İçeriğe Yönlendir

Yemek Kartında 1 TL Kalan Genç İntihar Etti

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Servet Aydın
Eyüp Çetin yazdı:

Eğer bunu yaptıktan sonra eşini darp etmiyorsa kişi bence herkes çekebilir. İyi bir şey. 

Biz ona kayıtsızlık ve korkaklık diyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Hayır hocam. Hiçbir kelimesine katılmıyorum. O hocanın kişisel karakteri ile devlet ne yapacak. Sen öğrenciyi haşladın görevine son mu veriyorum diyecek. Eğitimcisiniz deneyin, biblo gibi bir kız öğrenci veya manken gibi bir delikanlıyı aç susuz kaldım diye tvit attrın. Bakın bakalım neler oluyor. Buna devlet hiçbir şey yapamaz. Ölen gencin ne Liyakat ne de adalet ile bağı yok. İnsani değerleri bitmiş bir toplum ile direk alakası var. 

% 100 aynı fikirdeyim. Dış görünüş o kadar önemli ki, gerisini hiç bakılmıyor. Youtube'da bir sürü sosyal deney var, üstü başı düzgün gençler açım diye yemek isteyince herkes veriyor. Onun yerine üstü perişan biri istese kimse yanaşmaz. 

Binada görevlinin çocuğu oldu. Sanırım karı koca ikisi de yetimhanede büyümüş, emin değilim. Evi çok soğuk, 500 liralık yaksa yine ısınmayacak. Bina toplantısında doğalgaz için yardım edelim dedik, kimse yanaşmadı. Eşim şimdi çocuğuna hediye almaya gitti, gidip verecek. Elimden geldiği kadar da yardım edeceğim. 

Binada adam işten çıkarılmış, bir kaç ay aidat ödememiş, banane diyor adam. Komşusu aç ölse haberi olmayacak. 

Devletin suçu yok mu, var. Ama en az devlet kadar da biz suçluyuz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

Her toplumda intihar eden olur. Genç hasta da olabilir.

onun yerinde olamayan milyonlar var.

sorun çok paracı olan duyarsız bir toplum olduk.

kanal istanbulda bile olay para.. karşı çıkan da yaptıran da...

Aynen hocam. Para dedin mi akan sular duruyor. Komşu aç mı tok mu çok da umrunda değil kimsenin. Fakat yine de gelişmiş dediğimiz ülkelere göre bizde vatandaşlar daha duyarlı. Avrupa'da yol tarif etmek için para istiyorlar. Gerçi onlarda da devlet sosyal adaleti güzel sağlıyor. 

Servet Aydın yazdı:

Biz ona kayıtsızlık ve korkaklık diyoruz. 

Kayıt var ama. Videoya kaydediyor. 😊 Maalesef korkaklık dediğin gidip müdahale etmemekse Servet abi insanların başını derde sokmamak için videoya almaktan başka çaresi kalmıyor. Hiç belli olmuyor ki, adam cebinden çıkarıyor silahı ulu orta patlatıyor. Sonra b*k yoluna gidiyor Niyazi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Devlet ile iktidarı ayırt edemeyen

o eskide kaldı, artık o sistem yok , oylandı ve değişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Lütfen dilencilere para vermeyin. Gördüğünüz, bildiğiniz kişilere elden yardım yapınız. 

VY50Hh.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Çok üzüldüm ama biliyorum ki yetmeyecek. Daha derinden yaşamadıkça bu ve bunun gibi üzücü olaylar malesef yaşanacak. 

@Metin Uzunoğluhocama katılıyorum, keşke derdini hocalarına açabilseydi. Kendi adıma konuşuyorum, böyle bir talebe hiçbir insan evladı yüz çeviremez. Akademisyeni de kaportacısı da polisi de mali müşaviri de... Bu vesileyle öğrencilerime daha güler yüzle davranacağım, en azından sahipsizim diye düşündüklerinde akıllarına gelebileyim... İnşallah böyle bir acıyı yeniden yaşamayız. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ailesi devletten yardım alıyormuş. Ve kızın başka bir iki olayı da var. Alınan bilgiler bunlar. Madalyonun diğer kısmı karanlık görülüyor. Vitrinde takılı kalmamak lazım vaziyete göre. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Ailesi devletten yardım alıyormuş. Ve kızın başka bir iki olayı da var. Alınan bilgiler bunlar. Madalyonun diğer kısmı karanlık görülüyor. Vitrinde takılı kalmamak lazım vaziyete göre. 

yarına kadar çıkar daha neler neler fotoş ta bekliyorum genelde böyle olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Çok yazık. Burada devlet hatasından çok üniversitelerin içinde olması gereken sosyal dernekler eksikliği var bence. Bu tür çocuklar farklı yönlerden desteklenmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çok üzüldüm gençlik çok değişti hemen vazgeçiyor herşeyden...[emoji17]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hüseyin güzel bir link attı. Cepte 1tl var ama kim bilir kaçbin tllik telefon ile tivit atılmış. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)

Ceren ÖZDEMİR in cenazesinin olduğu akşam evinin önüne kadar sessiz bir yürüyüş düzenlendi .Siyasi ayrım olmaksızın insanlar bir araya geldi. Katıldık. Benim de kızım var. Empati  yapmak bile beni rahatsız etti. Ürperdim. İçimden dedim, "Belli bir zaman sonra kızımla gelsem, benim kızıma sarılmak bu insanların acısını bir nebze olsun, azaltır mı?". Çok acı şeyler bunlar.

Bir de ölümünden sonra yakıştırılan tabirler var ki, buraya yazmak bile rahatsızlık verir. Facebook tan abuk sabuk şeyler yazan oldu. Bence hepsi deşifre edilmeli. Hepsi olmasa bile bir kaç ağır ceza bu tür iftiraları bitirir. İnsanlara iftira atmak bu kadar kolay olmamalı. Sosyal medya çok kuvvetli bir araç. Ki Ordu da oldu bir kaç kişi sokağa çıkamayacak duruma geldi. 

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
Ek açıklama yazmak.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İnsan parasızlıktan değil de, çaresizlikten intihar eder.
Yada hastadır psikolojisi bozuktur.
Bir not bırakmadıysa sebebini de bilemeyiz.
Var mı bir not ?

Sorumluluklar kısmında ise yorumum şu.
Üniversite yönetiminden bir talebi olmadıysa yönetim bilemez derdini.
İlk okul değil ki sınıf öğretmeni olsun ve bilsin.

Sebebi bilmeden ne siyasi ne de hukuki yorum yapmak istemiyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
İnsan parasızlıktan değil de, çaresizlikten intihar eder.
Yada hastadır psikolojisi bozuktur.
Bir not bırakmadıysa sebebini de bilemeyiz.
Var mı bir not ?

Sorumluluklar kısmında ise yorumum şu.
Üniversite yönetiminden bir talebi olmadıysa yönetim bilemez derdini.
İlk okul değil ki sınıf öğretmeni olsun ve bilsin.

Sebebi bilmeden ne siyasi ne de hukuki yorum yapmak istemiyorum
Cok sey yazasim geldi ,hic bisey yazamadim bikac kez girdim konuya .siyasi birsey yazmadan nasil olacaksa. .
genclerin kendi gelecegine ,ulkenin gelecegine umudu kirilmis durumda ,biraz dokunsak sanki butun ogrencilerin icinde bu dusunceler var ,bir suru insan firsatini buldugu an ulkeden cikip baska bi ulkeye yerlesmek icin can atiyo..ciddi problemlerimiz var yogunlasmamiz halletmemiz gereken .
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Her ne olursa olsun  hayat yaşamaya değer. Kızın Twitter hesabı erişime açıkken farklı twitler vardı. Attığı twitlere göre çok da fakirlikten hayatına son verebilecek birisi gibi görünmüyor. Allah ailesine sabır versin. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Konuya eklediğim ekran görüntüsü neden silindi? Küfürleri de silmiştim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Konuya eklediğim ekran görüntüsü neden silindi? Küfürleri de silmiştim.

Küfürlü mesaja verilen cevap var.. onda da argo küfür var.. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Adam bu attığı tweet yüzünden işinden olmuş. Tespiti mantıklı gibi görünse de kızı intihara sürükleyen neden sadece o gün aç kalması değil çünkü. Yaşadığı değersizlik hissi ve maddi zorluklar zamanla tüketmiş sanırım. İntihara meyilli olma durumu da var bence. Çünkü ihtiyacı olan bir insan sosyal yardım kuruluşları aracılığı ile de bunun üstesinden gelebilirdi. Bu kızın da böyle bir arayışa girmiş olsa kesinlikle gerekli yardımı alacağına da eminim.
214336a78e2136e08a9d9451a07d74ca.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bilgi Üniversitesinde ders verrdiğim dönemdeki asistanım, ve de çok aşırı başarılı öyle başarılı ki kurşunkalem kullanmaz yazdıkları hep doğrudur. 

Bayram tatilinde babası "senden adam olmaz" deyince üzülüyor ve intihar ediyor. Hidrojen sülfürle intihar ediyor, kapıya not bırakıyor etkilenmeyin dikkat diye. vs. 

Bazen insan psikolojisi çok değişkenlik gösteriyor. Yaptığımız hareketlerin hepsini mantıksal çerçevede değerlendirmek doğru değil. Bazen duygusal hormonel davranılabiliyor. 

https://www.haber3.com/guncel/3-sayfa/bilgi-universitesi-yasta-haberi-577887

• Beğen 5
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Ekonomi iyi değil, açlık sınırında yaşayan büyük bir kesim var. Fakat "aç kaldığı için intihar etti" cümlesi bu topraklar için henüz geçerli değil. İntihar çok farklı değişkenlere bağlı, vefat eden öğrencinin başkaca sorunları olduğuna inanıyorum. 2004 yılında üniversite okurken bazı ayların yarısı makarna ile geçerdi. Öğrenci kredisi çok azdı ve onunla yaşayabiliyordum. Şimdi okumak, krediye ulaşmak, part time çalışmak daha kolay, koşullar daha zor. Yine de Allah rahmet eylesin. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bardak 1 litre de olsa10 ltire de olsa taşıran son 10 cc. lik damladır...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Gencecik kızın içine düştüğü çaresizlik çok kötü. Bişeyler düzelmeli bu böyle olmamalı diye fikir beyan ettiğimde, siyaset yapmayalım denmiyormu çileden çıkıyorum gerçekten. Hiç mi vicdanınız kalmadı arkadaş.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Adam bu attığı tweet yüzünden işinden olmuş. Tespiti mantıklı gibi görünse de kızı intihara sürükleyen neden sadece o gün aç kalması değil çünkü. Yaşadığı değersizlik hissi ve maddi zorluklar zamanla tüketmiş sanırım. İntihara meyilli olma durumu da var bence. Çünkü ihtiyacı olan bir insan sosyal yardım kuruluşları aracılığı ile de bunun üstesinden gelebilirdi. Bu kızın da böyle bir arayışa girmiş olsa kesinlikle gerekli yardımı alacağına da eminim.
214336a78e2136e08a9d9451a07d74ca.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hiçbir şeye saygısı yoksa ölmüş birisinin arkasından kötü konusmayacak kadar karakterli olmalıydı işten çıkarılması çok hafif bir uyarı olmuş umarım akıllanır.
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...