İçeriğe Yönlendir

Ka - Kapı ve Bagaj Fitili

Ramazan Elbaşı

Recommended Posts

Ramazan Elbaşı

99 model KA uyumlu bagaj ve kapı. fitilleri temin edebileceğim satıcı arıyorum. 
araç içi kışın devamlı buhar yapıyor. Camlar içten ince ince buzlanıyor. İlk aklıma gelen fitiller oldu. 20 yıldır üzerindeler. 
nem ve buzlanmanın başka sebebi ve çözümü neler olabilir?

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

Orjinallerini bulmanız zor.n11 de aratırsanız var yerli marka kullanilabilir. Buhar yapmasının sebebi aracınız klimalı ise iç dış hava sirkülasyonu seçici açık kapalı konumda olabilir

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Araç içinde nem varsa buğu yapar. Dış sirkülasyon kapalı ise buğu yapar. Fitillerin ısınma ve ses için faydası olur. Buğu için etki etmeyebilir.

Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı

Araç klimalı ama iç sirkülasyonu kapalı tutuyorum. Açık konumdayken ışık yanıyor ve polen filtresinin olduğu taraftan klepe sesi geliyor, dış havayı açan/kesen Dıştan hava geliyor yani. Doğrusu bu değil mi?

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Koşun aracın içi buhar olmasın isteniyorsa, teknik bir sorun yoksa klima kullanılmalıdır. Klima içerideki nemi çekerek kullandığı işin buğulanma olmayacaktır. Sadece kaloriferle içeriyi ısıtarak hele bir de araçta birden fazla kişi var ise klima kullanılacak. Sıcak ta da soğukta da kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı

Evet sorunu klima kullanarak çözüyorum. Sabahları araca ilk bindiğimde ön cam içten buzlanmış oluyor, oluşmaması nasıl sağlanabilir? Onu merak ediyorum. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Onun için bazı sprey tarzı ürünler var. Deneyebilirsiniz. Ben tüm gücü ile ön cama klimayı veriyorum 15-20 saniyede çözünmüş oluyor. Tamamen engellemek işin araç kapalı yer altı otoparkında sıcaklığın 10 derecenin altına düşmediği bir yerde muhafaza ediliyor olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

araç içine sağ ön köüşeden su sızsa içerde nem yapar arka cam buhulanabilir, yani direkt arka cam fitili değişmesi lazım denemez. Aksine yumuşak fitilden bir miktar nem araç içinde dışrı kaçar camdaki buharı azaltır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Elbaşı
Çağlar Bayur yazdı:

araç içine sağ ön köüşeden su sızsa içerde nem yapar arka cam buhulanabilir, yani direkt arka cam fitili değişmesi lazım denemez. Aksine yumuşak fitilden bir miktar nem araç içinde dışrı kaçar camdaki buharı azaltır

Ön sağ köşe dediğiniz yer, polen filtrenin olduğu yer. Su sızıntısı olsa paspaslarda ıslaklık olması gerekmez mi? 
ızgaralar tıkanıp polen filtresi ıslanmış olabilir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ramazan Elbaşı yazdı:

Ön sağ köşe dediğiniz yer, polen filtrenin olduğu yer. Su sızıntısı olsa paspaslarda ıslaklık olması gerekmez mi? 
ızgaralar tıkanıp polen filtresi ıslanmış olabilir diye düşünüyorum. 

yani mesela su sol önden girer, sağ arkada buhar görülebilir. esas olan araç içinde nemin neden fazla olduğu,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...