İçeriğe Yönlendir

Turkcell’den Gelen Mesaj

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bu mesaj ile ne demek istemiş

Volte ne Vowifi ne

Volte arama ne ?

Nerden açılıp kapanacak ne işe yarayacak. ?

HD SES, VoLTE ve VoWiFi servisleri ile hattiniza ucretsiz tanimlanmistir. VoLTE, aramalarinizi 4.5G den, VoWiFi (WiFi Arama) ise aramalarinizi WiFi uzerinden yapabilmenizi saglar ve mevcut dk paketinizden ucretlendirilir. HD SES i kullanmak icin Apple cihaziniza iOS 10.2.1 i yukleyip cihaz ayarlarindan baslatmak, Android cihazinizi ise guncellemeniz yeterlidir. Iptal etmek icin IPTAL HDSES yazip 2200 a gonderebilirsiniz. Bilgi icin http://trcll.im/ax4sv. B002

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Sözde daha net ses alıp göndereceğinizi söyleyen bir mesajdır. Ben bir numarasını görmedim. Duyma problemi yoksa ekstra para ödemeye değmeyecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bana da geldi.

VoLTE'nin amacı, şebekenin çekmediği noktalarda wireless internet bağlantısı ile görüşmenizi sağlar. Biz yurtdışında kullandık, 1 lira yansımadı. Vodafone kullandığımızda ofiste telefonlar çekmiyordu, wifi'den arama yapıyorduk.

Benim Xiaomi desteklemesine rağmen Turkcell müsaade etmiyordu, dün gelen mesajla Volte aktif oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ha, şöyle mi diyor.. 

wifi ile whatsap skype yada bip kullanma.. ben de o desteği vereceğim mi diyor.. ?

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Şebeke çekmiyor ise wifiye bağlı iseniz sesli arama yapabiliyorsunuz manasında. Baz istasyonu olarak kullanıyor bağlı wifi ağını.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Vodafone 'nun reklamıydı sanırım dün akşam denk geldim.

Asansörde kalanların, telefon çekmese de wi-fi aracılığı ile iletişime geçip yardım çağırdıkları bir senaryo vardı.

Ben beğendim açıkçası.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
(düzenlendi)

Ben kullanıyorum. Şarjda çok işe yarıyor. wifi ile bağlı olduğumda uçak moduna alıyorum turkcell-wifi ile telefonu kullanmaya devam ediyorum. Ses kalitesi 3g den farksız. En azından ben fark göremedim. Amaç telefonun çekmediği yerde bu şekilde telefonu kullanılabilir hale getiriyoruz. 

İphone için hücresel menüsündeki wi-fi ile arama etkin olacak. Android de nasıl bilmiyorum.

tarihinde Fırat Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Peki nasıl kullanacağız. Wi fi aramalarını açıyorum (android) VoLTE aramaları açık, Turkcell in çekmemesi mi lazım? Nası deneyeceğim? Uçak moduna alıp, wi fi açınca arama yapmadı.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sani Gerşon yazdı:

Bana da geldi.

VoLTE'nin amacı, şebekenin çekmediği noktalarda wireless internet bağlantısı ile görüşmenizi sağlar. Biz yurtdışında kullandık, 1 lira yansımadı. Vodafone kullandığımızda ofiste telefonlar çekmiyordu, wifi'den arama yapıyorduk.

Benim Xiaomi desteklemesine rağmen Turkcell müsaade etmiyordu, dün gelen mesajla Volte aktif oldu.

Sani o VoLTE (Voice over LTE) değil, VoWifi (Voice over WiFi),

VolTE = 4.5G data bağlantısı üzerinde Operatorun sunucularına bağlanarak arama yapar. 

VoWiFi = Kablosuz internetinizi kullanarakoperatorun sunucularına bağlanır. Şebeke çekmiyor ama kablosuz varsa süper özellik, çok işime yaramıştı benim.

Amacı daha hızlı ve yüksek kalitede ses transferi, mesela VoLTE/VoWiFi açıkken aram ayaptığınızda hat hemen bağlanır, farkını anlarsınız :)

Önder Özcan yazdı:

Peki nasıl kullanacağız. Wi fi aramalarını açıyorum (android) VoLTE aramaları açık, Turkcell in çekmemesi mi lazım? Nası deneyeceğim? Uçak moduna alıp, wi fi açınca arama yapmadı.

Çekip çekmemsi farketmez VoWiFi açık ise, kablosuzdan arar, ücret aynı ama aklınızda olsun.

Sadece Sani'nin dediği gibi yurtdışında mükemmel özellik.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Telefonun da desteklemesi lazım. Marka model ne?

Bundan değil, di mi?

gh337_01-678x381.jpg

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

VoLTE yurtdışında çok kullanışlı bir özellik.

wifi bağlı olduğunuz sürece uçak modeunda olsanız bile telefonu Türkiyede kullanır gibi kullanıyorsunuz.

Paketinizdeki dakikalardan düşüyor sadece.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bundan değil, di mi?

[emoji19]
Hundayi p20 lite
11a556133839fa2f3aac4a3971b37337.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fırat Önal yazdı:

İphone için hücresel menüsündeki wi-fi ile arama etkin olacak. 

Buldum, açtım.. 

Demekki iyi bişeymiş.. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Önder Özcan yazdı:

emoji19.png
Hundayi p20 lite

oo hundayi telefon mu çıkarmış :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı

Soru:Uçak modunda iken wifi ile arama yapabiliyorum onu anladım, peki çağrı alabilirmiyim? Sadece aramalarda mı geçerli yoksa aranabiliyormuyum aynı zamanda?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Eren Sağ yazdı:

Soru:Uçak modunda iken wifi ile arama yapabiliyorum onu anladım, peki çağrı alabilirmiyim? Sadece aramalarda mı geçerli yoksa aranabiliyormuyum aynı zamanda?

Evet, eminim tecrübe ettim 👍

Yorum bağlantısı
İlke Demir

Ayarın sürekli açık olması batarya tüketimini etkiliyor mu? Şebekeyi sürekli kontrol etmiyoruz ama genelde wifi ve veri bağlantısı açık oluyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Bundan değil, di mi?

Akşam evde eşimin iphone da denedik, sistem çalıştı. Az önce Turkcell'i aradım, sistemden benim ayar kapalıymış. Açtım dedi, şimdi çalışıyor. Ayarlardan wifi aramasını etkin ettiğin sürece bildirim kısmında Vowifi yazıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Vodefone'da yıllardır olan bir özellik. Geçen yıl yurtdışında çok işimize yaramıştı.79a4c4e95602dd452d284c009e59b6ed.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ben Turkcell ile. Hatta bu özellik ilk çıktığında müşteri hizmetleri arayıp test programına katılmam karlılığı aylık 1 GB internet hediye etmişti.
Eve girer girmez uçak moduna alırım. Wi-Fiden tüm aramaları gerçekleştiririm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ben Turkcell ile. Hatta bu özellik ilk çıktığında müşteri hizmetleri arayıp test programına katılmam karlılığı aylık 1 GB internet hediye etmişti.
Eve girer girmez uçak moduna alırım. Wi-Fiden tüm aramaları gerçekleştiririm.

Şebekenin sağlıklı olduğu bir yerde herhangi bir avantajı var mı.
Neden yapıyorsun bunu ?
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şebekenin sağlıklı olduğu bir yerde herhangi bir avantajı var mı.
Neden yapıyorsun bunu ?

Ses HD kalitesinde oluyor, gecikme yok. Dakikamdan da düşmüyordu. Şimdi düşüyor gerçi.

Ha birde ara butonuna basar basmaz telefon çalmaya başlıyor beklemiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Alpay Sumer

Peki volte acik,  wifi baglantisi da yok ise gorusmeyi mobil veriden saglar mi?😄Pijamali hoca aklima geldi😄😂

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Alpay Sumer yazdı:

Peki volte acik,  wifi baglantisi da yok ise gorusmeyi mobil veriden saglar mi?😄bedeli nasil olur? Pijamali hoca aklima geldi😄😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...