İçeriğe Yönlendir

Kaldırım Çıkarken Motordan Ses

Hakan Çakmak 19

Recommended Posts

Hakan Çakmak 19

Merhaba arkadaşlar, aklıma takılan bir sorun mu yoksa normal bişey mi bilmiyorum sizlere danışmak istedim.

Park ederken kapı önünde kaldırıma arka arkaya önce sol ya da sağ tekerleği koymak kaidesi ile girip sonra ön tekerleri çıkartıyorum. Sorum şu ki; arka arkaya kaldırıma çıkmaya zorlarken aracı gayırtı gibi bir ses geliyor çıkınca gidiyor. Bunun bir zararı var mı bir parça zorlanıp sorun açar mı kaldırıma çıkarmayı kesmeli miyim. Sizlere sormak istedim. 

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim 🙏 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hakan Çakmak 19 yazdı:

Merhaba arkadaşlar, aklıma takılan bir sorun mu yoksa normal bişey mi bilmiyorum sizlere danışmak istedim.

Park ederken kapı önünde kaldırıma arka arkaya önce sol ya da sağ tekerleği koymak kaidesi ile girip sonra ön tekerleri çıkartıyorum. Sorum şu ki; arka arkaya kaldırıma çıkmaya zorlarken aracı gayırtı gibi bir ses geliyor çıkınca gidiyor. Bunun bir zararı var mı bir parça zorlanıp sorun açar mı kaldırıma çıkarmayı kesmeli miyim. Sizlere sormak istedim. 

Kaldırımda yayalara bir durum oluşturmadığını varsayıyorum. 

sesi kaydedebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Mehmet Göktürk yazdı:

Kaldırımda yayalara bir durum oluşturmadığını varsayıyorum. 

sesi kaydedebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Kaldırıma sadece iki teker çıkartıyorum yayalara yol var, başkasına küfür edeceğim şeye kendime küfür ettirmem o konuda çok hassasım 😅sokak dar malum İstanbul sokakları onlarca davar var araba kullandığını sanan biri gelip çizmesin 😅😅 sesi şöyle tarif edeyim şimdi aklıma geldi; vitesi geriye geçirirsiniz ama şanzıman gezmezde vır vır ses gelir ya. Onunla aynı ses işte geri gidiyor zorluyor ama o ses geliyor. Zorlandığı için 🤔 v

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bence geri geri kaldırıma çıkma. Çekiş tekeri ilk önce kaldırıma çıksın. Geri geri sokmak esas hareket yönünün tersi olduğu için süspansiyonu zorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Bence araba kasıldığı için çıkıyor o ses. Kullandığım Hb arabaların çoğunda vardı. Bagaj kapağında bulunan fitilden geliyor büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Hakan Çakmak 19 yazdı:

Ses için buradan bir şey denir mi bilmiyorum ama kaldırımın önüne küçük bir kaç taş koyup yada az bir harç döküp aracın işini kolaylaştırabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hakan Çakmak 19 yazdı:

vitesi geriye geçirirsiniz ama şanzıman gezmezde vır vır ses gelir ya. Onunla aynı ses işte geri gidiyor zorluyor ama o ses geliyor. Zorlandığı için 🤔 v

Bu ses kötü.. Sesin kaynağını kestirmeye çalış. 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)

Araba ford ka, cevap veriyorum arka süspansiyonlar eskimiş gıcırdıyordur, kasislerden geçerken de oluyor mu?

ikinci mesaj sonrası edit: şansıman vır vır sesiyse bilemedim kaldırıma çıkmak değil de geri geri giderken geliyor o zaman? Teşhis koymak bu bilgilerle zor oldu.

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yürüyen aksam kontrol edilecek. Z-Rot'lar ilk kendini bırakandır bu araçta. Salıncaklar da peşinden gider. 20 yaşında araç, amortisörler de ölmüştür artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağatay Kılınç yazdı:

Geri vites senkromeç ı buna sebep olabilir mı?

Geri viteste senkromeç yoktur bence. 

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19

Kasislerden geçerken gıcırtı sesleri geliyor evet, yürüyende sorun yok demişti 2 ay olmaDı usta. Zrotları felan da alt takımıda 2 ay ònce değiştirdim. 15 gün sonra ustaya götüreceğim baktıracağım. Bu şekilde devam sürmeye. Amastörlerde olabilir sorun büyük bir şey değildir umarım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arka dingil burçları olabilir , ses yapması dışında sorun yaratmayabilir çok boşluk varsa duruma göre değişmesi gerekebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Çağlar Bayur yazdı:

arka dingil burçları olabilir , ses yapması dışında sorun yaratmayabilir çok boşluk varsa duruma göre değişmesi gerekebilir

bilindiği üzere ka'lar da kayış yerine zincir var. zorlandığı için zincir boşa dönmesi olabilir mi? 

Bugün tekrardan kaldırıma çıktımda bu şekilde bir mantık yürüttüm metal dişli sürtmesi gibi ses olunca.🧐

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hakan Çakmak 19 yazdı:

bilindiği üzere ka'lar da kayış yerine zincir var. zorlandığı için zincir boşa dönmesi olabilir mi? 

tahmin aşırı ütopik olur zaten boşa dönmez hiçbir zaman, zincir var ancak altta, güncel zincirli triger gibi değil. boşa tek tur dönse motor kitlenir ayrıca.

Yorum bağlantısı
Can Fındık

her kafadan bir ses çıktığına göre bozulana kadar devam.

yine de bir video falan yükleseniz daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19

Mehmet Göktürk yazdı:

1- Lastik patinaj yapıyor

2- ayna mahruti ters zorlayınca atıyor sıyırıyor

telefonum bozulduğu için bu mesajınızı görmemişim kusura bakmayın. ayna mahruti kavramını anlamadım.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Çağlar Bayur yazdı:

tahmin aşırı ütopik olur zaten boşa dönmez hiçbir zaman, zincir var ancak altta, güncel zincirli triger gibi değil. boşa tek tur dönse motor kitlenir ayrıca.

10 Ocağı bekliyorum Osman ustaya götürmek için. o zamana kadar sesin sebebini anlamaya çalışıyorum. bu bilgiyi öğrendiğim çok iyi oldu teşekkür ederim. :))

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Can Fındık yazdı:

her kafadan bir ses çıktığına göre bozulana kadar devam.

yine de bir video falan yükleseniz daha iyi olur.

Bu gönderiyi paylaştıktan 1 gün sonra telefonum arzalandı. çok isterim video çekmeyi ama püfff :((

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Gıcırtı sesi ile patinaj sesi birbirinden ayrılamayacak sesler değil. 
Bu tarz gıcırtılar genelde burçlardan gelir. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Mustafa Arıkan yazdı:

ne kadar ağır bişey ki bu burç dediğiniz şey açıklayabilir misiniz?

Mustafa Arıkan yazdı:

internetten baktım da 2 ay önce alt takımı komple değiştirmiştim ben ama...

Mehmet Göktürk yazdı:

Google a yazdınız mı?

yazdım da bişey çıkmadı alakasız sonuçlar verdi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...