İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK3 Çıkma Dijital Klima Paneli Arıyorum.

Hüseyin Ulaş

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

200 250 arasina piyasada var. Yurtdisinda 10 euro.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Akü kutup başı oksitlenmiş sonrasında akü lambası yandı klima Son pozisyonunda takılı kaldı oksiti temizledim ama klima düzelmedi. Soket yuvaları oksitlenmiş klima panelinin sanırım oradan kısa devre yaptı. Aradım ama henüz çıkmasını bulamadım internette.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

buundu ise alınır da soket neden aşırı yüklenmiş yanmış sonra onu da araştırmalı

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Abi soket nemlenmiş, aşırı yüklenme olduğunu düşünmedim hiç. Ama ölçtürürüm bağlamadan önce aracın tesisatını...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Çağlar Bayur yazdı:

nem her yerde olur o bölgeye özel birşey değil

Valla hiç bir yorum getiremiyorum olaya. Neden oldu diye.. fotoğraflarda baya okside olmuş görünüyor. 
bulduğum arkadaş ta fiyatını inmiyor 300 tl de takılı takılı kaldı 😊 farklı taktikler deniyorum. Akşam mesaj atıyorum indirim var mı diye gündüz ayrı atıyorum😂

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kadar akım çekip bu hale gelmesi bana normal gelmedi.. 

Bulduğunu al bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Orası akımdan değil, gerilim ve kavrulan bord yüzünden yanmış. Bord biraz kararsın bildiğin düşük omajlı kömür oluyor ve alev ata ata yanıyor. Kokusu acayip güzel ama 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Orası akımdan değil, gerilim ve kavrulan bord yüzünden yanmış. Bord biraz kararsın bildiğin düşük omajlı kömür oluyor ve alev ata ata yanıyor. Kokusu acayip güzel ama 

türk hekimlerini göreve davet etmeli

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Kokusu gayet iyiydi. Parfüm sananlar oldu 😂

Servet Aydın yazdı:

Bu Sigorta ne işe yarıyor diye sorasın geldi.  Dalgalı Gerilimde kesmesi lazım değil mi? İlla kontak olunca mı kesiyor Sigorta.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu kadar akım çekip bu hale gelmesi bana normal gelmedi.. 

Bulduğunu al bence.

Çağlar Bayur yazdı:

350 olmasın da ansızın

Başka da bulamadım henüz... yurtdışı için 20 dolar + 20 dolar shipping 40 a geliyor oda 240 tl yapar 🙂 beklemesi de cabası onunda farkındayım...

olmaz sanırım çağlar abi 😊

nemden mehmet abi nemden, akü Negatif kutup başını sök tak olunca... bayağı oksitlenmişti... 

Z50lXz.jpg

yeni hali harika oldu tertemiz ettim. Kurşun kafaya bakır plaka sardım öyle sıktım. Üstüne de biraz gres yağı yaptım..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tam kısa devre olan yerden duman çıkmaz. Bu tip yanıklar çok gelir bana. Sigorta atmaz. Birde araçlarda sigortalar yavaş tip. Soketi söküp temizliği yaptın mı, belki kurtarılır plaket. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Dirençler yanmış. Chip zarar görmüş olabilir. Ayrıca bakırı bile kalkmış. Gösterdim bir kaç arkadaşa. 
kaçak akım bağlamak lazım 😂

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Ulaş yazdı:

Başka da bulamadım henüz... yurtdışı için 20 dolar + 20 dolar shipping 40 a geliyor oda 240 tl yapar 🙂 beklemesi de cabası onunda farkındayım...

olmaz sanırım çağlar abi 😊

nemden mehmet abi nemden, akü Negatif kutup başını sök tak olunca... bayağı oksitlenmişti... 

Z50lXz.jpg

yeni hali harika oldu tertemiz ettim. Kurşun kafaya bakır plaka sardım öyle sıktım. Üstüne de biraz gres yağı yaptım..

nemden oksti yapmaz o kutup başı da. kaçak akım testi lazım güzel ve kapsamlı . bir yer usul usul ve davmlı elektrik çekiyor olabilir. kutup başı sıkmıyor olabilir

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Kaçak testi yaptırmıştım abi. Sıkıntı yoktu. Başlık iyi sıkmıyordu doğrusu. Araya bakır koydum şimdi tam şıktı. Hareket etmiyor. 

Mehmet abiye verdiğim yanıt ile akünün durumu aynı paragrafta olunca, yanlış anladın abi. Nemden derken klima panelinden bahsettim.

Oksit hava ile bakır dan kaynaklı 😂

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Normal şartlarda kutup başları katiyen oksit yapmaz. Akü şarj esnasında asit buharı tahliye sistemli ise yani tam kapalı tip değilse yapar. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Tam kapalı aslında ama marka olarak Antalya’nın yerli markası. Bülbül akü soytürk akü Vb..  belki büyük markaların ki yapmaz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...