İçeriğe Yönlendir

Kullandığımız Doğal İlaç/Pratik Yöntemler

Erhan Doruk

Recommended Posts

Burak Tokcan
Mahmut Yıldız yazdı:

İshalin çaresi şeftali. 

Kabızlıkta ise kuru kayısı. Ve tabi ki bol hareket.

Kuru kayısıyı sabah aç karnına yemeniz gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Deviasyon ameliyatı niye olmuyorsunuz? Tıkanıklığın asıl sebebi bu olabilir.
Sinüzite verilecek ilaç antibiyotikler ve burun açıcı spreyle başka tedavisi yok diye biliyorum. İltihabı kurutmak için antibiyotik. Ama papatya buharı saracoğlu kürü dememiştim ama 10 15 gün dalan yapmak gerekiyor sankii bana fayda sağlamıştı sinüzitte
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Sani Gerşon yazdı:

Deviasyon ameliyatı niye olmuyorsunuz? Tıkanıklığın asıl sebebi bu olabilir.

ilk ameliyatta kıkırdak ve et aldılar her iki burundan biraz rahat nefes aldım sonra yine düzen bozuldu...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kemal Korkmaz yazdı:

ilk ameliyatta kıkırdak ve et aldılar her iki burundan biraz rahat nefes aldım sonra yine düzen bozuldu...

Burun etleri her zaman yeniden oluşabiliyor. Kemik eğriliği var ise, deviasyon ameliyatı tek çözüm. Kemik kırıp alacaklar biraz. 2 günde eski hayatınıza dönüyorsunuz.

Bende bi taraf %50 falan çalışıyor. Cesaret edemiyorum, yoksa ben de ameliyat olacağım :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Kemal Korkmaz yazdı:

Benim ilk ameliyatta kıkırdağı almışlardı. birkaç sene sonra tekrar nefes alamamaya başadım. ilk ameliyattan 6 yıl sonra ikinci ameliyatta bu sefer eğriliğe sebep olan kemiği aldılar. içeriyi de epey bir traşladılar. 5 yıldır nefes almada sıkıntı yok. İyi bir doktor bulun ve muayene olun. Doktorların uzmanlaştığı alanları inceleyin. Tavsiyelere bakın.  Ben doktoru o şekilde bulmuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan
Erhan Doruk yazdı:

Uzun zamandır geçmeyen öksürük şikayetimle doktora gitmiştim. Antibiyotik verdi ancak geçmemişti. Bir arkadaşın tavsiyesi ile taze zencefil rendesi ile balı karıştırıp 2 gün akşamları yedim, 2 günde iyileştim. Sizin de bunun gibi pratik bilgileriniz var ise bu konuda paylaşalım. Özelikle tecrübe ettikleriniz çok önemli.

Diğer tecrübeler bilgiler,

- Yanıklar için bal veya yumurta akı çok işe yarıyor. Yanan yere sürüp, tülbent veya peçete ile sarınca yanıktan eser kalımıyor.

- Çocuk hasta olunca odasına bir soğanı ikiye bölüp yarısını koyuyorum. Hem odanın havasını dezenfekte ediyor hem burnunu açıyor. ( oda baya kötü soğan kokuyor ama)

UYARI : Konuda Paylaşılan yöntemler kişiden kişiye farklı etkiler gösterebileceği için doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilir. !

"taze zencefil rendesi ile balı karıştırıp"

zencefil tozu ve bal karıştığında da aynı etkiyi yapıyor.

"Öksürük ve burun tıkanıklığı olan çocuğumun ayak altına, öğle uykusunda soğanı yarıya kesip koydum birkaç günde etkisini gördüm"

yarım soğan üstüne karanfil batırıldığında çocugun yanına koyduğunuzda nefesin rahatlamasını sağlıyor.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

2-3 diş sarımsak havanda dövülüp zeytinyağının içine 1 saat yatırılır. Sonra o yağ ayak altlarına sürülüp üstüne çorap giyilip yatılır. Bizim oğlanda şıp diye kesiyor.

Yorum bağlantısı
Emre Durna
Burak Tokcan yazdı:

Kuru kayısıyı sabah aç karnına yemeniz gerekiyor.

ve ekleyeyim. 1 bardak da ılık su için yarım saate etkisini görün.

Ben boğaz ağrısı için 1 bardak süt için 1 çaykaşığından fazla zencefil zerdecal ve karabiber koyup kaynatıyorum. Bal ile tatlandırıyorum. Ertesi güne birşey kalmıyor. Soğuk algınlığı için ise süt ile 2-3 diş sarımsağı ezip kaynatıyorum. Sarımsaklarla birlikte içiyorum. İyi geliyor. Yalnız kokusu güzel fakat tadında bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mahmut Yıldız yazdı:

Öksürüğe iyi gelen öksürük şurubu görmedim.

Bal-limon-ılık su

Süt-hatmi çiçeği

Ilık pekmez-karabiber

Faydasını gördüğüm şeyler. 

Süt, dut pekmezi ve karabiber karışımı benim ilacım. Akşam yatmadan içerim sabaha hiçbirşeyim kalmaz.

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci
Erhan Doruk yazdı:

Uzun zamandır geçmeyen öksürük şikayetimle doktora gitmiştim. Antibiyotik verdi ancak geçmemişti. Bir arkadaşın tavsiyesi ile taze zencefil rendesi ile balı karıştırıp 2 gün akşamları yedim, 2 günde iyileştim. Sizin de bunun gibi pratik bilgileriniz var ise bu konuda paylaşalım. Özelikle tecrübe ettikleriniz çok önemli.

Diğer tecrübeler bilgiler,

- Yanıklar için bal veya yumurta akı çok işe yarıyor. Yanan yere sürüp, tülbent veya peçete ile sarınca yanıktan eser kalımıyor.

- Çocuk hasta olunca odasına bir soğanı ikiye bölüp yarısını koyuyorum. Hem odanın havasını dezenfekte ediyor hem burnunu açıyor. ( oda baya kötü soğan kokuyor ama)

UYARI : Konuda Paylaşılan yöntemler kişiden kişiye farklı etkiler gösterebileceği için doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilir. !

Metin Akbal yazdı:

Yanıklar için başka yöntem bal mumu çam sakızı zeytinyağı karışımı.

Yanığın havayla temasını kesecek her şey aynı etkiyi yapar.

Aslında bahsedilen herşeyin mantıklı bir açıklaması var , mantıklı açıklaması olmayan zaten uydurma

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İshalede , bir tatlı kaşığı türk kahvesinin üzerine limon sıkıp yiyince beton ediyor mübarek [emoji4]
Tam tersi olmasın?

Bilgi doğru.
Kanızlığın ilacı kuru kayısıdır.
Düzenli olarak günde bir kaç tane yenirse kabızlığı önler
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tamer Geveci yazdı:

Yanığın havayla temasını kesecek her şey aynı etkiyi yapar.

Aslında bahsedilen herşeyin mantıklı bir açıklaması var , mantıklı açıklaması olmayan zaten uydurma

Yanıkta yumurta akının iyi geldiğini bana bir itfaiyeci söylemişti. Hava ile temasını kesen herşey iyi gelse herhalde vazelin sürerlerdi. Yumurta akında birçok mineral , vitamin ve proteinler var. Muhtemelen bu maddeler iyileşmeyi hızlandırıyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bunu da tesadüfen öğrenmiştik. Bizim ufaklık çok düşe kalka büyüdü. Kafadan morarıklık eksik olmazdı. Kafayı biryere vurunca vurduğu yere hemen vicks sürünce morarma olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci
Erhan Doruk yazdı:

Yanıkta yumurta akının iyi geldiğini bana bir itfaiyeci söylemişti. Hava ile temasını kesen herşey iyi gelse herhalde vazelin sürerlerdi. Yumurta akında birçok mineral , vitamin ve proteinler var. Muhtemelen bu maddeler iyileşmeyi hızlandırıyor. 

Sürebilirsiniz aynı işi yapacaktır ama vazelin petrol türevi olduğu için sağlıklı olmayacaktır. Yumurtanın beyazındaki protein ve b vitamininin de açık yara yüzeyinden nüfuzunun hiçbir etkisi olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erhan Doruk yazdı:

İshalede , bir tatlı kaşığı türk kahvesinin üzerine limon sıkıp yiyince beton ediyor mübarek :)

Tam tersi olmasın?

Bu şekilde doğru. İshal için şeftali çok tatlı bir çözümdür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...