İçeriğe Yönlendir

Aracıma Vurdular

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Yusuf Davaz
(düzenlendi)

Merhaba arkadaslar. Bu aksam kirmizi isikda beklerken karsi seritten spin ata ata gelen arac hakimiyetini kaybedip yandan aracima vurdu. Ilk gozlemlerime gore sol ön camurluk ve davlumbazi degisecek, tampon kirik, far ayaklari kirik, sol on kapi duzeltilip boyanacak, ön jant ve lastik degisecek, on tekerlek yamuk duruyor suanda. Ön takimda islem yapilacak. Direk camurlukdan  lastige vurdu . aracim mk3 mondeo. Vuran arac sahin. Fotograflari cektik. Tutanak tutulacakdi. Trafik komple kitlendi diye ben aracimi kenara aldim. Ama karsi tarafin soforu sonradan yarali oldugu belirtti. Ambulans cagirdik. Durum adli vakaya dondu. Polis ve trafik polisleri geldi. Karakol ve hastane islemleri yapildi. Bu islemler sirasinda karsi tarafin sigortasi yok, ehliyeti yok ve ustune ustuk 225 promil alkollu. Karakoldan sikayet dilekcesi verdim. Bundan sonra nasil bir yol izlemeliyim. Yardimci olabilirmisiniz. Karsi taraf %100 suçlu. 

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Yusuf Davaz yazdı:

Merhaba arkadaslar. Bu aksam kirmizi isikda beklerken karsi seritten spin ata ata gelen arac hakimiyetini kaybedip yandan aracima vurdu. Ilk gozlemlerime gore sol ön camurluk ve davlumbazi degisecek, tampon kirik, far ayaklari kirik, sol on kapi duzeltilip boyanacak, ön jant ve lastik degisecek, on tekerlek yamuk duruyor suanda. Ön takimda islem yapilacak. Direk camurlukdan  lastige vurdu . aracim mk3 mondeo. Vuran arac sahin. Fotograflari cektik. Tutanak tutulacakdi. Trafik komple kitlendi diye ben aracimi kenara aldim. Ama karsi tarafin soforu sonradan yarali oldugu belirtti. Ambulans cagirdik. Durum adli vakaya dondu. Polis ve trafik polisleri geldi. Karakol ve hastane islemleri yapildi. Bu islemler sirasinda karsi tarafin sigortasi yok, ehliyeti yok ve ustune ustuk 225 promil alkollu. Karakoldan sikayet dilekcesi verdim. Bundan sonra nasil bir yol izlemeliyim. Yardimci olabilirmisiniz. Karsi taraf %100 suçlu. 

Geçmiş olsun öncelikle kimsede ciddi bir şey olmaması sevindirici. Bununla ilgili olarak elinizdeki belgelerin kopyalarını saklayarak kendi kaskonuzdan aracınızı yaptırırsınız ve kaskonuz ilgili kişiden yasal yollarla tahsil yoluna gider. 

Aynı şekilde değer kayıbı için başvuru yapabilirsiniz onarım sonrasında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eyvah eyvah
Kaskon yoksa işin çok kötü.
Bilirkişiden hasar tespiti.
Sonrasında alacak davası.

Kaskon varsa
Polisten tutanağı al götür servise.
Aracın da muhtemelen pert olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Erdoğan Temur yazdı:

Geçmiş olsun. Sizin kaskonuz var mı?

Tesekkurler. Malesef kaskom yok. 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Geçmiş olsun öncelikle kimsede ciddi bir şey olmaması sevindirici. Bununla ilgili olarak elinizdeki belgelerin kopyalarını saklayarak kendi kaskonuzdan aracınızı yaptırırsınız ve kaskonuz ilgili kişiden yasal yollarla tahsil yoluna gider. 

Aynı şekilde değer kayıbı için başvuru yapabilirsiniz onarım sonrasında. 

Suanda elimde sadece karakoldan verilen ifademin bir ornegi var. Malesefki kaskom yok

Mehmet Ozyurek yazdı:

Eyvah eyvah
Kaskon yoksa işin çok kötü.
Bilirkişiden hasar tespiti.
Sonrasında alacak davası.

Kaskon varsa
Polisten tutanağı al götür servise.
Aracın da muhtemelen pert olur.

Abi malesef kaskom yok. Aksam karakoldan rapor sonrasi sigorto sirketinle gorus. Senin police uzerinden yapilir. Bunu sigorta firmasi karsi taraftan karsilar gibi birsey demislerdi. O o zaman oyle birsey yokmu. Senin dedigine gore isimiz uzun desene. Yada karsi tarafla bi anlasma soz konusu olursa isleyisdr bir sorun yasanirmi. Aksam cocugun yakinlari hata bizim kardes hatamiz neyse odeyecez gibi seyler soylemislerdi, tabi sonradan her zaman oldugu gibi caymazlarsa.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Şikayetçi ol, bir avukat bul. Bundan sonrası ancak bu yolla çözülecek gibi görünüyor. 

Çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı

Her yıl sigortaya verdiğimiz para ne işe yarıyor? Sigortanız ile görüşün en doğrusunu onlar bilir. Evrakları saklayın güncel takibini yapın işinizinin. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Çok geçmiş olsun. Acilen avukat tutarak dava etmelisin. Karşı taraf tüm hasarını karşılama yoluna giderse de avukatın ve seninle anlaşır sende gerekirse davanı geri çekersin. Ayrıca alkollü olması ispatı durumunda kamu yararı gözetilip alkollü kişiye devlette dava açabilir. Garanti olanı yapın kendinizi korumaya alın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Çok geçmiş olsun. Böyle durumlarda karşı taraf ilk başta çok uyumlu ve herşeye tamam diyerek davranıyor. İş işten geçtikten sonra tavır değişiyor. Ya hiç para vermiyor ya da az veriyor. Bence de arkadaşlar haklı. Bir insan o kadar alkol alıp trafiğe çıkabiliyorsa. İnsanların hayatını tehlikeye atıyorsa. 7

Araç sigortası ve ehliyet için vereceği parayı alkole veriyorsa. En ağır cezayı alması lazım. 

Kaç defa yaşandı sonradan caymalar. İnşallah en hafif zarar ile atlatırsınız. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Geçmiş olsun. Yine bir sorumsuzluk örneği daha. Durduk yere bir sürü iş. 😡

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Geçmiş olsun.
Kaskoya gerek yok ben fazla kullanmıyorum aracı veya ben kaza yapmam diyenlere güzel bir örnek. %100 karşı taraf kusurlu olduğu halde başınız çok ağıracak, kaskonuz olsaydı aracınız en kısa zamanda yapılıp size teslim edilecekti geri kalan evrak işleriyle onlar uğraşıcaktı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Geçmiş olsun. Devlet  Garanti sigorta fonu diye bişi var . Karşı tarafın sigortası yok sa , bedeni zararları karşılıyor ama maddi hasarı bilemiyorum. Emmi, daha iyi bilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Tahir Ak yazdı:

Her yıl sigortaya verdiğimiz para ne işe yarıyor? Sigortanız ile görüşün en doğrusunu onlar bilir. Evrakları saklayın güncel takibini yapın işinizinin. Geçmiş olsun

Sigorta karşı tarafın hasarını karşılar ve kaza yapan ve suçlu olan tarafında sigortası yok maalesef. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, gerekli şikayetleri yapın gerekirse şikayetten vazgeçebilirsiniz.

Alkollü ve sorumsuz biri gerekli cezayı almalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Geçmiş olsun. Üzücü olduğu kadar moral bozucu ve sinirlendirici bir durum olmuş. Bence bir avukat aracılığı ile doğrudan alacak davası açılmalı. Zaten sonuç sizin lehinize göründüğü için avukat açısından da kolay bir dava olur. Neyse zararın karşılarız diyenlere pek itimat kalmadı maalesef. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçmiş olsun. Devlet  Garanti sigorta fonu diye bişi var . Karşı tarafın sigortası yok sa , bedeni zararları karşılıyor ama maddi hasarı bilemiyorum. Emmi, daha iyi bilir.

Sadece bedeni ve çarpıp kaçmalı olaylarda hastane ve hasta mağduriyetini önlemek için o.
Her yıl sigortaya verdiğimiz para ne işe yarıyor?

Sigortanın suçu ne. Hemen hasım ilan ettin sigortacıyı.
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Öncelikle geçmiş olsun. Süreç uzun gibi görünüyor karşı tarafı biraz sıkıştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

Sabah sabah üzüldüm. Tam suçlu karşı taraf, ceremesini çeken suçsuz taraf, bu işte büyük haksızlık var. İnşallah kısa sürede sorun halledilir. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...