İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 Çift Bölgeli Klima Sıcaklık Düğmesi Çalışmıyor

Osman çokgezer

Recommended Posts

Osman çokgezer

Merhaba 2011 model citroen c5 aracımın çift bölgeli klima düğmelerinden şoför tarafındaki çalışmıyor. Yolcu tarafının sıcaklık düğmesi çalışıyor ancak şoför tarafında olan artıp azalmıyor. 

Geçen yıl sanayide bir ustaya götürdüm birşeyler yaptı düzeldi ancak aradan birkaç ay geçtikten sonra yine zaman zaman çalışmamaya başlıyor sonra yine kendiliğinden çalışıyor. Bu durumu yaşayan ve çözümünü bilen varsa paylaşsın lütfen. Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Kontrol ünitesini söküp öncelikle iç kısımlarını YAĞSIZ kontak spreyi ile temizleyin. Eğer bir hasar yoksa, aşırı oksit yoksa düzelir. Baktınız düzelmiyor, devresini ve tuşun temas ettiği yerleri selilozik tiner ve diş fırçası kullanarak temizleyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oksit sorunudur.
Anahtarın içine ulaşıp philips yağsız kontakt sprey sıkmak gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Serdal Soysal

Sorun çözülmüştür inşallah.
Bu klimaların OFF tuşu yok mu? Sinir oluyorum kısarak kapatmaya.
Kapatmak için defalarca aynı tuşa basıyorum. [emoji848]

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Klimanın var ama fan ın yok.

Onu yakında halledeceğim. Bir elektronik cihaz ve orjinal bir düğmeyle "klimayı ve fanı kapat" ı yapacağım.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
klimanın var ama fan ın yok.
onu yakında halledeceğim. bir elektronik cihaz ve orjinal bir düğmeye "klimayı ve fanı kapat" ı yapacağım.
Komple kapatma tuşu yani [emoji846]
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Serdal Soysal yazdı:

Komple kapatma tuşu yani emoji846.png

Maalesef, fan kapatma tusları hep silinmiş vaziyette. Koymamışlar. Defalarca basmak gerekiyor, iyice kıs öyle kapansın. (bir sebebi vardır, fan motorsunu birden kapatmak istemiyorlardır. )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Maalesef, fan kapatma tusları hep silinmiş vaziyette. Koymamışlar. Defalarca basmak gerekiyor, iyice kıs öyle kapansın. (bir sebebi vardır, fan motorsunu birden kapatmak istemiyorlardır. )
Evet, şükür benimki gayet iyi, çok gördüm silik dırumda olanları.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kapatmayın :)

otomatikte kullanın. O gerektiği kadar üfler. Bence güzel çalışıyor, çok nadir kapatıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Kapatmayın [emoji4]
otomatikte kullanın. O gerektiği kadar üfler. Bence güzel çalışıyor, çok nadir kapatıyorum. 
Abi öylede ben alışkanlık haline getirmişim motoru kapatmadan önce klima sistemini kapatıyorum motorum 4-5 dk çalışmadan klimayı açmıyorum. Sorun olmasın diye.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Muhittin Kaplan yazdı:

Tuşları tekrar orjinalle birebir kaplayan yerler var Muhittin abi. Bizim caddede var adamlar mükemmel iş yapıyorlar. İnstagramda soft kaplama olarak aratıp bakabilirsin sayfalarına. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Karahan

Konu eski ama belki lazım olur. Sorunun bire bir aynısı. Çözümü basit ama sökmesi çok çok zor geldi bana.

Buyrun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...