İçeriğe Yönlendir

Hyundai Getz 1.4 Doch Rampada Gelen Ses ve Mavi Duman Atması

İBRAHİM ARI

Recommended Posts

İBRAHİM ARI

Merhabalar Aracımı yeni aldım yaklaşık 2 ay oldu alalı fakat aracın motorundan farklı sesler sezmeye başladım. Ustalara anlattım pek yanıt alamadım işim dolayısıylada fazla ilgilenemiyorum. Aracım hyundai getz 1.4 doch motor 2009 model 212000 km benzinli lpg yok rampa yukarı çıkarken veya uzun yolda hafif rampalı yerlerde bazen sıkıştığı zamanda olabilir tam zamanını kestiremedim genelde rampa yukarı sıkıştığında motorda demir demire vururmuş gibi (inceden çatır çutur metal sürtmesi gibi) bir ses geliyor. 3. viteste giderken 2500 devir seyrinde yokuş yukarı ses gelmeye başladı ayağımı gazdan kestim 2. vitese çektim gaz verdim o sesle beraber arkadan yoğun bir mavi duman attığını fark ettim (gaz kesme tekleme gibi herhangi bir sorun yok ve herhangi bir uyarı ikaz lambasıda yanmadı) ve kenarı çektim durdum duman kesildi 1. vitesle yavaş yavaş 2000-2500 devirde devam ettim bu süreçte herhangi bir duman veya gaz kesme durumu yaşanmadı yağ eksiltme sorunu bakımdan 2000 km kadar geldim yağ çubuk %75 seviyesinden % 50 ye düşmüş. Farklı ustalara sorduğumda yakıta yağ karıştırmış olabilir diyorlar başka usta subap contasından yapar diyor. Açıp bakmadan anlayamayız diyorlar. İşin açığı tam net bir cevap alamadım konu hakkında aynı sorunla karşılaştınız mı acaba Sabahları ilk çalışmada mavi duman atma görmedim. Ama çok kötü çiğ yakıt kokusu geliyor. Belki normaldir. Kafam karıştı aracın neresinden bakmaya başlayabiliriz. Çok masraf çıkartacak bir durum söz konusu olur mu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yağ yaktığı kesin, sizde farketmişsiniz zaten hem eksiltmeyi hem de mavi dumanı. Sese yorum yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

En korkulan nokta mavi duman her şekli ile mutlaka bir yerde sıkıntı var bu şekilde kullanmayın bence işin ehli olan ustalara gösterin o da yoksa servise bilgi için danışın bence

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...