İçeriğe Yönlendir

1999 Civic'e 20. Yaşında Yaptıklarım

Emre Şimşek
Çözüme git Emre Şimşek tarafından,

Recommended Posts

Emre Şimşek
(düzenlendi)

"Arabam bölümünden teknik kısımları ayırma adına konuyu ikiye böldüm. Yeni açılmış konu olsa da 2018 yılının yaz aylarından başlıyor. Arada bir güncelleyeceğim."

İlk gelen siparişle birlikte koştum arabaya, bu kez durduran olmadı;)

Öncelikle kapının nasıl söküleceğini gösteren şu videoyu izledim.

Tabi kapıyı sökmeye gerek olmadığını gördüm. Eski parçada sağ kapı camını kumanda edemiyordum. Nedenini sökünce anladım. Nedense şase yapmıştı. İçerisi de hep sigara külüyle doluydu iğrenç bir haldeydi, içini temizleyip yeni parçayı taktım. Arabayı sevmek için bir neden daha oldu :)

Sonra içerideki lambayı led ile değiştirdim çok iyi oldu.

Bagajdaki yuvaya ise benim led sığmadı. Aynı kalitede daha kısası lazım ya da şerit led yapacağım.

Tapadan fotoğraf ekleyemediğim için fotoğraflar birazdan gelecek..

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
açıklama yapıldı
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

İlk gelen siparişle birlikte koştum arabaya, bu kez durduran olmadı;)

Öncelikle kapının nasıl söküleceğini gösteren şu videoyu izledim.

Tabi kapıyı sökmeye gerek olmadığını gördüm. Eski parçada sağ kapı camını kumanda edemiyordum. Nedenini sökünce anladım. Nedense şase yapmıştı. İçerisi de hep sigara külüyle doluydu iğrenç bir haldeydi, içini temizleyip yeni parçayı taktım. Arabayı sevmek için bir neden daha oldu :)

Sonra içerideki lambayı led ile değiştirdim çok iyi oldu.

Bagajdaki yuvaya ise benim led sığmadı. Aynı kalitede daha kısası lazım ya da şerit led yapacağım.

Tapadan fotoğraf ekleyemediğim için fotoğraflar birazdan gelecek..

beklemedeyiz fotograflari 👏👏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kusura bakmayın tapadan sonra güvendiğim Photobucket de çalışmayınca biraz geciktim. Buyrun fotolar

9NbYq3.jpg

g6bPVR.jpg

Q2yPY3.jpg

qvyA8D.jpg

Bu fotoğrafta sağ tarafta görünen hoparlör boşluğunu dolduracak iyi yürekli insanlar aranıyor :)

MDR1gQ.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Kusura bakmayın tapadan sonra güvendiğim Photobucket de çalışmayınca biraz geciktim. Buyrun fotolar

Bu fotoğrafta sağ tarafta görünen hoparlör boşluğunu dolduracak iyi yürekli insanlar aranıyor :)

Ha şöyle... bizim milletimiz görmeden dokunmadan keyif almaz 😁 olacak olacak... daha guzel olacak 😋

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
Teşekkürler
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün arabaya indim çalışmayan çakmaklığa baktım. Meğer çalışmama sebebi içeri dolan sigara külleriymiş, temizleyince çalıştı. Oraya benim roidmi Bluetooth fm transmitterlı usb şarj çıkışlı aleti taktım çalışıyor şükür. Sonra teybi yokladım bi çektim komple geldi teyp, hiç bağlanmamış bile. Anlaşılan önceki sahibi kendi teybini sökünce ora boş kalmasın diye bunu koydu geçti. Arkadaki 6x8 inç sanırım hoparlörleri de sökmüş kablolar ortada. Uçlarını bantladım bıraktım şimdilik.

Sonra bagaja geçtim. Alırken de gördüğüm bagajda su alma sorunu vardı. Onun bagajdaki plastik siyah parçanın altındaki akıllı vida deliklerinden geldiğini anladım dayadım daysonu. Elim değmişken yanmayan plaka aydınlatmasını da değiştirdim. Canavar oldu. Bagajın içini de şöyle bir temizledim kapattım şimdilik. Bagaj keçesiyle ilgili güzel bir projem var, ileride yaparım inşallah..

Arabanın şu an acilen lastik paspaslara ihtiyacı var. Anlaşılan satarken onlara da kıyamadılar..

BzG54M.jpg

GDGOYZ.jpg

yqjrMj.jpg

2aPV52.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün eşimle dip bucak temizledik. 3D Orange Degreaser kullandık ve koltuklar, tavan, direkler kapı içleri bir güzel temizledik.
Fotoğraf çekmeyi unuttuk:)
Alttakilerin biri temiz biri kirli.
506ecc295dba22db62b3d2004b84fa4d.jpg

54814bf6e6b5a8b0ce06ea9382994420.jpg

Sırada bagaj halısı var, güzel bir proje var aklımda..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
5 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Konuyu keyifle takip ediyorum git gide daha güzel şeyler ortaya çıkıyor elinize sağlık.

Teşekkür ederim. Ben de son 1 saatimi eski bir konuyu okurken geçirdim. Meğer neler yapmışım Focus’a..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bagajdaki mdf üzeri halı ikide bir kırışıp bana iş çıkartıyordu. Bir de gözüme çok ince görünüyordu. Ben de alta kalın bir keçe alıp üçünü yarım kilo bali ile yapıştırdım. İlk başta yarım kilo bali fazla sanıyordum sonra bir baktım bitiyor, hemen evdeki küçük tüple takviye yaparak zar zor yetiştirdim. Bu işlemi yapacak olanlara tavsiyem baliyi israf etmesinler çok gidiyor [emoji28]

Elim değmişken bagajdaki bakalitleri tutan sekmanları da yenileriyle değiştirdim.
Patlamış olan 3. fren lambasını da değiştirdim.

d53f0d66f430e1eb80cfbb3fd9c312d2.jpg

7a5404beeca672ba22ce49317b319020.jpg

57dd28a0c262c6e0574592732cf4394c.jpg

f805e8c1af4b8fb86248910d0f3492c4.jpg

bee0581de7ba4756c6ab8c0e29b25439.jpg

05651b56eb40c2a2197a9f34608bf69c.jpg

Tabi bagaj halısını bir gün önceden yıkayıp kurutmuştum. Bagaj mis oldu.

• Beğen 9
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Şimşek

Ön park lambaları t10 halojendi ve aşırı tipsiz görünüyordu. T10 beyaz led ile değiştirdim şimdi daha az tipsiz..
Önce..
3fb8aceb6cad6e48b7b904f96eb0cc76.jpg

Geçiş..
c5724ac8659ba759df5c452d7ab42bf1.jpg

Sonra..
5b1cc77be2aa823b1b78812bce869cd0.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Şimşek

Bagajdaki lamba çok yetersizdi. Bendeki t10 ledler de yuvaya büyük geldi. Ben de orijinalliğini bozmadan paralel hat çekip sol tarafa AliExpress’ten aldığım duyla bağladım. Aydınlatma sınıf atladı resmen. İkisi bir açık ama sarının esamesi okunmuyor:)

185c32ae12bcca4d6108fe38fd6d64ac.jpg

e115d39c7f2042cdbfc369e30713ae03.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Satmayacak olsan sunu kesinlikle yap derdim [emoji4] Rize de arkadasim icin yaptigimiz bir calisma. Manyagin muayenesine 1 hafta vardi bu fari yapip taktigimizda. Muayeneyi bekleyemedi [emoji16]

83d9ecb6fe3252a7de691be4a283a0da.jpg

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
11 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Yay yardimiyla otomatik acilan bagaj yapilabiliyor tavsiye ederim birde onu  yap tam olsun...

Araştırayım bakalım abi. Ufak tefek işleri var zaten arabanın. Ona da bakarım..

Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Satmayacak olsan sunu kesinlikle yap derdim emoji4.png Rize de arkadasim icin yaptigimiz bir calisma. Manyagin muayenesine 1 hafta vardi bu fari yapip taktigimizda. Muayeneyi bekleyemedi emoji16.png

83d9ecb6fe3252a7de691be4a283a0da.jpg

Bu araba kesinlikle istiyor bunu zaten.. Ama satılacak araba mecburum satmaya 😒

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bagaj su alıyordu. Alırken de fark etmiştim.  Bugün onu hallettim. Bildiğin parmak kalınlığında bir delik var fabrikasyon. Onun kapağı düşmüş. Bir de tampon bağlantı sekmanı düşmüş ora da delikti kapattım. Stop lambasını kontrol ettim orada sorun yok.. 

JDJb1Q.jpg

kullandığım plastik sekman bile kapatmadı o kadar büyük delik 😁

zMkoXj.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Batan batana olacak desene... 

Evi sattığında binayı yapmamış olanların hepsi batar.. 

Projede ev satanlar batar. 

İşinizi sağlama alın.. 

Krizden önce 50000₺ aldı onunla malzeme aldı. 3 daireden sadece benimkini sattı, diğer 2 daireyi bitirince satılığa çıkaracak.

Peynir ekmek gibi ev satıyor. Bizimkine kolay kolay bir şey olmaz inşallah. Tanıdığım en iyi müteahhit.

—————

sol ön hoparlör patlaktı, sağda ise hiç hoparlör yoktu. Eski sahibi ne yaptıysa(!)

Konyadan bir abim çiftini gönderdi sağolsun. İkisini de taktım çalışıyor. Miss 😎

nl6z65.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Eğer bir galericiden araba aldıysanız aracınızın yağını değiştirin. Eğer bir galericiden araba aldıysanız ve yağı değiştirdim diyorsa yağı derhal değiştirin!

4zyqOq.jpg

JDbkBn.jpg

• Beğen 10
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Şimşek

Geçen far camlarını parlattırmıştım. Bugün de güzelce yıkayıp aracı fk1000p wax ile parlattım. Elim değmişken farlara da uyguladım. Kış yağmurlarına hazırız.
Kaput içindeki kirleri de unutmadım. Temizlik için 3D Orange Degreaser kullandım. Fazla detaya inmedim.

a2bebd2b3d89434f6af55464bdb83490.jpg

daf2685d74cbfd8cb41914439eb66838.jpg

Arabayı temizledikten sonra balkondan seyretmek paha biçilemez..
60e3bae73d047c245a1c798f181fd16d.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Şimşek

Belli bir devirde egzozdan zırıltı sesi geliyordu. Son susturucuya alttan vurunca tıkır tıkır ses duyunca aha dedim içi dağılmış. Gittim yenisini taktırmak üzere söktürdüm bir baktım ki susturucu zaten yeni. Üstünde 2016 yazıyor. Bir daha baktım üst tarafta bir yerde inşaat teli iliştirilmiş tıkırdayan oymuş. Sen geri tak bi kaç gün bineyim test edeyim dedim egzozcuya, sağ olsun ses etmedi. O gün bu gündür zırıltı da kesildi çok şükür 😅 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Şimşek

Bakım amaçlı supap ayarı yaptırdım. Eli değmişken bujileri de değiştirdi usta. Eskiler duman olmuştu iyi oldu değiştiği :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Şimşek

H4 farların aydınlatmasından pek hoşnut değildim.

Bir çift NB unlimited alıp taktım. Daha iyi oldu. Ama daha da iyisini yapmak isterdim, mesela bi-xenon gibi..

Elim değmişken bir de ayar yaptım güzel oldu.

158d26fe341.jpeg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Biz de arkadaşınkini sisledik

.b8bc98ea42383360e8aeb22907484817.jpgc1d3e0398817020b93e5fd8cdf71b9f0.jpg5820e34a48749b3bd49d957d54dae03f.jpg7f6a42b5956941870e82cadaa6601b15.jpgeb2f68da183bb0262fa286924abdac88.jpg

Teybi sökemedik kızaktan siz söktünüz mü hiç. Arkada vidası var söktüm ama çıkmadı

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
20 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Ev alacam diyon, habire masraf yapıyon.. :) Aklındaki rakam nedir.. 

Değerini verene vereceğim aklımdaki rakam 27 buçuk nasipse.

16 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Teybi sökemedik kızaktan siz söktünüz mü hiç. Arkada vidası var söktüm ama çıkmadı

Sakın ön taraftaki çerçeveleri sökmeye kalkmayın elinizde kalır. Belki alttan bir iki parça sökerek ulaşılabilir o kısıma. 

Benim teyp söküktü elimi uzatıp zorlanmadan tek elle alabiliyordum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sakın ön taraftaki çerçeveleri sökmeye kalkmayın elinizde kalır. Belki alttan bir iki parça sökerek ulaşılabilir o kısıma. 
Benim teyp söküktü elimi uzatıp zorlanmadan tek elle alabiliyordum [emoji4]
Kızaktan çıkmıyor :) orjinal teyp. Sony direksiyon kumandası takacaz arkaya ulaşamadık
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Aparatla da mı çıkmadı Mustafa ,tırnak takılıyordur

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
3 saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Aparatla da mı çıkmadı Mustafa ,tırnak takılıyordur

Aparat sokacak yeri bulamadım.tırnakları nerde çözemedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...