İçeriğe Yönlendir

Lpg Tank

Kenan Demir

Recommended Posts

Kenan Demir

Merhabalar. Lpg tank tarihi  2011 / 10. Ay yazıyor. Ne zaman değişmesi gerekiyor. Bazı araştırmalarım da 10 ya da 15 yıl diyor. 

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
(düzenlendi)

2021 10.ay son kullanma tarihi(10 yıl)

tarihinde Selami Şimşek tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 sene önce tank üreticilerine bırakıldı değişim yılı kararı, max 15 yıl yapabilirler ancak henüz yapan olmadı sanırım. O yüzden 10dur15 tir rakamlar esiyor sonbahar yeli gibi piyasada, daha zorunlu trafik sigortası anlatımı yok doğru dürüst.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kenan Demir
Çağlar Bayur yazdı:

2 sene önce tank üreticilerine bırakıldı değişim yılı kararı, max 15 yıl yapabilirler ancak henüz yapan olmadı sanırım. O yüzden 10dur15 tir rakamlar esiyor sonbahar yeli gibi piyasada, daha zorunlu trafik sigortası anlatımı yok doğru dürüst.

Çok haklısınız Çağlar Bey. 👍

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

1 ay önce simit tankı yenilettim. 10 yıllık tankın alt kısımları nemden aşırı paslanma yapmış epey dökülmüştü. Bomba ile geziyormuşum haberim yok bence simit tankı olanlara 10 yıl çok fazla.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ömer Sarıgül yazdı:

Bomba ile geziyormuşum haberim yok bence simit tankı olanlara 10 yıl çok fazla.

Üreticiye göre tankın ömrü 15 yıl. Muayene standartları ile bu süre aşağıya çekilmiş durumda.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Koray Demir yazdı:

Üreticiye göre tankın ömrü 15 yıl. Muayene standartları ile bu süre aşağıya çekilmiş durumda.

İyiki düşürülmüş yoksa biz çukura düşecez Allah korusun

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

benim depoda önümüzdeki sene degişecek. 50 lt silindirik var şuanda. simit depo yaparım diye planlıyordum ama bir gün stepne yuvasına su doldugunu görünce geri vazgeçtim. stpeneyi çıkartıp orayı güzelce temizledim. orda o zaman simit tank olsaydı belli bir miktar temizlenecekdi ama yinede su veya nem kalacakdı. bundan dolayıda stepne yuvası ve en önemlisi lpg tankı paslanacakdı. buda tehlike arz ediyor. simit yapılacaksa alt taraflara güzel yalıtım ve tahliye kanalları çok güzel olmalı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

LPG tankında gördüğünüz pas vb oluşumları bence tank kasasının pası değil. Tankın metaline yaptıkları boya vb kaplamanın paslanip dökülmesi durumu var. Tankın metali gayet kalın ve darbe olmadıkça uzun yıllar delinmeden götürecek durumdalar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...