İçeriğe Yönlendir

Çift Bobin Sub için Kablolama Şekli

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Abi spl sistem seviyorum :) 1000 rms subwooferi bunlar nasıl tam güçte besleyecek :)

Hakan Tarım yazdı:

Bunlar gibi 😛 Minik ve işlevsel.

45694632791_4a552b8a83_b.jpg

Senin sisteme bi bakayım abi konusu vardı heralde :) audison çok kaliteli ama acaip para :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Vardı diye hatırlıyorum ama yokmuş, sende neler var şuan :)

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ebrar Tüfek yazdı:

Vardı diye hatırlıyorum ama yokmuş, sende neler var şuan :)

herşeye konu açmııyorum :) üsttekiler var işte minik sistem benimkisi. 

Senin konuya gelecek olursak 0 almak yerine uygun ikinci el bakabiliriz. Haber salalım temiz buluruz. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hakan Tarım yazdı:

herşeye konu açmııyorum :) üsttekiler var işte minik sistem benimkisi. 

Senin konuya gelecek olursak 0 almak yerine uygun ikinci el bakabiliriz. Haber salalım temiz buluruz. 

Abi ilk önce şu cc işini halledeyim de, zaten multivan fabrika çıkışı yalıtımlı, güzel bi sistem yapalım. Bende şuan ön torpidoda blaupunk oem tweeter, ön kapılarda italyan malı impact midrange, arka orta direklerde spl bullet tweeter, arka koltuklarda oem blaupunkt 2 yollu component var. Bagajda 1000 rms sub, amfi olarak stereo 4.80rms, mono 1.1200. Akü 100 amper. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
Ebrar Tüfek yazdı:

Kapasitör çok etkili olurmu ? Ani vuruşlarda ışıklar kısılıyor biraz. 

işe yarar 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Daha önce de yazdım ve son kez bir daha yazıyorum o amfi mono değil iki kanal stereo For-x X1 modeli mono fakat başarısız,kaliteli 1 ohm stabil bir amfi lazım 1.5kw dolaylarında ikinci el veya sıfır tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Furkan Bakırel yazdı:
Daha önce de yazdım ve son kez bir daha yazıyorum o amfi mono değil iki kanal stereo For-x X1 modeli mono fakat başarısız,kaliteli 1 ohm stabil bir amfi lazım 1.5kw dolaylarında ikinci el veya sıfır tercih edilebilir.

Bu konuyu daha önce de konuştuk. Bende son kez yazıyorum. Bu fotoğraflar benim amfinin aynısı ikinci el satan kişiler. Subwoofer tavsiye yada başka bir konuda şuan hatırlamıyorum, mono olmadığını söylediniz. Bu amfi mono amfisi. Bass control girişi var. 8 tane arabama alırken taktım satarken çıkardım, 4 5 tane elektrikçi değiştirdim hiçbirisi bu amfi stereo demedi. Bunu bana zamanında satan kişi kendi restaurantımda çalışan garsonum, aracında 2 tane 38 lik soundstream t5 tarantulası var, bu işleri bilen anlayan biri. 54c13c29c5dbd6cdac1c9c7724574719.jpg9131ee67d3470a9f5ef82d8f647efb81.jpg0dfcdd15954ba66b0e298eab3fb44efd.jpg274642157fa7600431762e5e0a03d81a.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çift kanal yazıyor. Hoparlör çıkışı 4 mü iki mi, rca girişi kaç tane? 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

Çift kanal yazıyor. Hoparlör çıkışı 4 mü iki mi, rca girişi kaç tane? 

2 tane artı eksi var. Rca kaç tane bakmadım arabayı alıp ankaraya gittiler yine. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İki kanal demekki. Stereo amplifikatör bu. Mono olabilme özelliği vardır. Hoparlör çıkışında zaten köprü bağlantı şekli bellidir. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

İki kanal demekki. Stereo amplifikatör bu. Mono olabilme özelliği vardır. Hoparlör çıkışında zaten köprü bağlantı şekli bellidir. 

Sadece mono olunca tek kanal mı oluyor. Benim ilk aldığım amfi stereoydu bununla bağlanmaz dediler eski sub için. Sonra mono ararken bunu aldım bunla gayet güzel cam çerçeve indiriyorum. Bu kadar büyük olup stereo için 2 kanal olması saçma değil mi ? Yarı boyutundakiler 4 kanal oluyor. Bide 1200rms veriyor tek kanalda. 1200 rms güç lazım olacak hangi midrange yada component olabilir ki ? 

Mono olabilme özelliği dediğiniz şey aktif pasif olayı mı ? Crossover var, onu açınca subwooferden çok hafifçe normal orta ses geliyor, kapatınca kesiliyor. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

Mono için örnek. Tek hoparlör çıkışı var 

Screenshot_20200101-203938.png

Ozaman benimki mono olabilen stereo amfi. Yani monodan ne farkı var, bendeki de mono olabiliyormuş. Mono olarak kullanıyorum. Tek kanallı mono ile ne farkı olur ki ? 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

Fark yok. Sendeki daha işlevsel. 

Ozaman Furkan beyin dediği şekilde mono almama gerek yok. Emsali 1000 kağıttan başlıyor. O paraya 2. 100 amper aküyü alırım üstüne 2 tane 2 farad kapasitör alacak para kalır. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gerek yok. Ayarları var zaten üzerinde. 2ohm desteği varsa paralel bağla kabloları. İşlem sonrası aktif crossover ayarları ile lowpass olarak frekans ayarları yap. Ayar öncesi kabinde port varsa kaç hz olarak ayarlı ise ona yakın ayarda bırak. Kapasitör yerine amplifikatöre çok yakın yere akü bağla haricen. Yapıştır gitsin 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Hiçbir mono amfi üzerinde Left-Right yazmaz yada ch1&ch2 gibi bir ibare bulunmaz onu sana mono diye satan terbiyesiz seni kandırmış.Remote kontrol 4 kanal amfilerde de bulunabilir bu tamamen opsiyonel.
Bak bunların hepsi mono amfi , mono amfiye direk bakınca anlaşılır çıkışlar da sağ sol yazmaz yada sağ+sol yazar çıkışların üzerinde , amfi üzerinde tek kanal yada mono yazar c39f3b7d4b9426a87c1f41579ec0b1bf.jpgb48f8adf5544738d4cbf4ec426fb9a06.jpge5520155e0bfe9859ea9ad4cd1ff64e9.jpg
Bak bu 2 kanal stereo , sağ sol yazar çıkışların da ve koprülenince mono olabilir.93c6728aea0494d41bcb8423f10acd4a.jpg
Bunlar da bas kontrol bulunan 4 kanal amfiler
8602e2fdeb4faf08d486583e10d95913.jpg
79dc0e6df03547cd5ed99f24bbed9f94.jpg
Bu da senin mono olduğunu söylediğin üzerinde iki kanal yazan amfin ve benim sana söylediğim aynı marka onun tek kanallı yani mono olan modeli.2d6ca1554dbce92f7963e883400048e9.jpg
Son resimde ki cihazlar hariç ötekilerin hepsi benimdi,bilmem anlatabildim mi...

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

Gerek yok. Ayarları var zaten üzerinde. 2ohm desteği varsa paralel bağla kabloları. İşlem sonrası aktif crossover ayarları ile lowpass olarak frekans ayarları yap. Ayar öncesi kabinde port varsa kaç hz olarak ayarlı ise ona yakın ayarda bırak. Kapasitör yerine amplifikatöre çok yakın yere akü bağla haricen. Yapıştır gitsin 

Abi çok soru sordum ama, aküyü arabadaki ile aynı amperde almam gerekiyor dimi. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Furkan Bakırel yazdı:

5 sene önce satmıştı bana, lise son sınıftaydım. Bütün heryerde mono diye görünce bide bana veren de bass amfisi diye verince direk mono diye savundum. Benim amfi mono olarak kullanılabiliyormuşum, monodan bi farkı yokmuş. Tabi isim olarak mono amfi değilmiş, 5 yıldır elimde bugün öğrendim. 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi çok soru sordum ama, aküyü arabadaki ile aynı amperde almam gerekiyor dimi. 

Hayır. Düşük amperi olan ucuz bir seri kafi. Yanlız ana aküden gelen kablo kalın olmalı. 25mm kaynak makinası kablosu idealdir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

5 sene önce satmıştı bana, lise son sınıftaydım. Bütün heryerde mono diye görünce bide bana veren de bass amfisi diye verince direk mono diye savundum. Benim amfi mono olarak kullanılabiliyormuşum, monodan bi farkı yokmuş. Tabi isim olarak mono amfi değilmiş, 5 yıldır elimde bugün öğrendim. 
Hangi ildesin?
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Furkan Bakırel yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Hangi ildesin?

Samsun

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Samsun
Konu önce olsaydı getirirdim amfi denerdik , 2 hafta önce Atakum'daydım.
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Furkan Bakırel yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Samsun

Konu önce olsaydı getirirdim amfi denerdik , 2 hafta önce Atakum'daydım.

İyi olurdu hemde tanışmış olurduk. 2 yaş varmış aramızda. Samsuna sık geliyormusunuz ? 

Atakum bana 2 dk

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

İyi olurdu hemde tanışmış olurduk. 2 yaş varmış aramızda. Samsuna sık geliyormusunuz ? 
Atakum bana 2 dk
Yok ilkkez gelmiştim, yaza doğru belki yine gelirim.Orada Hüseyin abi var bu işlerle uğraşan onunla tanıştırabilirim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...