyo ya... 

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa Arıkan yazdı:

Bu arkadaş başından geçeni anlatmış. Yazık olmuş.

Ben yöntemi anlamadım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Arıkan yazdı:

Bu arkadaş başından geçeni anlatmış. Yazık olmuş.

Sigorta şirketini dolandırma yok bence.. 

Araç pert olmuş ve sigorta şirketi tarafından ihale ile satılmış. 

Alan kişinin nasıl toplandığı görülüyor videoda. 

Bu sebeple pert araç almayın diyorum. 

Alacaksanız hasarlı alın ve kendiniz toplayın. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Sani Gerşon yazdı:

Ben yöntemi anlamadım?

Benim anladığım bu araç pert olmadan 1 ay önce kasko yapılmış. Kasko yapılmadan önce araç kaza yapmış ve berbat işçilik ile toplanmış. Bu şekilde ilen kasko yaptırılıp 1 ay sonra araç tekrar kaza yapıyor ve perte ayrılıyor. Burada bir dalavere döndüğünü düşünüyor alan kişi.

Ancak yorumlarda Sami Tarcan (Tarcanlar Expertizin sahibi) böyle bir şeyin olamayacağını, sigorta firmalarının experden sonra bilirkişi gönderdiğini söylemiş. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araç pert olacak kadar hasarlı ise mutlaka eksper geliyor. Ancak videoda eksperle anlaşmışlar diyor. Orada dalavere dönmüş olabilir.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Diyelim kaskosuz araçla ağır kaza yapıldı. Araç eeeen ucuz parça ve işçilkle sadece yürüyecek hale getiriliyor, kasko yapılıyor, kısa bir süre sonra bilinçli bir kaza daha yapılıyor. Kaskodan pert parası alınıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Diyelim kaskosuz araçla ağır kaza yapıldı. Araç eeeen ucuz parça ve işçilkle sadece yürüyecek hale getiriliyor, kasko yapılıyor, kısa bir süre sonra bilinçli bir kaza daha yapılıyor. Kaskodan pert parası alınıyor.

Bu güzelmiş... Hiç bir eksper eminim ki "ya bunun önceden kazası olabilir mi" diye inceleme yapmıyordur...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Arıkan yazdı:

Benim anladığım bu araç pert olmadan 1 ay önce kasko yapılmış. Kasko yapılmadan önce araç kaza yapmış ve berbat işçilik ile toplanmış. Bu şekilde ilen kasko yaptırılıp 1 ay sonra araç tekrar kaza yapıyor ve perte ayrılıyor. Burada bir dalavere döndüğünü düşünüyor alan kişi.

Ancak yorumlarda Sami Tarcan (Tarcanlar Expertizin sahibi) böyle bir şeyin olamayacağını, sigorta firmalarının experden sonra bilirkişi gönderdiğini söylemiş. 

İddia edilen şey çok uçuk.. 

Ayrıca gelen eksper kaplama göğüsü falan görecektir. 

Ciddi her kazada müfettiş geliyor.. olay yerini araştırıyor, görgü tanığı buluyor. Kamera buluyor. 

Araç inceleniyor. 

Sahibinden.com'daki anlaşmalı hasar şişirilmiş hasar ifadelerine karşılık millet de bu işlerin böyle döndüğünü düşünmeye başlıyor. 

Önder Özcan yazdı:

Bu mümkün ama eksper yerse.. 

Sani Gerşon yazdı:

Bu güzelmiş... Hiç bir eksper eminim ki "ya bunun önceden kazası olabilir mi" diye inceleme yapmıyordur...

Araç başında ne görürse o.. geçmişini araştırmaz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sahibinden.com'daki anlaşmalı hasar şişirilmiş hasar ifadelerine karşılık millet de bu işlerin böyle döndüğünü düşünmeye başlıyor. 

Sen asıl şeyi anlatsana:

Piyasa değeri 100bin olan, 5binTL'lik onarım isteyen ama işin finalinde 70bin'e satılmaya çalışılan arabalar var. Onlar ne iş :D

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Sen asıl şeyi anlatsana:

Piyasa değeri 100bin olan, 5binTL'lik onarım isteyen ama işin finalinde 70bin'e satılmaya çalışılan arabalar var. Onlar ne iş :D

Bu ilanlarla meşhur bir firma vardı. İş yapıyor mu acaba hala :) (adı yasaklı olduğu için çıkmıyor) :) 

Aracın otoparkta yürüyen videolarını filan da ekliyorlardı. :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Sen asıl şeyi anlatsana:

bi onlar akıllı onun dışındakiler de enayi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Sen asıl şeyi anlatsana:

Onlar videodaki gibi işte.. 

5000 şöyle hesaplanıyor : Kırık far ayağına, plastik yama, airbag'e direnç, göğüse deri görünümlü kaplama, emniyet kemerine direnç, alt tablaya inşaat teli, janta macun ile sprey boya vs.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Onlar videodaki gibi işte.. 
5000 şöyle hesaplanıyor : Kırık far ayağına, plastik yama, airbag'e direnç, göğüse deri görünümlü kaplama, emniyet kemerine direnç, alt tablaya inşaat teli, janta macun ile sprey boya vs.. 
Abi bi arkadasim kaza yapti h4 ampul 50 isciligi 250 yaziyordu faturada. Ister istemez sisirme isi dusunduruyor [emoji16]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:

Abi bi arkadasim kaza yapti h4 ampul 50 isciligi 250 yaziyordu faturada. Ister istemez sisirme isi dusunduruyor emoji16.png

Bazı araçlarda ampul değişmek için farı sökmek, farı sökmek için de tamponu indirmek gerekiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bazı araçlarda ampul değişmek için farı sökmek, farı sökmek için de tamponu indirmek gerekiyor [emoji4]

Jazz 2004 farlarda komple degisti hem de indirecek tampon yoktu ortalikta default_smile.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:

Jazz 2004 farlarda komple degisti hem de indirecek tampon yoktu ortalikta default_smile.png

O zaman, olmuş bişeyler ama ne olduğunu anlayamadım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Abi bi arkadasim kaza yapti h4 ampul 50 isciligi 250 yaziyordu faturada. Ister istemez sisirme isi dusunduruyor emoji16.png

eksper bazen bir yerden kısarsa (mecburi) arkadan dolaşıp diğerine yazabiliyor, her kalemi tek tek değil de toplamda değerlendirmeli.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
eksper bazen bir yerden kısarsa (mecburi) arkadan dolaşıp diğerine yazabiliyor, her kalemi tek tek değil de toplamda değerlendirmeli.
Abi tampon onarildi 2 far degisti sol camurluk degisti 5000 lira. 1 sene oldu. Gecen seneki fiyatlara nasil?
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Tam mondeo mk5 i tarif ediyorsun

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bazı araçlarda ampul değişmek için farı sökmek, farı sökmek için de tamponu indirmek gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Abi tampon onarildi 2 far degisti sol camurluk degisti 5000 lira. 1 sene oldu. Gecen seneki fiyatlara nasil?

seat ise bedava . marka model farına servisne göre çok değişir bilemem. farlar çalınacak kadar pahalı artık

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

seat ise bedava . marka model farına servisne göre çok değişir bilemem. farlar çalınacak kadar pahalı artık

2004 Jazz, malzeme yan sanayi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Değişmediyse, sıfır alınan araçlar için ilk 1 sene içindeki kazada, tamirat maliyetine bakılmaksızın kasko tamir yerine aracın tüm parasını veriyor. 
Haberde de, sıfır araç alıp onunla kaza yapıyorlar diyor. 
Bu durum kismi hasarda degil tam zayi de gecerli ve her sigorta sirketi icin gecerli degil.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sefa Çelik yazdı:

Değişmediyse, sıfır alınan araçlar için ilk 1 sene içindeki kazada, tamirat maliyetine bakılmaksızın kasko tamir yerine aracın tüm parasını veriyor. 

Haberde de, sıfır araç alıp onunla kaza yapıyorlar diyor. 

Evet bu bilgi yanlış.. 

Kısmi hasarlarda bu kural geçerli değildir. 

Araç pert olursa, piyasa rayici değil de, aracın sıfır bedeli kaç lira ise o ödenir ve tabi, kasko poliçesi bu şartları taşıyorsa..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...