İçeriğe Yönlendir

Sciroco 2008 160 hp Fren Pedalı Titreşimi

MustafaYılmaz

Recommended Posts

MustafaYılmaz

Arkadaşlar, yurtdışında yaşıyorum. Arabam 117bin km de. Fren pedalında 2200-3000 devir arası hızlanırken veya motorla yavaşlarken nedense titreşim hissediyorum. 2 tane servise gittim fakat bulamadılar. Yüksek sesle müzik dinlerken bazen bas vurduğunda bile fren pedalında hafifçe titreşimi hissediyorum. Araba da yavaşlarken debriyaja basıp boşa aldığımda herhangi bir titreşme olmuyor. Ve sadece 2200-3000 devir arası hızlanıp, motorla yavaşlarsam yapıyor. Direksiyonda veya arabada herhangi bir titreşim yok. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı ? Veya ne olabilir nedir acaba ?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
MustafaYılmaz
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

diskler ne durumda?

disklerde ve balatalarda birşey yok baktırdım. zaten disklerden olsa bunu sürekli yapması gerekmez mi , vitesi boşa aldığımda hiçbirşey yok . motorda hızlanıp yavaşlayınca ve sadece 2-3 bin devir aralığında yapıyor. Tabi kusura bakmayın yeniyim. Diğerini silerim.

tarihinde MustafaYılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

frene basarken değil de, araç viteste kompresyonla yavaşlarken bir titreşim mi var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
MustafaYılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

frene basarken değil de, araç viteste kompresyonla yavaşlarken bir titreşim mi var?

aynen viteste yavaşlarken var, frene basıp basmamak farketmiyor. viteste yavaşlarken veya hızlanırken 2000-3000 devir arası başlıyor.

Yorum bağlantısı
MustafaYılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Motor ve şanzıman kulaklarına bakıldı mı ?

Mehmet Bey, servise götürmüştüm ama oraya bakılıp bakılmadığını bilmiyorum. Diskler ve balatalara bakıldı. Kulaklar titreşime neden olur mu ? Ve neden sadece fren pedalında ?

Uğur Çınar yazdı:

Jantlarda egrilik olabilir balans olabilir fren hidroliginde hava olabilr

Jantlarda eğrilik yok, ona bakıldı Uğur Bey. Ama fren hidroliğinde hava olup olmadığını bilmiyorum. Ocak ayında başka bir servise daha göstericem umarım bulurlar. Bu sorun birde triger zincir değişiminden sonra nüksetti sanırım, yada ben o zaman farkettim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
MustafaYılmaz yazdı:

Mehmet Bey, servise götürmüştüm ama oraya bakılıp bakılmadığını bilmiyorum. Diskler ve balatalara bakıldı. Kulaklar titreşime neden olur mu ? Ve neden sadece fren pedalında ?

Diskler ve balatalar frene bastığın an titreşim yapar.. Devir seçmez.. Yada kompressöre binince yapmaz.. 

Ben direk kulaklara yönelirdim. 

Ama fren pedalı neden titrer.. açıkçası fikrim yok. 

Yorum bağlantısı
MustafaYılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Diskler ve balatalar frene bastığın an titreşim yapar.. Devir seçmez.. Yada kompressöre binince yapmaz.. 

Ben direk kulaklara yönelirdim. 

Ama fren pedalı neden titrer.. açıkçası fikrim yok. 

Mehmet Bey birde şunu belirtmek isterim, motor/şanzıman kulaklarında belki sorun ama müzik dinlerken bile bazen müziğin bassına göre titreşim oluyo fren pedalında. Elimle kontrol ettim, fren pedalı hafif sağa sola ve öne arkaya oynuyo tam sabit değil. Sorun bu olabilir mi ? Sıkılma ve sabitlenme ihtimali var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
MustafaYılmaz yazdı:

Mehmet Bey birde şunu belirtmek isterim, motor/şanzıman kulaklarında belki sorun ama müzik dinlerken bile bazen müziğin bassına göre titreşim oluyo fren pedalında. Elimle kontrol ettim, fren pedalı hafif sağa sola ve öne arkaya oynuyo tam sabit değil. Sorun bu olabilir mi ? Sıkılma ve sabitlenme ihtimali var mı ?

Valla müzikle bile titriyorsa, pedal boşta askıda duruyor demektir. 

Baktırın bi, belki tutan vidası falan gevşemiştir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...