İçeriğe Yönlendir

Aracıma Vurdular

Yusuf Davaz

Recommended Posts

İsa Acar

Yusuf bey çok çok geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldüm [emoji17] bence de rapor falan beklenmeden hemen yaptırın aracınızı, yasal açıdan sorun yoksa, değer kaybı için ilave para alabiliyorsanız da alın mutlaka. Şimdi mutlaka onların da aklına birileri girmeye çalışıyordur.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda en az zararla savuşturursunuz olayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçmiş olsun, aracı yaptırın karşı taraf karşılasın,  polis raporunu beklemeyin, karşı taraf parayı sorunsuz ödeyince değer kaybı konusunu görüşüp kabul etmezlerse belgelerle dava açın. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Aracım fotografdaki gibi. çamurluk , çamurluk davlumbazı degişecek. kapı düzeltilip boyanacak , tampon tamir olup boyanacak , far ayakları kırık tamşr olacak,ön çamurluk içindeki hava sessizleştirici borular büyük bir ihtimal kırık yenisi alınacak, kışlık 16 jant yamuk - kapagı kırık ve 16 kışlık goodyear lastik yarık , tekerlek çarpmanın etkisiyle yamulmuş ve direksiyonda kayık durumda. Benim şuanda görebildiklerim bunlar. bu haliyle ne kadar bir masraf çıkar arabada.karşı taraf bişiler teklif ederse ona göre bir yol izleyim. 

Xbmrv7.jpg
QPmoRk.jpg
bvmd58.jpg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
İsa Acar yazdı:

Yusuf bey çok çok geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldüm emoji17.png bence de rapor falan beklenmeden hemen yaptırın aracınızı, yasal açıdan sorun yoksa, değer kaybı için ilave para alabiliyorsanız da alın mutlaka. Şimdi mutlaka onların da aklına birileri girmeye çalışıyordur.

şu anda ilk amacım aracın yaptırılması. karşı tarafda olaya sıcak bakarken sorunsuzca halletmemeiz. yoksa dediginiz gibi akıl veren çok olur. boşver ugraşsın dursun diyen tavfa çoktur böylelerin çevresinde. deger kaybı içinde bilemiyorum. şuanda tutunacak bir dalımız olmadıgı için önceligi aracın yapılmasına verecegiz.

Erhan Doruk yazdı:

Geçmiş olsun, aracı yaptırın karşı taraf karşılasın,  polis raporunu beklemeyin, karşı taraf parayı sorunsuz ödeyince değer kaybı konusunu görüşüp kabul etmezlerse belgelerle dava açın. 

karşı tarafla ustaya gittigimizde güzelce bi konuşalım. eger anlaşma olursa ne ala. olmazsa ise gerekli işlemleri başlatırım artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Yusuf Davaz yazdı:

Aracım fotografdaki gibi. çamurluk , çamurluk davlumbazı degişecek. kapı düzeltilip boyanacak , tampon tamir olup boyanacak , far ayakları kırık tamşr olacak,ön çamurluk içindeki hava sessizleştirici borular büyük bir ihtimal kırık yenisi alınacak, kışlık 16 jant yamuk - kapagı kırık ve 16 kışlık goodyear lastik yarık , tekerlek çarpmanın etkisiyle yamulmuş ve direksiyonda kayık durumda. Benim şuanda görebildiklerim bunlar. bu haliyle ne kadar bir masraf çıkar arabada.karşı taraf bişiler teklif ederse ona göre bir yol izleyim. 

Arabayı direk satsanız almazlar mi ? eğer almazlar ise kaportaciya gidin o bir rakam soylesin üstüne siz 4 bin fazla isteyin ( değer kaybı ve sonradan çıkan masraflar için) tamiri beklemeden alın parayı sıcağı sıcağına böyle durumlar da iş uzadıkça sözünde durmama artar parayı hemen vermezlerse vakit kaybetmeden avukata basvurun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Geçmiş olsun Yusuf. Biraz başın ağrıyacak ama cana gelmemiş çok şükür. 

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Tamda diyordum ki ben bu kazayı bir yerde gördüm diye.

taoPA4.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
(düzenlendi)

çok geçmiş olsun, benzer bir kaza babamın başına geldi, kaporta masrafı az çok belli oluyor ama bu tarz hasarlarda yürür parçaları çok yüksek rakamlara çıkabiliyor, aman dikkat edin mekanikçi ve rotçu vs iyice baktırın hasar tespit yapılırken

tarihinde Bahadır Taşpolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç

Çok geçmiş olsun. Umarım kolayca halledersiniz. Kendinizi sağlama almanız en doğrusu olacaktır kimseye güven olmaz bu devirde.

Kasko konusunda bende kararsızdım başlarda sonradan kendime güvenemeyerek yaptırdım ama bu tür olaylar her yıl kasko yaptırmam gerektiğini iyice öğretiyor bana. Ben kaza yapmasam bile başa ne geleceği belirsiz. Sigortası dahi olmayan adam gelip çarpınca kala kalıyorsunuz işte. Ders mahiyetinde bir olay resmen.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecmiş olsun

dikkat ediyorumda bu sahinciler kaza yapıyor ve sigortaları hiç olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yusuf, 

Amortisör. Amortisör kulesi. 

Rotlar, 

Direksiyon kutusu

Aks

Teker bilyası. 

O bölgede ne varsa hepsine bakılmalı. 

Amortisör büyük ihtimalle hasarlı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun. 

@Mehmet Ozyurek

Denk gelmişken sorayım, bendeki gibi spor amortisör varsa kasko nasıl işliyor? Tek orjinal taksa diğer taraf ne olacak o da orijinale geri dönmeli cepten mi?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok geçmiş olsun.

İnşallah başınız fazla ağrımadan çözersiniz durumu.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yusuf, 

Amortisör. Amortisör kulesi. 

Rotlar, 

Direksiyon kutusu

Aks

Teker bilyası. 

O bölgede ne varsa hepsine bakılmalı. 

Amortisör büyük ihtimalle hasarlı. 

tamamdır abi saolasın. bugun işlerim biraz yogunda yarın aracı bırakacam galiba. usta bi incelesin. bi hesaplasın masrafı çıkartsınlar. karşı tarafı çagırıyım araç başında görüşüyüm. masrafı bu aracın parayı verin yaptıralım dicem artık. inşallah bi aksilik olmazsa sorunsuzca hallederiz

Yorum bağlantısı
Kamil Dede

merhaba bu kaza keçiören kuyubaşı ilköğretim okulu karşısında olan kaza değil mi aynı yoldan geçtim 5 dk sonra döndüğümde kaza yeni olmuştu trafik epey sıkışmıştı ordaki market ve diğer dükkanların güvenlik kamerası görüntülerini de alın bu alçakların yarın bir gün inkar etmeyeceğinin bi garantisi yok  çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçmiş olsun. 
Karşı tarafın trafik sigortası olsa bile alkollü olduğu için sigorta ondan o parayı alacaktı büyük ihtimalle. O yüzden karşı tarafın ödemekten başka çaresi yok. Onlarda bunu bidiği için işi resmiyete sokmadan seve seve halledeceklerdir diye düşünüyorum. 

@Mehmet Ozyurek  Doğrumu biliyorum ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Yusuf Davaz yazdı:

yaptıracak yer biliyorsanız 4 5 bin tl içinde toplanır yazdıklarınızı hepsi. eğer ön tarafı aracın kaymışsa, iyi bir şaseci lazım. şaşmazda var bulamazsanız. 700 800 tl alırlar çektirmek için. ama eskisi gibi oluyor bu tip basit kazalarda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, taze sıcakken aracın masrafını usta ile görüşüp ödesinler. Genelde böyle başlar sonra kimse kalmaz etrafta. ödemez kaçar ise foto fatura parça vs. evrak ile tamir ettirpi dava açın. Dava da kesin sonuç alınıyor. KArşı taraf ambulans çağırtarak zaten olayı kayıt altına aldırmış , şansınıza.

Zaten alkoden karşı tarafa 2 misli ceza da gelecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Kamil Dede yazdı:

merhaba bu kaza keçiören kuyubaşı ilköğretim okulu karşısında olan kaza değil mi aynı yoldan geçtim 5 dk sonra döndüğümde kaza yeni olmuştu trafik epey sıkışmıştı ordaki market ve diğer dükkanların güvenlik kamerası görüntülerini de alın bu alçakların yarın bir gün inkar etmeyeceğinin bi garantisi yok  çok geçmiş olsun

evet kuyubaşında olan kaza.  A101 ve ışıkların üstündeki bir binadan güvenlik kamera kayıtlarını aldım. koskoca caddede sadece 2 yerde vardı kamera zaten. adli vakaya dönüştügü için zaten karakol ve hastane kayıtları mevcut. rapor çıkınca onlarıda alacam

Dogan Arsiray yazdı:

yaptıracak yer biliyorsanız 4 5 bin tl içinde toplanır yazdıklarınızı hepsi. eğer ön tarafı aracın kaymışsa, iyi bir şaseci lazım. şaşmazda var bulamazsanız. 700 800 tl alırlar çektirmek için. ama eskisi gibi oluyor bu tip basit kazalarda.

ustam var. ögleden sonra aracı götürcem bakalım. ustamın yeri şaşmazda zaten. o gerekli olan işlemleri yapar zaten. önemli olan karşı taraf ile anlaşmak. 

Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun, taze sıcakken aracın masrafını usta ile görüşüp ödesinler. Genelde böyle başlar sonra kimse kalmaz etrafta. ödemez kaçar ise foto fatura parça vs. evrak ile tamir ettirpi dava açın. Dava da kesin sonuç alınıyor. KArşı taraf ambulans çağırtarak zaten olayı kayıt altına aldırmış , şansınıza.

Zaten alkoden karşı tarafa 2 misli ceza da gelecek

saolasın abi. evet sıcagı sıcagına aldık aldık yoksa herkes bi akıl fikir verir adamı caydırırlar. bugun bi götürüyüm aracı bi yapılacak işlemleri çıkartsınlar ona göre karşı tarafla konuşacam. mahkemeye kalmayı pek istemiyorum. uzun sürüyor süreç.  herşey kayıt altında zaten. hastane trafik ve normal polis tutanakları olacak. cezayı o akşam karakolda trafik polisleri hemen yazdı zaten. alkollu araç süremek , ehliyetsiz araç kullanmak , trafik sigortası olmadan araç kullanmak. 4000 tl ye yakın yazıldı galiba. aracı zaten parka çekmişlerdi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

mecbur ödeyecek. ödemesse  avukata ver üzerine ne varsa haciz koydur en kötü maaşı vardır belki ona koydur.

allahına dua etsin 200 300 binliralık bir arabaya vurmadı.

çok geçmiş olsun

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...