İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK3 Çıkma Dijital Klima Paneli Arıyorum.

Hüseyin Ulaş

Recommended Posts

Hüseyin Ulaş

Klima paneli + bardaklık çalışan toplam 300 tl ye aldım.

Ön cam sıyırıcıda arıyordum Türkiye fiyatını bilmeden bunları aldığım dayı 50 tl ye satmış sıfır sıyırıcıları... 

dayının elindeki malzemelerin fotoları bende var onları da atıyorum... ilgilenenler bana ulaşabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Aydınlı dayımız Türkiye’den Mondeo alıyor 2004 model, sonra da onunla Almanya ya gidiyor ne eksikse alıyor.  Türkiye’ye dönünce araç motor yağ kaçakları falan canı sıkılıyor aracı satıyor. Vito kullanıyor şu anda bu ürünlerde elinde kalanlar Mondeo dan. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş

Arayanlar içim bir bardaklık daha bulmuştum pazarlık ile 75 tl ye indirmiştim fiyatı... 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
(düzenlendi)

Klimayı taktık. Tık yok. Sökete gelen elektrik varmı diye kontrol ettik 1 faz geliyor. Yine de çalıştıramadık. Kontak açıkken otomatik kompresör çalışmaya başlıyor klima panelinde ne ışık ne başka bir şey, çalışmıyor. Klima soket şemasına bakalım belki 2 faz geliyordur dedi. Şimdi yarın ona bakılacak. Şemaya baktım ama bulamadım internette nerde buluruz?

tarihinde Hüseyin Ulaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Ulaş
Hüseyin Ulaş yazdı:

Klimayı taktık. Tık yok. Sökete gelen elektrik varmı diye kontrol ettik 1 faz geliyor. Yine de çalıştıramadık. Kontak açıkken otomatik kompresör çalışmaya başlıyor klima panelinde ne ışık ne başka bir şey, çalışmıyor. Klima soket şemasına bakalım belki 2 faz geliyordur dedi. Şimdi yarın ona bakılacak. Şemaya baktım ama bulamadım internette nerde buluruz?

Diyagramı bulduk. 4 den daha fazla faz gelmesi lazım... Buda bütün sigortaları tek tek gözden geçirmek demek. Motor sigortaları dahil.. 

gözden geçirdikten 1 adet Sigorta daha yanmış. Onu değiştirdik. Klima çalıştı sonunda... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...