İçeriğe Yönlendir

Fiesta VII - Üç Marşta Çalışma

Barış Fırat

Recommended Posts

Barış Fırat

Merhaba

Birkaç sıkıntım var bunları paylaşmak isterim;

Yeni kasa Ford Fiesta aracım nadirde Olsa İlk marşta ikinci marşta çalışmadığı oluyor. bununla alakalı video linkine ekledim. Bu durumu artık alıştım. servis herhangi bir çözüm sunamadı.

ikinci olarak 

Araç çalıştırmadan sonra anahtar işaretini yaktı ve silkeleme yaptı. Beyne P164c Dahili kontrol modülü start stop performans arızası diye kod attı . Servis buna da geçici arıza dedi. 2 defa yapmasına rağmen

Ayrıca araçta soğukken ilk çalıştırmada genel olarak benzi kokusu var motor ısındıktan sonra yapmıyor.

Bunlarla alakalı fikriniz almak istedim ben mi evham ediyorum yoksa gerçekten sıkıntı varda servis çözümsüz kalıyor.

iyi günler 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Havalar çok soğuk, bence de geçici arızadır. Siz takip etmenize devam edin, yeniden yapacak mı.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aracın garantisi vardır diye düşünüyorum. Geçici arıza da olsa bir sıkıntı olmasa kod düşmez. Servis başından savmasın üstüne düşünki iki gün sonra garanti bitince size kalmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Fırat
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

21C hava? yazın mı zor çaılışyor?

Fark etmiyor 7 derece de ikende hava sicakligi yaotigi oluyor. Videodaki gibi

tarihinde Barış Fırat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sizdeki yazın da aynı mı idi? hava soğuyunca mı başladı?

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Çağlar Bayur yazdı:

sizdeki yazın da aynı mı idi? hava soğuyunca mı başladı?

Sikinti yaz ayinda basladi. Ara ara arac bu start problemini yapiyor. Videodaki arac bana ait.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

1,1 motor araba yüz kmde 10 litre yakıt ortlamasımı gösteriyor yanlışmı gördüm acaba

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Erkan Işık yazdı:

1,1 motor araba yüz kmde 10 litre yakıt ortlamasımı gösteriyor yanlışmı gördüm acaba

😀 Dogrudur yeni yakit almisimdir. 8 i pek gecmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sabah mı gün içerisinde m çalışmıyor, daha doğrusu ilk çalışma mı sıkıntılı gün içerisindeki sonraki çalışmalar mı? Bunlarda lpg oluyor mu ya da var mı?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Start stop için akü önemli bir etken acaba aküyü ölçtürdünüz mi?

Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Hocam merhaba aracta lpg yok ilk marstada yapiyor gün ici kullanimdada yapiyor. Ama surekli degil 50 marsta 2-3 kere gibi

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bana hic normal gelmedi benimki hic yapmadi bu sekilde sabahlari ilk calismada benzin kokusu benimkindede var motr sogukken normal

benimkinde cok yavas donuslerde frene basinca takirti yapiyor servis cozum bulamadi bulmadi daha dogrusu balatalardan oda garantiye girmez dedi simdilik bu sekilde devam

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Barış Fırat
(düzenlendi)

Merhaba epey zaman geçmesine rağmen sorun devam etmekte. Bu gün araca yazilim güncellemesi yapildi. Ama sorun devam ediyor farkli tepkilerle

tarihinde Barış Fırat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Ne olduysa aku kendi kendine bittikten sonra basladi inceleme icin alacaklar araci 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu bir sorundur..

Bu sorun ile ilgili olarak her servise gidişinizde iş emri açtırın ve bir nüshasını kendinize alın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Merhaba araç şuan servis tarafından incelenmeye alındı. gelişmeleri yazarım.

Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Ford Beklenen cevabı verdi. Araçta arıza tespit edilemedi 😁 Aracı teslim aldim.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Barış Fırat yazdı:

Ford Beklenen cevabı verdi. Araçta arıza tespit edilemedi 😁 Aracı teslim aldim.

Ben de bu mantığı böyle cevap verilecek cesareti anlamıyorum. Özel servis olsa anlarım sanayi ustası olsa anlarım ama yetkili servis nasıl oldu da göz önündeki bu soruna sorun yok diyebiliyor insan aklıyla dalga mı geçiyorlar acaba?

Yorum bağlantısı
FUAT SİNİR

İlk marş anındaki amper değeri yüksek olan bir akü ile deneme yapabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Çağatay Kılınç yazdı:

Ben de bu mantığı böyle cevap verilecek cesareti anlamıyorum. Özel servis olsa anlarım sanayi ustası olsa anlarım ama yetkili servis nasıl oldu da göz önündeki bu soruna sorun yok diyebiliyor insan aklıyla dalga mı geçiyorlar acaba?

FUAT SİNİR yazdı:

İlk marş anındaki amper değeri yüksek olan bir akü ile deneme yapabilirsiniz. 

Kendim kurcalama taraftari degilim 2.5 sene garantim var illaki bir yerden ariza acik verir ve cozulur buna eminim. 

Servisinde yapabilecegi bir durum yok Otosandan destek istemisler goruntuleri yollamislar Beyfendilerin cevabi ariza gorulmuyorsa araci iade edin.

Ama utanmadan 200tl lik Malum marka yaga 750 tl yazip 3 filtre degisimi ile 1600 tl bakim ucreti istemeyi biliyorlar.

Ama sorun cozmeye gelince yoklar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Barış Fırat yazdı:

Beyfendilerin cevabi ariza gorulmuyorsa araci iade edin.

Bu beyinle hala araba satabiliyorlarsa ticari zeka deyip el öpmemiz lazım...

Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Merhaba Son gelişmeleri aktarayım, Pazartesi günü araç tekrardan kontrol edilecek incelemeyi Ford Mühendisi yapacak bu defa umutluyum.

Ayrıca Ford tarafından ikame araç tahsis edildi. 

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN
Barış Fırat yazdı:

Merhaba Son gelişmeleri aktarayım, Pazartesi günü araç tekrardan kontrol edilecek incelemeyi Ford Mühendisi yapacak bu defa umutluyum.

Ayrıca Ford tarafından ikame araç tahsis edildi. 

Hocam aman es geçmeyin. Peşinde koşun. Yeni araçta geçici-kalıcı arıza olması normal değil.Bana göre geçici arıza gelecekte başına kalıcı olacağım haberin olsun demek :) Artık teknoloji iyice gelişti. Sibirya soğuğu olmadıkça motorlar çok sıkıntı çıkarmıyor. Bizim insanımız yumuşak davranınca tepeye çıkıyor genelde. Yaptığınız her işleme belge alın delil bulunsun elinizde. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...