İçeriğe Yönlendir

Kasko'da Anlaşmalı Servis mi Yetkili Servis mi?

Samet Sevinç

Recommended Posts

Samet Sevinç

Kasko yaptıracağım anlaşmalı servis ve yetkili servis arasında 200₺ fiyat farkı var. Mantığım yetkili servis diyor. Fakat deneyimler önemli. Yardımcı olabilirseniz çok güzel olur.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

2. el araç alırken yetkili servis bakımlı ve tamirli olanlar tercih sebebi oluyor. Bu açıdan bakınca 200 tl gözden çıkartılabilir. Kafa rahatlığı da cabası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
Emrah Altun yazdı:

2. el araç alırken yetkili servis bakımlı ve tamirli olanlar tercih sebebi oluyor. Bu açıdan bakınca 200 tl gözden çıkartılabilir. Kafa rahatlığı da cabası.

Bende öyle düşünmüştüm. Yardımınız için teşekkür derim.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Şahsen hiç kaskoya ihtiyacım olmasa da yetkili servis klozu açtırıyorum. ne olur ne olmaz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yetkili ile özel servis arasında tamiratta fark olacağı için pert durumunda yetkili, hasar durumunda anlaşmalıyı seçerim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
Tayfun Aydın yazdı:

Şahsen hiç kaskoya ihtiyacım olmasa da yetkili servis klozu açtırıyorum. ne olur ne olmaz..

Yaptırıp yaptırmamak konusunda kararsızdım. Dün biraz kaza araştırması yaptım. Büyük masraflar çıkabiliyor. Kaskonun fiyatından kaçmak istemedim bu yüzden. Varsın para boşa gitsin. Yeterki kazamız olmasın. Fakat en iyiyi umarak en kötüye hazırlıklı olmak lazım diye düşünüyorum. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yetkili. 

Teşekkür ederim.

Metin Akbal yazdı:

Yetkili ile özel servis arasında tamiratta fark olacağı için pert durumunda yetkili, hasar durumunda anlaşmalıyı seçerim :)

Mantıklı bir düşünce bence de. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:

Doğru cevap :)

Samet Sevinç yazdı:

Yaptırıp yaptırmamak konusunda kararsızdım. Dün biraz kaza araştırması yaptım. Büyük masraflar çıkabiliyor. Kaskonun fiyatından kaçmak istemedim bu yüzden.

Kaçmayın zaten.. 

Artık parçalar çok pahalı, sıfır orijinal parça alarak toplamak falan hayal gibi bişey oldu.

Bu ay üç müşterim kaza yaptı,

Biri kamyon, arkadan çarptı, pert oldu

Biri tır (çekici) yandan bir otomobil çarptı,  tır pert oldu. 

Bir doblo, durmak üzere iken yan yattı, doğru dürüst ezik bile yokken, pert oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çekiciyi merak ettim şimdi. Hatta çarpan aracı daha da merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çekiciyi merak ettim şimdi. Hatta çarpan aracı daha da merak ettim [emoji4]

4eca7a1263be6d858ea3487e0ebd6134.jpg

7553f75432af9636ce62000403a2ab23.jpg

2e1bf6a8fc56a5bcb2f998af51520f96.jpg
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

anlaşmalı servis adamı katil edebilir dikkat etmek lazım

Yetkili servis olarak yaptırdım. Deneyimlere güvenirim. Teşekkür ederim.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaçmayın zaten.. 

Artık parçalar çok pahalı, sıfır orijinal parça alarak toplamak falan hayal gibi bişey oldu.

Bu ay üç müşterim kaza yaptı,

Biri kamyon, arkadan çarptı, pert oldu

Bir doblo, durmak üzere iken yan yattı, doğru dürüst ezik bile yokken, pert oldu. 

Çok geçmeden yaptırdım bugün. Dediğiniz gibi parça fiyatları pahalı. Birde zaten borç ödeyen biriyseniz kaza anında işiniz iyice zorlaşır. En mantıklısı kaskonun parasını boşa gidiyor diye düşünmeyip hazırlıklı olmak.

Herkese teşekkür ederim.

tarihinde Samet Sevinç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

kaskoyu en çok yaptırma sebebim karşı tarafa zarar verirde suçlu olursam hayatımı zora sokmamak için

istanbulda değeri 500 binlira üzeri bir çok araç var her an denk gelen en ufak hatada dünya masraf çıkar trafik verir 39 bin çekilir kenara ömür boyu borcunu ödesek bitmez

kasko yaptırılabilen bir araca yapmamak çok büyük yanlış

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
Ali Gök yazdı:

kaskoyu en çok yaptırma sebebim karşı tarafa zarar verirde suçlu olursam hayatımı zora sokmamak için

istanbulda değeri 500 binlira üzeri bir çok araç var her an denk gelen en ufak hatada dünya masraf çıkar trafik verir 39 bin çekilir kenara ömür boyu borcunu ödesek bitmez

Düşüncelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim. İstanbul'da ki lüks araçlar açısından düşünmemiştim mesela. Bu da ayrı ve mantıklı bir bakış açısı. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Ozyurek yazdı:

aslında çok bir şeyi yokmuş. Axor parçaları en ucuz çekicilerden ama yaptıran firma pert olsun istemiş herhalde abi :)  bununla geçmiş olsun.

Ali Gök yazdı:

kesinlikle katılıyorum. aracımı bir anda satma sebebim de bu oldu. Hanım 300.000 Liralık araca öarptı Trafik sig. 39.000 TL kadar karşıladığını fark edince paçalar tutuştu. Bu yüzden kendim için değil ama karşı taraf için bundan sonra ya kasko yapacağım yada yaptırdığım trafik sigortasının karşıya verdiği miktarı artıracağım ..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Fatih Evcin yazdı:

trafik sigortasının karşıya verdiği miktarı artıracağım

bildiğim kadarıyla üst limit trafik sigortasında 39.000

artırma şansı trafikte yok

mecburen kasko lazım

@Mehmet Ozyurek bilgi doğrumu Mehmet abi . emin olmak açısından teyid edelim okuyan biri hatalı ise yanlış bilmesin

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Gök yazdı:

mecburen kasko lazım

@Mehmet Ozyurek bilgi doğrumu Mehmet abi . emin olmak açısından teyid edelim okuyan biri hatalı ise yanlış bilmesin

varmış varmış ben öğrendim :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Gök yazdı:

Katılıyorum.. 

Kasko muafiyetli de olabilir ancak, yol yardımı, ihtiyari mali mesuliyeti tam olmalı. 

Ben bu teminatın değerini bilenlere ortalama 500 bin ile 1 milyon civarında uyguluyorum. 2.5 milyona kadar çıkmak mümkün. Hatta bazı durumlarda sınırsız.. 

Ali Gök yazdı:

mecburen kasko lazım

Trafik sigortasının limitini artırmak mümkün değil. 

Haricen, ek bir ihtiyari mali mesuliyet poliçesi yapılabilir, benim bu şekilde yaptığım poliçeler var. 

Bunun dışında tamamlayıcı kasko yapılabilir.. bunda da ek ihtiyari mali mesuliyet vardır. 

Aşağıdaki konuda işlemiştik bu konuyu

Yada çok geç olmadan kasko yapılabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Evcin yazdı:

aslında çok bir şeyi yokmuş. Axor parçaları en ucuz çekicilerden ama yaptıran firma pert olsun istemiş herhalde abi :)  bununla geçmiş olsun.

Sağolasın Fatih, 

Orijinal parça fiyatları ile hasar miktarı 80 bin lirayı buldu bu araçta. 

Dolayısı ile pert kararı verildi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Katılıyorum.. 

Kasko muafiyetli de olabilir ancak, yol yardımı, ihtiyari mali mesuliyeti tam olmalı. 

Ben bu teminatın değerini bilenlere ortalama 500 bin ile 1 milyon civarında uyguluyorum. 2.5 milyona kadar çıkmak mümkün. Hatta bazı durumlarda sınırsız.. 

Trafik sigortasının limitini artırmak mümkün değil. 

Haricen, ek bir ihtiyari mali mesuliyet poliçesi yapılabilir, benim bu şekilde yaptığım poliçeler var. 

Bunun dışında tamamlayıcı kasko yapılabilir.. bunda da ek ihtiyari mali mesuliyet vardır. 

Aşağıdaki konuda işlemiştik bu konuyu

Yada çok geç olmadan kasko yapılabilir. 

abim kasko yapalımda araba 98 model :( 

Yorum bağlantısı

Anadolu sigortada trafik sigortasında farklı seçenekler var, imm değiştirilebiliyor

"Anadolu Sigorta, her araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu ve karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan Trafik Sigortası’ndaki sınırlı güvenceyi sınırsız hale getirdi. Trafik Sigortası’yla Artan Mali Sorumluluk Sigortası’nı tek poliçede birleştiren Anadolu Sigorta, “Sınırsız Trafik Poliçesi” ile kaza halinde, diğer aracın yanı sıra üçüncü şahıslara verilen zararların da sınırsız olarak karşılanmasını sağlayarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

http://www.sigortagundem.com/haber/anadolu-sigortadan-sinirsiz-trafik/1040394#ixzz699DXvv2z

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...