İçeriğe Yönlendir

1.4 TSI J808 Supercharger Valfi, Yüksek Basınç Pompası Sesi Hakkında

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

hiç riske gerek yok. zaten aracın gidişi çok güzel. yapılacaksa remap edilmeli. o da yüzde 10 15 kadar artış için olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

VW oringlerini taktığımdan beri yüksek basınç pompası rezonans yapmıyor. demekki kaçan basınç nedeniyle titriyordu. bujileri yenilediğimden beri kesiklik hissi azalmıştı. şimdi de, 3. ve son map sensörünü değiştirdim ve kesiklik hissi kayboldu. demekki,  her bir MAP sensörü doğrudan sürüş kalitesini etkiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Map düzgün değilse ezbere gidiyor biraz araç

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

TSI doğrudan silindir içine yakıt püskürtmeli olduğu için normal oringler eriyor sanırım. zaten enjektörleri çok daha uzun ve çok daha pahalı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu arada, 2.0 TSI larda hava ve yağ buharı ayırıcı bir parça var. bu 1.4 lerde yok. sanırım buharı ayırıp sistemi temiz tutuyor, belki de tüm bu TSI 1.4 lar için söylenen eksilme muhabbeti bunun olmaması ile ilgilidir. çünkü sensörler yağ buharı ile kaplanınca map sensörü ve özellikle entegre ısı ölçer hata yapıyor belli ki. zorlanan, sürekli üst devire çıkartılan motorlarda da yağ buharı kayıpları, PCV üzerinden yanma odasına gitme neden ile oluyor olsa gerek. sakin sürüşte ise eksilme olmuyor. ben gözlemlemedim en azından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Siklon filtre diye geçer. Land kullanır 2001 yılından beri. Daha doğrusu M47d motorlar 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Santrifüj sisteminde fan olur. Siklon doğal emiş ile çalışır. Geri kalan sistem aynı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...