İçeriğe Yönlendir

Yıldım mı?

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Adnan Çakır
Kaliteli (gerçek) bir balık yağı alacaksın. Tercihen ocean marka iyidir. Minimum 1 ay olmak üzere, idealen 3 ay düzenli kullanacaksın, pamuk gibi olursun. Ayrıca unutkanlığın varsa o da gider, vücuduna enerji gelir.
Ek olarak passiflora şurup ta içebilirsin. Ona 3 ay devam etmene gerek yok. 1 şişe yeterli. 
Sefa bunlar reçetesiz alınabiliyor mu? [emoji6]

Bence sebeplerin en başında gelen.
Geçmiş olsun kendinize normal iş düzeni dışında hobi edinin balık tutmak,bisiklete binmek yada boş boş gezmek gibi .

http://www.milliyet.com.tr/pembenar/kadinin-menopozu-varsa-erkegin-de-andropozu-var-1995507
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Haftasonu Eskişehir'den Bursa  Oylat'a hypermil yapın. 

Çağlayan otelde 1 gece geçirip bol bol kaplıcaya girin. 

Dönüşte Eskişehire hypermil yapın. 

Hiç bişey kalmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Son bir aydır bir gerginlik, kavga etme hali var bende. Aklınıza gelebilecek herşey hakkında tartışma yaratabiliyorum. Servisin kış şartlarından lojmana girmemesini dilekçe konusu yapmaktan, birinin önemsiz birşey söylemesi sonucu wapp gurubundan çıkmaya kadar geniş bir yelpazede bu durum mevcut.

Bunun farkındayım ve evdekileri bu durumdan haberdar edince tehdit algıladıklarına bile kızmışlığım vardır. Ihlamur iyi gelirmi, Şeker hastalığı başlamış olabilir mi ?

Arkadaşların tiroid fikrine bende yaşayan biri olarak katılıyorum.  Bir tahlil yaptırın bence .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

İnsanı, küçük şeyler strese sokar: Sabah giydiğiniz gömleğin düğmesinin koptuğunu ayakkabılarınızı giyerken farketmeniz ya da üzerinize çay dökülmesi gibi...Yaşadıklarınızdan ötürü kendinizde büyük olumsuzluklar aramayın, hastalık gibi. Sizi strese sokan o basit şeyler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Stres kaynaklı dönemsel birşey olduğunu düşünüyorum.

Hepimize oluyordur dönem dönem muhakkak.

Rutinin dışına çıkmak lazım böyle dönemlerde. Bünyeyi şaşırtmak bana iyi geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Öncelikle sizi tebrik ederim Muhittin bey. İnsanın kendisindeki değişiklikleri tespit etmesi veya bilmesi ve bizlerle paylaşması bence çok önemlidir. Bu durum kendi rahatsızlıklarından kurtulmaya çalışmasının göstergeleridir. Bence kendinize fazla yüklenmenizden kaynaklı stres gibi bir durum peydahlanmış. Benim naçizane önerim bir psikiyatra görünüp sorunlar büyümeden gerekli önlemleri almanızdır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Muhittin Kaplan yazdı:

Son bir aydır bir gerginlik, kavga etme hali var bende. Aklınıza gelebilecek herşey hakkında tartışma yaratabiliyorum. Servisin kış şartlarından lojmana girmemesini dilekçe konusu yapmaktan, birinin önemsiz birşey söylemesi sonucu wapp gurubundan çıkmaya kadar geniş bir yelpazede bu durum mevcut.

Bunun farkındayım ve evdekileri bu durumdan haberdar edince tehdit algıladıklarına bile kızmışlığım vardır. Ihlamur iyi gelirmi, Şeker hastalığı başlamış olabilir mi ?

Farklı rotalar oluşturarak mümkünse her gün yürüyüş/koşu egzersizi yapabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

eğer seviyorsanız hafta sonu gidin bi yerlere ateş yakın.

mangal yakın çadır branda gerin yağmur yağarsa vs vs. doğada zaman geçirince insanın aklı resetleniyor

mangalın yerini kazmayla düzlemeye çalışın .   demeye çalıştığım tamamen boş işle uğraşıp resetleyin herşeyi. 

2 senedir hafta sonları böyle takılıyoruz genelde elimizden geldiği kadar bana çok faydası oldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben bu durumu (benzeri davranışlar bende de mevcut olduğu için) mevsime ve yaş ilerlemesine bağlı olduğunu düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Aslına bakarsanız bu bahsettiğiniz şey günümüzün en büyük hastalığı. Bir sürü insanda ve hastada görüyorum. Millet patlamaya hazır bomba. Elbette altta organik bir hastalık da olabilir. İlk akla gelenler hipertirodi ve diyabet. Hipertiroidide eşlik eden sıcağa tahammülsüzlük, ortamlardan sıkılma, ani sinir patlamaları, terleme gibi bulgular, Diyabette ise özellikle açlık anında çarpıntı halsizlik, ağız kuruluğu ve yemek sonrasında ise halsizlik uykuya eğilim ve özellikle geceleri artan idrar sıklığı su ihtiyacının artması gibi durumlar söz konusu. 

Bence asıl olan günümüzdeki çevresel faktör olarak uyaranların çokluğu. Sabah kalktıktan sonra hatta gece uyurken  bile beynimize ruhumuza o kadar fazla uyaran geliyor ki artık bir süre sonra beyin bunu tolare edebilmek adına belli noktalarda patlamalara yol açabiliyor. Aşırı basıncın dışa tezahürü gibi düşünebilirsiniz. 

Elbette arkadaşların önerileri yerinde, bitki çayları hafif yollu sakinleştiriciler vs. Keşke imkanınız olsa şu telefonu bilgisayarı televizyonu haberleri, ( hatta evliyseniz hanımı :) ) vs vs hayatımızın belli anlarında da olsa terk edebilsek. Mesela akşamları 2 saat kendinize bir vakit ayırabilseniz. Çok hoşlandığınız bir işi yapabilseniz ama bu telefondan oyun oynamak gibi bir şey değil elbette. 

Tabi konu uzar gider ama kaba taslak aklıma gelenler bunlar.

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Muhittin Kaplan yazdı:

Uykusuzluk, kendimi bildim bileli uyku düzenim yoktur. 3 de yatıp 5 kalktığım günler olur. Bazen 2 gün uyumam, bazen Gündüzü geceye bağlarım.Çay tiryakisiyim. kahve kesin günde 3 kupa (filtre) vardır.

Muhittin Bey çay kahveyi azaltıp düzenli uyuma alışkanlığı edinirseniz sorunun büyük kısmının çözüleceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

1 yıl oldu. Ne yaptım.

Müzik dinledim. Uzaklara, Gökyüzüne baktım.Yeni şeyler öğrenmek için kurslara yazıldım. Orijinalden Uzaktan eğitim üniversiteye başladım, tekrar.

Şimdi yine aynıyım :D

İşin şakası tabi. Kahve ve çay bir nebze azalttım. Uyku daha düzenli. Araç kullanmayı azalttım. İşe servisle giderken ve gelirken kitap okuyup müzik dinliyorum. Daha önce kendi aracımla giderdim genelde. Haberleri bıraktım. Aynı konukların çıktığı programları da bıraktım. Toksit insanların yanında fazla bulunmamaya dikkat ediyorum.  Şimdi daha üretken olduğumu düşünüyorum.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhittin Kaplan yazdı:

1 yıl oldu. Ne yaptım.

Müzik dinledim. Uzaklara, Gökyüzüne baktım.Yeni şeyler öğrenmek için kurslara yazıldım. Orijinalden Uzaktan eğitim üniversiteye başladım, tekrar.

İşin şakası tabi. Kahve ve çay bir nebze azalttım. Uyku daha düzenli. Araç kullanmayı azalttım. İşe servisle giderken ve gelirken kitap okuyup müzik dinliyorum. Daha önce kendi aracımla giderdim genelde. Haberleri bıraktım. Aynı konukların çıktığı programları da bıraktım. Toksit insanların yanında fazla bulunmamaya dikkat ediyorum.  Şimdi daha üretken olduğumu düşünüyorum.

Mutsuz insanlar insanı mutsuz ediyor.. 

Sizi üzenlerden uzaklaşmak da huzur veriyor.. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sizi üzenlerden uzaklaşmak da huzur veriyor.. 

nokta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Duydumki sakin araba sürmek insanda pozitif etki yaratıyormuş. Hem Cebede faydası oluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Muhittin Kaplan yazdı:

Haberleri bıraktım.

Haberleri bırakmak gerçekten iyi geliyor. Bende bir ara bırakmıştım ama meret nereye gidersen karşına çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Muhittin Kaplan yazdı:

1 yıl oldu. Ne yaptım.

Üstadım bu konudaki ilk mesajınızda bahsettiğiniz şeyler benim günlük rutinim. Kendimi bildim bileli hemen her şeye sinirlenebilirim. Her şey için kavga çıkartabilirim. Bunu babama sorduğumda 4 yaşındayken yarım kilo çikolatayı yiyip bitirmene izin vermedim diye bahçeye çıkıp arabamın çamurluğunu tekmeleyerek ezmiştin. Hep böyle sinir küpüydün dedi.

Ben çözemedim, doktorlar da bu duruma sebep olabilecek bir şey bulamadı. Demek ki orjinalim bu deyip geçtim bende. 

Mais Jannataliyev yazdı:

Haberleri bırakmak gerçekten iyi geliyor. Bende bir ara bırakmıştım ama meret nereye gidersen karşına çıkıyor.

Evet insanı zorla geriyorlar. Bütün kanallarda siyasiler, hepsi bir diğerinden daha beter. İnsan yaşadığı ülkeye bile pişman oluyor sayelerinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Ali Darbaz yazdı:

Duydumki sakin araba sürmek insanda pozitif etki yaratıyormuş. Hem Cebede faydası oluyor. 

Ben yavaş kullanınca arkamdaki trafiği gözlemlemekten daha fazla strese giriyorum. Arkadan gelen beni sollayabilecek mi, o solladıktan sonra ben frene basıp yavaşlamama gerek kalmadan önümde yavaş giden kamyonu geçebilecek miyim. 1km arkadan solu kapatıp hızla gelen aracı yavaşlatmadan sollamamı tamamlayabilecek miyim vs vs. Halbuki gaza yapıştırıp uzayıp gitsem bunları hiç düşünmeyeceğim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Ülkenin çoğu bu şekilde bence. 

Haftasonu direksiyon sınavında adaylardan birine yayaya çarpmaya ramak kala müdahele ettim ve sınavdan kaldı. Sonra gelmiş bana sen direksiyonu çevirmesen ben çevirecektim kafanıza göre bırakıyorsunuz falan dedi. Israr ediyorlar görmezden gel yazıktır para veriyor falan diye.  Ne diyeyim buna şimdi. 

Kurallara uygun şekilde yaşamak isteyen kural tanımazlardan şikayetçi. Fakat kural tanımazlar da her şeye bir boşvermişlik edasıyla amaan nolacak diyip zeytinyağı gibi üste çıkıp işini düzgün yapmaya çalışanlara kızıyor. Bu da insanı geriyor haliyle. Her şeyi boşverip insanlardan uzak yaşayım da deme lüksün yok. Yeniden dünyaya gelsem insanlarla en az muhatap olacağım bir iş seçerdim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Ben yavaş kullanınca arkamdaki trafiği gözlemlemekten daha fazla strese giriyorum. Arkadan gelen beni sollayabilecek mi, o solladıktan sonra ben frene basıp yavaşlamama gerek kalmadan önümde yavaş giden kamyonu geçebilecek miyim. 1km arkadan solu kapatıp hızla gelen aracı yavaşlatmadan sollamamı tamamlayabilecek miyim vs vs. Halbuki gaza yapıştırıp uzayıp gitsem bunları hiç düşünmeyeceğim.

En sağdan sakin gidince de tepene tırlar kamyonlar çıkıyor. Sol şerit iyidir xxx hızda. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kaptırıp gitmek iyidir, ya gamsız ya da medeni bir trafik akışı içinde olmak lazım sakin gitmek için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selim Bilgin yazdı:

Kaptırıp gitmek iyidir, ya gamsız ya da medeni bir trafik akışı içinde olmak lazım sakin gitmek için.

Hocam motosiklet kullandığım dönemde öyleydim. Uğraşmaya gerek duymayıp, yapıştırıp gidiyordum. Varsa gelebilen buyursun diyordum.

Bizim ülkemizde trafiğe uyarak sakin olunması mümkün değil. İlla bir yerden bir maganda çıkıyor. Bu gün markete falan gidecektim, vesile ile arabayı da temizlettim. 6 aydır tos toprak olmuştu artık. Yıkamadan çıktım, sağdan sağdan yavaş yavaş gidiyorum, 500 metre sonra ara yola sapacağım, yol bölünmüş ve 4 şerit gidiş 4 şerit dönüş. Adam gelmiş dibime girmiş birde korna selektör rahatsız ediyor. Yol da boş. Gitsene başka şeritten acelen varsa. Şeytan dedi bas frene çarpsın, çarpsa da çarpmasa da bagajdaki beyzbol sopası ile tanıştır. Sonra çok uykum vardı, uğraşmayıp dönüp gittim :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

resmi veri: teskin edici hap reçetesi rekor kırmış... yollarda dikkatli olmalı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Sohbet ve muhabbetten uzak kalmakta adamı hasta ediyor. insan insana muhtaçtır anlayışı. bir yıldır ne ortam var ne muhabbet ne gezi ne uğraş. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Sohbet ve muhabbetten uzak kalmakta adamı hasta ediyor. insan insana muhtaçtır anlayışı. bir yıldır ne ortam var ne muhabbet ne gezi ne uğraş. 

belki de lokantaların fahiş kiralara kadar çıkması gibi bir hata idi, onu düzeltiyordur tabiat

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...