İçeriğe Yönlendir

Astra J Zaman Bilgisi Sıfırlanması

İbrahim Akasoy

Recommended Posts

İbrahim Akasoy

Herkese merhaba. 2014 model aracımda 2 gündür, ilk marş tan sonra saat 00:00 ve tarih 01.01.2011 yazmakta, bir süre sonra güncel zaman bilgisi kendiliğinden geri gelmekte.

Sorun hakkında bilgi verebilecek var mı?

Sıkıntı akü'den olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aküden kaynaklanıyor, akünüz belirli değerin altında olduğundan aracınız marş alabilmek adına aküyü korumaya alıyor. Doğal olarak ayarlarınız sıfırlanıyor, cam kumandalarınızda da tek tuşla kapanıp açılma, sıkışma kontrolü gibi şeyler çalışmıyordur tekrar kurmadığınız sürece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Herkese merhaba. 2014 model aracımda 2 gündür, ilk marş tan sonra saat 00:00 ve tarih 01.01.2011 yazmakta, bir süre sonra güncel zaman bilgisi kendiliğinden geri gelmekte.
Sorun hakkında bilgi verebilecek var mı?
Sıkıntı akü'den olabilir mi?

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tapatalk imzanizi kapatir misiniz?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akü voltajı düşük.
Marş anında akü iyice çöktüğü için hafıza resetleniyor.
Yeni tarihi de muhtemelen radyodan falan alıyordur

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kapandı mı?
Evet. Bende aku arizasi oldugunu dusunuyorum.
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Teşekkür ederim, start stop olan araçların aküleri daha pahalı diye duymuştum. Böyle olmasının nedeni nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
İbrahim Akasoy yazdı:

Teşekkür ederim, start stop olan araçların aküleri daha pahalı diye duymuştum. Böyle olmasının nedeni nedir acaba?

Golflerde jel akü kullanılıyor bu sebepten pahalı hatta Karabük’te arkadaş İçin bulamamıştık Zonguldak’tan servis getirdi aküyü taktı getir götür parası yazdı gitti. Fakat astra da ne kullanıyor bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Golflerde jel akü kullanılıyor bu sebepten pahalı hatta Karabük’te arkadaş İçin bulamamıştık Zonguldak’tan servis getirdi aküyü taktı getir götür parası yazdı gitti. Fakat astra da ne kullanıyor bilmiyorum.

Alçak tip kullanıyor içerik olarak bilgim yok :) Muadili 200 220 iken 320 ye değiştirmiştim 2017 Haziranda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Alçak tip kullanıyor içerik olarak bilgim yok :) Muadili 200 220 iken 320 ye değiştirmiştim 2017 Haziranda :)

Yapma abi ben bu arabadan soğumaya başlayacağım sanırım 😀 fiestam canım fiestam hiç böyle dertler yoktu😊

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Yapma abi ben bu arabadan soğumaya başlayacağım sanırım 😀 fiestam canım fiestam hiç böyle dertler yoktu😊

:D  Ne soğuması yav. Ben VW den geçtim de soğumadım, sen Ford dan üstelik B sınıfından geçmişsin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İbrahim Akasoy yazdı:

Start stop özelliği sebebiyle daha performanslı olması.. 

Atıyorum.. Normal akü ile 10 marş yaparsanız start stop aküsü ile 30 yaparsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Evet bu gün servise sordum, üzerinde 70 lik varta akü vardır dediler fiyat 1250 TL. Dışarı sorma fırsatım olmadı, bakalım dışarıda kaç para !?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

:D  Ne soğuması yav. Ben VW den geçtim de soğumadım, sen Ford dan üstelik B sınıfından geçmişsin :D

Fiestam canım fiestam yerlere vurmayalım nazarboncuğu gibiydi maşallah. @Koray Demir beyin arkadaşında şimdi aracım. Geçen konuştuk baya memnun olduğunu dile getirdi😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Aracın üzerindeki akü GM marka 80 ah 800A çıktı. Piyasada sordum varta akü 1200 TL, inci akü de 80 lik yokmuş, yiğit akü ise eskisini alırsak 875 TL almazsak 1050 TL dedi (depozito su olduğu içinmiş). 0fa0399137afdf4fe7ae596afa1ab35c.jpg

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Fiyat olarak yiğit akü cazip ama emin olamıyorum, Sizce yiğit akü de sıkıntı yaşanır mı?

Yoksa varta dan şaşma mı dersiniz!?

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Sonunda bu gün aküyü değiştirdim, piyasadan varta aldım, 1200 TL. Start-stop 48 saat sonra devreye girer dedi, onun haricinde şu anda sıkıntı yok. Bu arada mutlu aküye 950 TL fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Ben aküyü değiştirdim ama zaman bilgisi yine sıfırlanmaya devam ediyor. Başka neden olabilir acaba.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bilgisayar anakartlarında ki tarih bilgisini hafızasında tutan bios pili gibi bunda da hafıza için bir pil olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Sanmıyorum aküden o bilgiler sürekli besleniyordur diye düşünüyorum. 

Selçuk Bakış yazdı:

Bilgisayar anakartlarında ki tarih bilgisini hafızasında tutan bios pili gibi bunda da hafıza için bir pil olabilir mi acaba?

servis ne diyor peki bu duruma?

İbrahim Akasoy yazdı:

Ben aküyü değiştirdim ama zaman bilgisi yine sıfırlanmaya devam ediyor. Başka neden olabilir acaba.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Arif Aykın yazdı:

Sanmıyorum aküden o bilgiler sürekli besleniyordur diye düşünüyorum. 

servis ne diyor peki bu duruma?

Beyin veya göstergede benzer bir pil olabilir belki, varsayım üzerinden gidiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...