İçeriğe Yönlendir

2020 MTV Artış Oranı Açıklandı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ersev Kaya

Reyis jest yapmış, bunu hiç demiyorsunuz. Çok ayıp.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020 yılında uygulanacak Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) zam oranını yüzde 22.58'den yüzde 12'ye çekerek indirim yapma yetkisini kullandı.

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Kemal Kollu

Bu duruma göre 2020 yılında,

1.6 motor 1-3 yasindaki 

Bedeli 40. İle 70.i gecmeyen

araçların MTV si ne oldu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ekonomik geçinme vizyonumu girişime dönüştürsem çok para kaldırır, sonradan görmeye dönerim. O yuzden ocak itibari ile kredi kartlarını kesme operasyonnu devreye alarak çok büyük ilerleme yapacağız. 

Nakitten harcama yapmak elimizi çok sıkı yaptı. 

Tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Ekonomik geçinme vizyonumu girişime dönüştürsem çok para kaldırır, sonradan görmeye dönerim. O yuzden ocak itibari ile kredi kartlarını kesme operasyonnu devreye alarak çok büyük ilerleme yapacağız. 

Tavsiye ederim. 

Kartla harcamada nakit gibi bir para verilmediğinden beyin parasal azalmayı hissetmiyor sadece aldığın ürünün mutluluğunu hissediyormuşsun, diye okumuştum. Nakite dönmek şart.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Kartla harcamada nakit gibi bir para verilmediğinden beyin parasal azalmayı hissetmiyor sadece aldığın ürünün mutluluğunu hissediyormuşsun, diye okumuştum. Nakite dönmek şart.

İki gün önce abur cubur için 60 tl para harcadım. Hiç farkında değilim. Aldığım haribo ve çipslerin büyüsü beni köreltmiş. 

60 liraya gaz alsam, burdan boluya yol olur. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aslında 22,58 oranında artacaktı ama Başkan yetkisini kullanarak % 12 yaptı. Allah razı olsun minnettarız. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Allah razı olsun minnettarız.

allah razı olsun bizi düşünür :D 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Tavsiye ederim. 

Kredi kartından bilinçli tüketim nakitten daima ileridedir. bonus sistemi büyük nimet, kullanmayı bilene

Tüm harcamaları kart ile yap, yıl sonunda mtv paran bonuslar ile çıkar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Kredi kartından bilinçli tüketim nakitten daima ileridedir. bonus sistemi büyük nimet, kullanmayı bilene

1 senede 14 lira bonus birikti abi. 

Geçen ay neredeyse 1000 tl tasarruf yaptım abi. :( ama bu ay tasarruf yok :( 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Bonusu güzel olsa da kapitalist sistemde harcamaya direnmek zor abi

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

1 senede 14 lira bonus birikti abi. 

Geçen ay neredeyse 1000 tl tasarruf yaptım abi. :( ama bu ay tasarruf yok :( 

Aylık temel ihtiyaç elektrik su doğal gaz dahil. Herşey tek kartta bende. Gıda giyim ulaşım filan da aynı. Senelik epey bonus geliyor. 

Köksal Yılmaz yazdı:

Bonusu güzel olsa da kapitalist sistemde harcamaya direnmek zor abi

Altın Kural faize düşürme ödemeyi. Planlı harcama kapitali yener 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

96da beri kredi kartı kullanırım.

Kazandıgım puanların toplamı 1600 küsür olmuş.

Bugunkü parayla en az 1 milyon kart borcu ödemişimdir.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Servet Aydın yazdı:

Bende nakit yerine kredi kartını kullanıyorum.

Her ödeme tarihinde nakit olarak tamamını ödüyorum, aslında 1 aylık geriden geliyorum gibi görünüyor gerçekte ama para taşımak sıkıntı cepte.

Zamanında rahmetli dedemin araba kredi taksitini düşürüp kaybedince tövbe ettim cepte para taşımaya. Her zamanda ATM bulup para çekmek sıkıntı.

Şimdi cepte maksimum 200-400 arası taşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Destekliyorum bunu.. 

Servet Aydın yazdı:

Aylık temel ihtiyaç elektrik su doğal gaz dahil. Herşey tek kartta bende. Gıda giyim ulaşım filan da aynı. Senelik epey bonus geliyor. 

Altın Kural faize düşürme ödemeyi. Planlı harcama kapitali yener 

Kampanya takip et.. 

Mesela world dedi ki bana geçen ay.. 

kasım ayı içinde 5200 lira harcarsan sana 180 lira veririm dedi. Nakit yapacağım bir ödemeyi kart ile yaptım.. 180 i aldım.. 

Sonra dedi ki. 31 aralık a kadar 4 defa 125 liralık yakıtı shellden word kart ile alırsan sana 40 lira veririm dedi. Bunun da 3 ünü aldım shellden.. son bi 125 liralık kaldı. 40 da oradan gelecek.. 

Evdeki 46 inç vesteli Hsbc'den harcama sözüne karşılık almıştım.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Konumuz artış oranı kart kampanyaları değil :D

Bedava puanlarımla sadece benzin alırım, onda da hep 50 lira gelir, hep 50 liralık alırım :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:

Bedava puanlarımla sadece benzin alırım, onda da hep 50 lira gelir, hep 50 liralık alırım :D

Aldığın litre hep düşüyor ama. .bunun farkındasın değil mi :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Furkan Avcı yazdı:

Bende nakit yerine kredi kartını kullanıyorum.

Her ödeme tarihinde nakit olarak tamamını ödüyorum, aslında 1 aylık geriden geliyorum gibi görünüyor gerçekte ama para taşımak sıkıntı cepte.

Zamanında rahmetli dedemin araba kredi taksitini düşürüp kaybedince tövbe ettim cepte para taşımaya. Her zamanda ATM bulup para çekmek sıkıntı.

Şimdi cepte maksimum 200-400 arası taşırım.

Ben 100 TL taşıyorum :) gerçi çabuk bitiyor.

Kredi kartı kampanyalarını düzenli takip ediyorum, ayda 50-200 TL arası puan aldığım oluyor, hiç olmazsa 40-50 yakıtta alıyorum. Ama şöyle bir şeyde var ihtiyacım olmayan detarjan filan aldığımda oluyor, 2-3 ay sonrasının detarjanını yada çocuğun bezini alıyorum. Burada püf nokta sırf puan için hiç ihtiyacın olmayacak şeyleri almamak :) 

MTV ilgili olarak ülkemizin içinde bulunduğu durumda vergi zamlarının maaş artışlarından daha aşağıda olması gerekli ancak iki üç yıldan beri hissedilen enflasyonu geçtim vergiler bile daha fazla oluyor. Bende böyle olunca da %20 den aşağısını beklemiyordum, ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aha para geldi, yırttık millet... bunlardan alıp bize vereceklermiş :)

İtalyan Astaldi'nin, Sultan Selim Köprüsü ve Marmara Otoyolu Yatırım hissesinin IC İçtaş'a devri için Rekabet Kurulu'na başvurmasıyla yakın zamanlarda Çinli Jiangsu Expressway Co. tarafından da bir açıklama yapıldı. Açıklamada Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu ve Avrasya Otoyol Yatırım ve İşletmesi'nin yüzde 51'ine talip oldukları belirtildi.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ali Cihangiroğlu yazdı:

aha para geldi, yırttık millet... bunlardan alıp bize vereceklermiş :)

İtalyan Astaldi'nin, Sultan Selim Köprüsü ve Marmara Otoyolu Yatırım hissesinin IC İçtaş'a devri için Rekabet Kurulu'na başvurmasıyla yakın zamanlarda Çinli Jiangsu Expressway Co. tarafından da bir açıklama yapıldı. Açıklamada Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu ve Avrasya Otoyol Yatırım ve İşletmesi'nin yüzde 51'ine talip oldukları belirtildi.

2020 dışarından talep ve ilginin arttığı bir yıl olacak.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Ersev Kaya yazdı:

Reyis jest yapmış, bunu hiç demiyorsunuz. Çok ayıp.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020 yılında uygulanacak Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) zam oranını yüzde 22.58'den yüzde 12'ye çekerek indirim yapma yetkisini kullandı.

Allahtan sayın Cumhurbaşkanımız var. Yoksa hep fahiş zam yapacaklar. Hep engelliyor. Allah razı olsun.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Yeldan yazdı:

2020 dışarından talep ve ilginin arttığı bir yıl olacak.

Valla dışarıya gerek yok. 

Boğazın işletmesini bana da verseler alırım. 

Ne var öyle iş almaya, geçiş garanti, para garanti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evdeki 46 inç vesteli Hsbc'den harcama sözüne karşılık almıştım.. 

kartta hipermil yapılabiliyor demek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...