İçeriğe Yönlendir

Fusion - 3. ve 4. Viteste Silkelenme

Sinan Dinç

Recommended Posts

Sinan Dinç

Arkadaslar herkese merhaba bende 2008 model 14 tdci ford fusion var  arac 3. Ve 4. Viteste silkelenme yapiyor neden olabilir acaba yardim ederseniz sevinirim not: aracin enkektörlerine bakildi krank müşürü soketiyle beraber degisti akisler kontrol edildi mazot filitresi degisti hava akis sensörü degisti turbo degisti egr valfi degisti pedal müșürleri degisti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Celal Aydın yazdı:

Mazot pompası müşürlerine bakıldı mı?

Baktirmadim oradan Oalabilme ihtimali varmidir acaba bilgisayar baglattim herhangibir ariza göstermiyor arac 1800_2200 devirleri arasinda sanki biri tutuyormus gibi silkeleme yapiyor sonraki devirlerde hic bir sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Enjektöre bir şey yapıldı mı ?

Enjektörler söküldü makinasinda ayarlandi bi ariza gözükmedi geri takildi yalniz bu arac krank kecesinden yag kaciriyordu sanjuman tarafi söküldügünde baski balatanin volanla beraber karsilikli es seklinde iz yaptigi görüldü balatanin et kalinligi iyi oldugundan dolayi degistirmeden geri taktik usta bundan bisey olmaz dedi burasida bu arizaya sebep olurmu acaba.

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Volan sebep olabilir.. 

Ozaman mecbur sanjumani bidaha ayiracaz söktürdükten sonra tekrar paylasirim buradan.

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Sinan Dinç yazdı:

Baktirmadim oradan Oalabilme ihtimali varmidir acaba bilgisayar baglattim herhangibir ariza göstermiyor arac 1800_2200 devirleri arasinda sanki biri tutuyormus gibi silkeleme yapiyor sonraki devirlerde hic bir sıkıntı yok.

hocam arıza kaydı vs. var mı ? 

selenoid valfleri kontrol ettirdin mi? onları bir kontrol ettir derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sinan Dinç yazdı:

Ozaman mecbur sanjumani bidaha ayiracaz söktürdükten sonra tekrar paylasirim buradan.

Ustanız karar versin tabi ki.. 

Bizimki sadece bir ihtimal. 

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
ibrahim Tiryaki yazdı:

hocam arıza kaydı vs. var mı ? 

selenoid valfleri kontrol ettirdin mi? onları bir kontrol ettir derim.

Ariza kaydi vermiyor selenoid valfler pompanin üzerindeki ikitane olan müşürlermidir acaba.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ustanız karar versin tabi ki.. 

Bizimki sadece bir ihtimal. 

Yani benimde aklima en son orasi geliyor ama bide arac hareket halindeyken bilgisayarla müşür degerlerini bi okutup baktiracam eger müşürlerde bir düzensizlik yoksa mecbur volani söktürecem

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Sinan Dinç yazdı:

Ariza kaydi vermiyor selenoid valfler pompanin üzerindeki ikitane olan müşürlermidir acaba.

Yani benimde aklima en son orasi geliyor ama bide arac hareket halindeyken bilgisayarla müşür degerlerini bi okutup baktiracam eger müşürlerde bir düzensizlik yoksa mecbur volani söktürecem

hocam dizel araçlardaki mantığı bilmiyorum ama örneğin benim aracımda değişken subap zamanlaması var, bu dizel araçlarda turboya tekabül ediyor gibi bir şey. Bende hem emme için hemde egzoz için 2 tane selenoid valf bulunuyor. Sizdede büyük olasıklıkla 2 tanedir. Bunu mutlaka kontrol ettirin. Bu parçadan dolayı bu sıkıntıyı yaşayanlar oluyor ve arıza kodu vermeme ihtimali de yüksek oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sinan Dinç yazdı:

Ben enjektör ve pompaya yönelirdim tekrar.. 

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
ibrahim Tiryaki yazdı:

hocam dizel araçlardaki mantığı bilmiyorum ama örneğin benim aracımda değişken subap zamanlaması var, bu dizel araçlarda turboya tekabül ediyor gibi bir şey. Bende hem emme için hemde egzoz için 2 tane selenoid valf bulunuyor. Sizdede büyük olasıklıkla 2 tanedir. Bunu mutlaka kontrol ettirin. Bu parçadan dolayı bu sıkıntıyı yaşayanlar oluyor ve arıza kodu vermeme ihtimali de yüksek oluyor.

Dizel aracta varmi bilmiyorum ustaya sorayim

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Sinan Dinç yazdı:

Dizel aracta varmi bilmiyorum ustaya sorayim

turbo selenoid valfi diye geçiyor var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

İki adet müşür var pompa üzerinde, motorun solunda görünüyor. Onları değiştirip deneme yapın. Arıza ışığı ya da hata kodu görünmez.
Çok eski bir konuda, bizim forumda çözmüştü bir arkadaş bu şekilde.
Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Celal Aydın yazdı:

İki adet müşür var pompa üzerinde, motorun solunda görünüyor. Onları değiştirip deneme yapın. Arıza ışığı ya da hata kodu görünmez.

Celal Aydın yazdı:

Bu hafta o iki müşürü bi deniyecem insallah düzelir sonucu buradan yazarim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Celal Aydın yazdı:

Bahsettiğiniz selenoid valfler mi? 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Bahsettiğiniz selenoid valfler mi? 

Hayır. Şunlar;

8bc1c15604bd669bdf0e2fe8b6e81b1f.jpg
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...