İçeriğe Yönlendir

Avustralya Yangını

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

İnsan çok tehlikeli bir varlık
Her şeyi beklerim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Kanguru ile ilgili de kısa bir araştırma yaparsanız onunla ilgili de sayılarının artması nedeniyle kanguruların avlanması, yenmesi ve öldürülmesine yönelik haberleri görebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Osman Yücel Çetin yazdı:

Bunlar acaba bu yangınları bilerek mi çıkarıyorlar? Belki manyakça ama belirli bir alanı yakmak isterken kontrolü kaybetmiş olabileceklerini ciddi ciddi düşünmeye başladım şimdi yangını bahane ederek develeri öldürmeyi planlıyorlar daha önce de 2 milyon kediyi zehirleme düşünceleri vardı. Her şeyden kıllanmaya başladım iyice... 

https://www.cnnturk.com/yazarlar/guncel/reha-erus/avustralyada-kedi-katliami

Zamanında İngiltere'nin kıtaya gönderip başından attığı, çok büyük suçlardan hapsedilmiş mahkumların kurduğu bir ülkedir Avustralya. O yüzden torunlarına da çok güven olmaz. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Eyüp Çetin yazdı:

Zamanında İngiltere'nin kıtaya gönderip başından attığı, çok büyük suçlardan hapsedilmiş mahkumların kurduğu bir ülkedir Avustralya. O yüzden torunlarına da çok güven olmaz. 

Bir de son okudugum kitapta bu atılan kişiler Ingiltere ye donmek istediklerinde özel izin almalari gerekiyormuş. Vize degil özel izin. Yeni Zellanda ile toplam 2 milyon kişi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sinan Akgöl yazdı:

Bir de son okudugum kitapta bu atılan kişiler Ingiltere ye donmek istediklerinde özel izin almalari gerekiyormuş. Vize degil özel izin. Yeni Zellanda ile toplam 2 milyon kişi

Geri dönüşler de yanlış hatırlamıyorsam zengin olanlara ayrıcalık tanınıyordu. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Bunlar acaba bu yangınları bilerek mi çıkarıyorlar? Belki manyakça ama belirli bir alanı yakmak isterken kontrolü kaybetmiş olabileceklerini ciddi ciddi düşünmeye başladım şimdi yangını bahane ederek develeri öldürmeyi planlıyorlar daha önce de 2 milyon kediyi zehirleme düşünceleri vardı. Her şeyden kıllanmaya başladım iyice... 

https://www.cnnturk.com/yazarlar/guncel/reha-erus/avustralyada-kedi-katliami
Zannetmiyorum onlarda aç gözlü müteahhitler falan yoktur bence
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Avustralya ile ilgili belgesellerde görürdüm. Ülkede doğru düzgün yol yok. 3-4 vagonlu tırlar toprak yoldan kıtayı geçiyorlardı. Bizim ülkemiz olsa paralı duble yolu çoktan yapmıştık.  Adamlar demek ki başka şeylere yatırım yapmış.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Erhan Doruk yazdı:

Avustralya ile ilgili belgesellerde görürdüm. Ülkede doğru düzgün yol yok. 3-4 vagonlu tırlar toprak yoldan kıtayı geçiyorlardı. Bizim ülkemiz olsa paralı duble yolu çoktan yapmıştık.  Adamlar demek ki başka şeylere yatırım yapmış.

Avustralya kamyoncuları belgeselinde izlerim denk geldikçe, hakikaten yol yok adamlarda, bizim köy yolları bile asfalt

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Köksal Yılmaz yazdı:

Avustralya kamyoncuları belgeselinde izlerim denk geldikçe, hakikaten yol yok adamlarda, bizim köy yolları bile asfalt

avustralyada çok samimi 2 arkadaşım 2 sene yaşadılar öğrenci olarak gidip çalıştılar vs 

liberty almışlardı orda dediklerine göre liberty asfalt arabası niyetineymiş orda. yaşadıkları bölgede yazın daha binek araba her zaman merkeze gidemiyormuş. yollar kötüymüş şehir dışı yerlerde özellikle

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

En iyi offroad ekipmanlarının menşei Avusturalya :) 

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

Daha dün kanguru, kuala için ağlayan ve para yardımı toplayan Avustralya, bugün azalan su kaynaklarını tüketiyor diye tam 10.000 deveyi işaretleyip uçakla keskin nişancılar tarafından vurulması kararına imza attı.
Ve bunun için tam 16 milyon dolarlık bütçe ayırdı..

İşte bunların "insanlığı" bu kadar kardeşler..

Ve buna öneri olarak "develer bari başka ülkelere satılsın yada ticari kullanım için kesilsin" denmesine karşılık; Canberra Üniversitesi I.H.O.M başkanı Tony Peacock "Ben bir deve olsaydım vurulmayı tercih ederdim, hemde bunun kafamdan yapılmasını isterdim!" Diyerek bunun çok insani bir davranış olduğunu savundu..

Ne diyelim?

yazı alıntıdır 703556caa37f8157ce680e8c045162cb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Daha dün kanguru, kuala için ağlayan ve para yardımı toplayan Avustralya, bugün azalan su kaynaklarını tüketiyor diye tam 10.000 deveyi işaretleyip uçakla keskin nişancılar tarafından vurulması kararına imza attı.
Ve bunun için tam 16 milyon dolarlık bütçe ayırdı..

İşte bunların "insanlığı" bu kadar kardeşler..

Ve buna öneri olarak "develer bari başka ülkelere satılsın yada ticari kullanım için kesilsin" denmesine karşılık; Canberra Üniversitesi I.H.O.M başkanı Tony Peacock "Ben bir deve olsaydım vurulmayı tercih ederdim, hemde bunun kafamdan yapılmasını isterdim!" Diyerek bunun çok insani bir davranış olduğunu savundu..

Ne diyelim?

yazı alıntıdır 703556caa37f8157ce680e8c045162cb.jpg
Hani nerde kurban bayramı zamanı kurban kesilmesini yaygara yapıp hristiyanlarin yortusu noelde kesilen hindilere gık çıkarmayan sözde hayvan hakları için yürüyüş yapan kişiler. Hani nerdeler. Allah muhafaza bu yangın bizde olsaydı ve biz yapsaydık böyle birşeyi ne olurdu acaba? Ne insanligimiz kalırdı ne vatanligimiz. Kendiler çalsin kendiler oynasın gayrı.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

24 milyon mu ne kadarsa işte kendi vatandaşını da vursunlar bence, kıta rahatlar en azından özüne döner. Nedir çektiği.... 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Çağlar Bayur yazdı:

deve bol, su az

Sonradan kim geldiyse önden onun itlafı gerekir adayı sahibine bırakmak lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evlerine ateşler düşsün.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

deve bol, su az

Çölde ne yapıyor bunlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Bunların ataları Aborjinleri katlettiklerine göre develere hiç acımaz. Develer 1800 lü yıllarda getirilmisler adaya. İhtiyaç kalmayınca salmışlar çöllere. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Çölde ne yapıyor bunlar 

Su bulunca hepsini içip hörgüçte depoluyor :)

Wikipedia

Deve, 50 °C sıcaklıkta 9 gün aç-susuz kalabilir. Bu süre içinde toplam ağırlığının %22'sini kaybeder. İnsan, vücudunda bulunan suyun %12'sini kaybettiğinde ölürken, deve, vücudundaki suyun %40'ını kaybettiği halde ölmez. Devenin susuzluğa dayanıklılığının diğer bir sebebi de, gündüz vücut ısısını 41 °C'ye kadar çıkartan bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Bu sayede gündüz aşırı çöl sıcağında su kaybını minimum seviyede tutabilmektedir. Soğuk çöl gecelerinde ise vücut ısısını 30 °C'ye kadar düşürebilmektedir. Deve bir su kaynağı bulunca 80-90 litre su içer.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Su bulunca hepsini içip hörgüçte depoluyor :)

Wikipedia

Deve, 50 °C sıcaklıkta 9 gün aç-susuz kalabilir. Bu süre içinde toplam ağırlığının %22'sini kaybeder. İnsan, vücudunda bulunan suyun %12'sini kaybettiğinde ölürken, deve, vücudundaki suyun %40'ını kaybettiği halde ölmez. Devenin susuzluğa dayanıklılığının diğer bir sebebi de, gündüz vücut ısısını 41 °C'ye kadar çıkartan bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Bu sayede gündüz aşırı çöl sıcağında su kaybını minimum seviyede tutabilmektedir. Soğuk çöl gecelerinde ise vücut ısısını 30 °C'ye kadar düşürebilmektedir. Deve bir su kaynağı bulunca 80-90 litre su içer.

İnsan : (ekşiden alınıtdır)

.....neslinin tükenmesi ekolojik dengeye koymicak olan canlı.

.....yaşayabileceği başka bir dünya bulduğu taktirde,oradaki canlıları yok edebilecek istilacı uzaylıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Furkan Avcı yazdı:

İnsan : (ekşiden alınıtdır)

.....neslinin tükenmesi ekolojik dengeye koymicak olan canlı.

.....yaşayabileceği başka bir dünya bulduğu taktirde,oradaki canlıları yok edebilecek istilacı uzaylıdır.

Virüs yani, matrix'teki dedikleri gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Ekonomik değil deposu büyük demekki 

100 litre depo rahat var demek devede.

lamba yandığında 80 litre içiyorsa 20 litre daha vardır depoda illaki

bu arada deve çölde tam bir ofroad makinesi. sanarsın önde arkada arb kilit 37 inç boger lastikle yürüyor 

landcruiser patinajla kendini kuma gömerken deve gülerek geçiyor yanından :D 

hayvanlara üzülüyorum demiştim. dahada çok üzüldüm şimdi

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...