İçeriğe Yönlendir

İspanyol Ateşi

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Akif usta iyidir randuvu alın dolu dükkan genelde Allah bereket versin. Toprağım kendisi

Evet bende internetten baktım o biçim arabalar vardı dükkanda maşallah. Tamamdır hafta içi uğrayayım yanına o halde . Sağol Mustafa👍🏼

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Kodiaq’ın yanında ufacık kalıyor bizim ibiza

12496d9bf47fbf8691a92bf0b0a3ea1d.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mert Üçkaleler yazdı:

Kodiaq’ın yanında ufacık kalıyor bizim ibiza

12496d9bf47fbf8691a92bf0b0a3ea1d.jpg

Römork niyetine kullanılabilir, hatta port bagaj niyetine de kullanılabilir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Metin Akbal yazdı:

Römork niyetine kullanılabilir, hatta port bagaj niyetine de kullanılabilir :D

Hahahah ..Doğru valla  sırıtmaz  :) 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Hayırlı olsun yeni aracınız.

Teşekkür ederim sağ olun..

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Sigorta ve Kasko işlerini hallettim.

Sigorta Sompo 595 TL

Kasko Anadolu sigorta 840 TL ( Full kasko + İMM Sınırsız + İlk hasarda hasarsızlık bozulmuyor gibi ekstralar )

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Vw markası olduğu için mi bu kaskolar bu kadar uygun oluyor? Bedava resmen. 👍🏻

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Vw markası olduğu için mi bu kaskolar bu kadar uygun oluyor? Bedava resmen. [emoji1303]

%65 hasarsızlık indirimindeyim onun etkisi olabilir.
Aracın 14 yıllık macerasında 1.5 sene kaskosuz kullanım 12.5 sene kaskolu kullanım var. Onun etkisi varmıdır bilmiyorum ama ?
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Üçkaleler

Garaj komşumuz modelini bilen var mı?

5eb1c37e6f758bb89166833b941413f1.jpg

c5df5cb027e61a7491c2099838ff01c6.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
jeep willys truck modellerinden..

Siz dedikten sonra bakındım. Modeli 50-55 sanırım. Vay bee 70 yıllık neredeyse. Pırıl pırıl toparlanmış.
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

6cc4ea3d0277599448d05ce12ebf1fce.jpg

Bu sabah işe geliş ortalamam;
Güzergah : Bahçeşehir- Taksim
Toplam yol: 32 km
Ortalama hız: 37 km
Ortalama yakıt: 4.3 LT

Okullar tatil olduğu için trafik nispeten rahat. Bu araçla hiç uzun yol yapamadım ama yaptığımda hipermille 3.5 civarı bir tüketim rahat yakalarım diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bu motorun aynısı olan muadil modelde dürbün göğüs polo hb buldum bitane, 1.4 tdi 3 silindir. Uzun zaman olmadı ama motor şanzıman sağlamlık yürümesi yakıtı vs yorumunuzu alabilirmiyim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Ebrar Tüfek yazdı:

Bu motorun aynısı olan muadil modelde dürbün göğüs polo hb buldum bitane, 1.4 tdi 3 silindir. Uzun zaman olmadı ama motor şanzıman sağlamlık yürümesi yakıtı vs yorumunuzu alabilirmiyim. :)

Ebrar yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum aracı. İyi ki almışım dedim. Motor aynı evet max. torku 2.200 devirde veriyor. Kullanım alışkanlığı kazanınca alışıyorsun araca. 2.000 devirde araç yürüyor. 1.500 devirde yük altında sıkıntılı bir hal alıyor.Yeni nesil dizeller gibi 1500dd ilerlemiyor. ama düz yolda vites değiştirip 1.750 dd civarı gitmemezlik yapmıyor. 

Yakıt olarak benim 1.000 km ortalamam 6 litre çok fazla kısa mesafe ve şehir içi tamamı.Şehir içi 90 km hıza kadar 4 vites yetiyor. 5. vitese ihtiyaç duymuyorsun. aklıma gelenler bunlar şimdilik. Alırken önceki bakımların hangi yağ ile yapıldığına dikkat et 5-30 ve vw speclerini karşılayan yağ kulanılmış olması önemli. Eski nesil diye bazı araçlarda 10-40 kullanılıyor sanayide. Kesinlikle bu motora 10-40 tavsiye edilmiyor aklında olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Eyüp Çetin yazdı:

Güle güle kullanın hayırlı olsun.

Teşekkür ederim sağ olun..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ebrar Tüfek yazdı:

Çift far yavru w210 bak 😛 2002 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2002-polo-1.4-tdi-dizel-784932162/detay

2004 almış Bizim burda biri makyajlı 200 binde 40 bine

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Çift far yavru w210 bak 😛 2002 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2002-polo-1.4-tdi-dizel-784932162/detay

2004 almış Bizim burda biri makyajlı 200 binde 40 bine

Büyüyünce e200 komp. Olacakmış gibi bir tipi var bu arabaların :D bi yerden haber bekliyorum çok değişik şeyler yapacağım, yaza doğru multivanı satayım sana, konuya yazdığım fiyata bayaa indirim yaparım, yaza kadar yeni jant alıp cruise control, far sensörü, ısıtma vs yapıp öyle verecem 8 jant 8 lastik bide tesisat dahil. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Paralaniriz belki yaza neden olmasın 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Paralaniriz belki yaza neden olmasın 

O kadar uğraşıp yabancıya vermek istemiyorum ilk forumda konu açıp satılmazsa öyle ilana koyacağım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Mert Üçkaleler

13 Mart tarihinde Yağ filtremiz - yakıt filtremiz- hava filtremiz ve karbonlu polen filtremiz hepsi bosch olacak şekilde değişti.

Motor yağı olarak Motul 5w-30 X-Clean Efe kullanıldı. Piskolojik değil resmen aracın devirlenmesi çok rahatladı vw 505.01 speclerini taşıyan bir yağ tamda PD motorun istediği yağ . Çok memnun kaldım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sinan Akgöl

5c8dafcf45d2a05010d9df6e

Karantinada 20. gün beni hala Seat zannediyorlar olmuş :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...