İçeriğe Yönlendir

Vefat Sonrası Kredi Ödemeleri

Fatih Akbaş

Recommended Posts

Fatih Akbaş

Merhaba

Malesef çağımızın laneti kanser yüzünden kayınpederimi 49 yaşında kaybettik.Rahmetlinin 2 kredisi vardı.Bir kredisinin hayat sigortası vardı.Hayat sigortası krediyi komple kapatırmı.Yapılması gereken işlemler nelerdir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Başınız sağolsun.
Hayat sigortası yapıldığında hasta mıydı.
Hasta ise belirtildi mi.
Değil ise tespit edilebilir mi.
Hayat sigortası krediyi ödemeye bilir.
Mevcut bir hastalık varken yapılan sigortada o hastalık sonuçları teminat dışıdır.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Başınız sağolsun.
Hayat sigortası yapıldığında hasta mıydı.
Hasta ise belirtildi mi.
Değil ise tespit edilebilir mi.
Hayat sigortası krediyi ödemeye bilir.
Mevcut bir hastalık varken yapılan sigortada o hastalık sonuçları teminat dışıdır.
Sağolasın abi.

Hastaydı belirttimi bilmiyorum ama şöyle oldu kanserden yatıyordu ama vefatı akciğer yetmezliğinden oldu.Krediyi online çekmiş rahmetli herhangi bir kağıt vs. Yok
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben de online ihtiyaç kredisi kullandım, hayat sigortası yaptılar.

Bankayla görüşmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Ben de online ihtiyaç kredisi kullandım, hayat sigortası yaptılar.
Bankayla görüşmenizi öneririm.
Abi bankalar işi illa rampa yapacaklar hazırlıklı gidelim diye açtım konuyu
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bankaya git Fatih
Poliçeyi gör
Bilgi formu var mı gör
Ölüm sebebi kanser olmasa bile kansere bağlı raporu verilirse de ödenmez.
Bence çok ümitli olmayın.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Başınız sağolsun.

Online kredide genelde 2 seçenek olur sigortalı ve sigortasız diye. Sigortalı kredinin toplam maliyeti sigortasızdan daha yüksek olmasına rağmen faiz oranı düşük olur.

Hesap yapmadan direkt orana bakarak çektiyse sigortalı almış olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Bankaya git Fatih
Poliçeyi gör
Bilgi formu var mı gör
Ölüm sebebi kanser olmasa bile kansere bağlı raporu verilirse de ödenmez.
Bence çok ümitli olmayın.

O raporu kim veriyor abi hastanemi
Başınız sağolsun.
Online kredide genelde 2 seçenek olur sigortalı ve sigortasız diye. Sigortalı kredinin toplam maliyeti sigortasızdan daha yüksek olmasına rağmen faiz oranı düşük olur.
Hesap yapmadan direkt orana bakarak çektiyse sigortalı almış olabilir.
Sigortalı abi birtanesi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Merhaba

Malesef çağımızın laneti kanser yüzünden kayınpederimi 49 yaşında kaybettik.Rahmetlinin 2 kredisi vardı.Bir kredisinin hayat sigortası vardı.Hayat sigortası krediyi komple kapatırmı.Yapılması gereken işlemler nelerdir.

Bazı durumlarda bu zamana kadar ödediği kredi taksitlerini bile alınıyor diye biliyorum ama ilk zamanlara göre bu sigortalar değişti banka menfaatini koruyor diye biliyorum bir yakınım sizin duruma benzer bir duruma düştü banka red etti geri kalan taksitleri ödediler umarım sizin talep kabul olur

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Bazı durumlarda bu zamana kadar ödediği kredi taksitlerini bile alınıyor diye biliyorum ama ilk zamanlara göre bu sigortalar değişti banka mandarini koruyor diye biliyorum bir yakınım sizin duruma benzer bir duruma düştü banka red etti geri kalan taksitleri ödediler umarım sizin talep kabul olur
Kalanı öderse yeter hocam gerisini istemezler çocuklarıda.
Başınız sağolsun.
Allah razı olsun dostlar sağolsun
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Levent Güzelkalp yazdı:

Bazı durumlarda bu zamana kadar ödediği kredi taksitlerini bile alınıyor 

Hayat sigortası eksilen bakiyeli değilse, ilk yapıldığı andaki teminat limiti kadar ödeme yapar, krediyi öder, geri kalanını varislere öder. 

Ama işte burada ölüm sebebi önemli. Ani veya kazaen bir ölümde hiç bir sigorta itiraz edemez. Ancak beklenen yada öngörülen ölümlerde sıkıntılıdır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

Hayat sigortası eksilen bakiyeli değilse, ilk yapıldığı andaki teminat limiti kadar ödeme yapar, krediyi öder, geri kalanını varislere öder. 
Ama işte burada ölüm sebebi önemli. Ani veya kazaen bir ölümde hiç bir sigorta itiraz edemez. Ancak beklenen yada öngörülen ölümlerde sıkıntılıdır. 

Anladım abi sigortacı sizdiniz heralde.Bankaya gitmeden belli olacak heralde.
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Büyük çoğunluğu azalan teminatlıya döndü abi bankaların. Ölüm raporu ile bankaya başvurun. Bazı bankalar çok zorlamadan öderken bazıları hastalığı bahane ediyor. Başvurmadan belli olmaz.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Akbaş yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Anladım abi sigortacı sizdiniz heralde.Bankaya gitmeden belli olacak heralde.

Bu tür sigortaları ancak yapan veya genel müdürlükler görebilir.. Siz şubeye gidin. 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Allah rahmet eylesin. Rahmetli uzerine borçtan yuksek degerde mal varlığı yoksa reddi miras yoluna gidilebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

başınız sağolsun inşallah sigorta karşılar.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Başınız sağolsun. Tutarı bilmiyorum ama yüksekse sigorta ödememek için uğraşacaktır. Gerekirse bir avukatla görüşmeniz daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Fatih Akbaş yazdı:

Merhaba

Merhaba,

Başınız sağolsun, Allah sabır versin.

Kredi konusuna gelince eşimin babası akciğer kanserinden 7 yıl önce hayatını kaybetti.

Bankaya gittik ölüm nedenini sordular, kanser dedik. Hastaneden ölüm raporunu istediler. Götürdük. Hasta iken kredi çektiği için hastalığı teminat dışı bıraktılar ve çekilmiş olan krediyi yapılandırdık hatta bende kefil olduk ve krediyi paşa paşa ödedik.

Umarım sizde farklı bir yol izlenir.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Allah rahmet eylesin. Rahmetli uzerine borçtan yuksek degerde mal varlığı yoksa reddi miras yoluna gidilebilir. 
Yok reddi miraslık değil teşekkür
başınız sağolsun inşallah sigorta karşılar.
İnşallah hocam
Başınız sağolsun. Tutarı bilmiyorum ama yüksekse sigorta ödememek için uğraşacaktır. Gerekirse bir avukatla görüşmeniz daha iyi olur.
Çok yüksek bi rakam değil teşekkür
Merhaba,
Başınız sağolsun, Allah sabır versin.
Kredi konusuna gelince eşimin babası akciğer kanserinden 7 yıl önce hayatını kaybetti.
Bankaya gittik ölüm nedenini sordular, kanser dedik. Hastaneden ölüm raporunu istediler. Götürdük. Hasta iken kredi çektiği için hastalığı teminat dışı bıraktılar ve çekilmiş olan krediyi yapılandırdık hatta bende kefil olduk ve krediyi paşa paşa ödedik.
Umarım sizde farklı bir yol izlenir.
Hocam raporda doğal ölüm yazıyor öderler inşallah ödemezlersr bizde paşapaşa ödeyeceğiz
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Allah rahmet eylesin, ne tesadüf ki bende babamı 49 yaşında kaybettim.

Size örnek olması açısından benzer süreçleri hukuki yoldan denemiş biri olarak söz söylemiyim konu kendini özetlesin, ilk mesajı ve son mesajı okuyabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Size örnek olması açısından benzer süreçleri hukuki yoldan denemiş biri olarak söz söylemiyim konu kendini özetlesin, ilk mesajı ve son mesajı okuyabilirsiniz.

Okudum abi Allah rahmet etsin babanıza.Bizim davalık kadar borcumuz yok fakat rahmetli ne düşündü bilmiyorum.Siz şimdi öyle deyince acaba haram olurmu diye düşünüyorum.Çünkü kredi çektiğinde hastaydı.
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kredi çektiğinde hasta ise ödeyin borcu, sigortanın suçu yok. Benim babam hasta değildi, hastalandı, sigorta karşılamalıydı. Bu şekilde düşünerek dava açtık. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Fatih Akbaş yazdı:
Furkan Avcı yazdı:

Okudum abi Allah rahmet etsin babanıza.Bizim davalık kadar borcumuz yok fakat rahmetli ne düşündü bilmiyorum.Siz şimdi öyle deyince acaba haram olurmu diye düşünüyorum.Çünkü kredi çektiğinde hastaydı.

Bizim işlemde de eğer muallakta bir durum olsaydı bizde öderdik. Çünkü kandırmaca olur diğer türlü,hasta olduğunu biliyorduk.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...