İçeriğe Yönlendir

İspanyol Ateşi

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler
Sinan Akgöl yazdı:

Karantinada 20. gün beni hala Seat zannediyorlar olmuş :D 

Kafalar büyük gitti valla :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mert Üçkaleler yazdı:

63d5874c1fba29f4595541a5208ba5f6.jpg

Güzel komşular edinin emoji3.png

Çizgi sınırları içerisine park eden komşular hem de :) Ne güzel...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Recep Selim Kaya yazdı:

Çizgi sınırları içerisine park eden komşular hem de :) Ne güzel...

Sağ olsun o konuda herkes oldukça özenli davranıyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mert Üçkaleler

Dün biraz temizlik yapalım dedik.
Taban halısında turtle wax kullandım.
Koltuk,torpido ve plastik aksamlar için sonaxı.
da8cb30936d07c876732b70a86c34b5b.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mert Üçkaleler

2b0fe5bb7fbe2842e8a4f0edcdd8ef32.jpg

Geçen hafta klima açık yolda giderken klima birden devre dışı kaldı. Soğutma yapmıyor Klimayı açınca fan çalışmıyordu. İçimden diyorum hortumlardan biri patlamıştır umarım. Gazı boşaltmıştırda klima devreye girmiyordur. Klima gazını kontrol ettim gaz var. Bizim ibizalarda kompresör kilitlenmesi mevcut. Dedim yandık en az 2 binlik olduk kompresör değişirse. Dün Sanayide önerilen bir klimacıya gittim. Açtı baktı kompresör kasnağı dedi. Klima gazı çekildi, Komple kasnağı değiştirdik , klima gazı tekrardan basıldı eksiği tamamlandı , işçilik v.s 500 TL ye halletmiş olduk.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mert Üçkaleler

5d8ede13059a30a876c1b53facb63185.jpg

2 gündür bahçeşehir - bakırköy arası gidiyorum . Trafik genel akıcı bakırköy içerisinde ışıklarda dur kalklarımız oluyor. Dönüş yolunda avcılar- ambarlı dolaşarak Git gel Toplamda 65 km. Ortalama hız 45 km/S . Ortalama tüketim 4.0

Aynı yolu dün yaptım ortalamam 4.3 idi.

Yarın aynı yolu 3.9 ile tamamlamak istiyorum [emoji846]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ortalama hız 60 lara çıakbilirse rahatlıkla düşer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
ortalama hız 60 lara çıakbilirse rahatlıkla düşer

77982ee1760e3382d6c2856c64fe333a.jpg

Çağlar abi ortalama hız 55 km/s .
Park etmeden az evvel ortalama hızım 62 km/s ortalama tüketim 3.8 idi [emoji1360]
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Tam kapanma öncesinde aracıma yaptırdığım bakımlar aklıma geldi unutmadan yazayım. 

Kilometremiz 280.000

Hengst Hava filtresi

Bosch yağ filtresi

Karbonlu polen filtresi ( markasını unuttum)

Motor Yağı olarak Motul 8100 x-clean efe kullandım. 
Mazot filtresini bir önceki bakımda bosch olarak değiştirmiştim.

Ekstra olarak fan regülatörümüz arızalıydı. Nedir bu arıza derseniz fan hızını manuel olarak hangi kademeye getirirseniz getirin değişken olarak arada yavaşlayıp arada aşırı hızlanıyordu.  Kafasına göre takılıyordu yani. Regülatör 450 TL Behr marka olarak aldım . Üzerinden çıkan parçada behr idi. 150 TL işçilikle torpidonun oradan yaklaşık 1 saatte sök tak işlemi gerçekleşti. Regülatörü takmak için sökülen kalorifer motoruda hazır çıkmışken bir güzel temizlendi sıfır gibi oldu. 
Şuan manuel olarak hangi kademeye getirseniz o hızda üfleme yapıyor bu sorunuda çözmüş olduk.

Nisan ayı içerisinde sıfır 4 adet Petlas Pt515 lastik takıldı. 195/55/15

Önümüzdeki hafta egzos ve muayne randevumuz var onuda hallettik mi uzun süre kafa rahat 😊

Gerçi yazın satıcam muhtemelen otomatik araç ihtiyacından ötürü..

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Klima kompresörümüz + klima radyatörümüz yenilendi. Yaza hazırız 😎

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mert Üçkaleler

Böyle de bir konu varmış :)

Güzel arabaydı. Yaklaşık 2 sene boyunca hizmetini sonuna kadar üzmeden en ufak bir tereddütte bırakmadan gerçekleştirdi. Dar arka hacmi haricinde her şeyiyle güzeldi.

265.000 KM'de aldım 288.500 Km'de sattım. Yeni aracın konusunu yakında açarım. Yine herkesin aklından geçen ama almaya cesaret edemediği bir araba :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mert Üçkaleler yazdı:

Böyle de bir konu varmış :)

Güzel arabaydı. Yaklaşık 2 sene boyunca hizmetini sonuna kadar üzmeden en ufak bir tereddütte bırakmadan gerçekleştirdi. Dar arka hacmi haricinde her şeyiyle güzeldi.

265.000 KM'de aldım 288.500 Km'de sattım. Yeni aracın konusunu yakında açarım. Yine herkesin aklından geçen ama almaya cesaret edemediği bir araba :) 

yakıt ortalamaları müthişmiş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Fatih Evcin yazdı:

yakıt ortalamaları müthişmiş 

Evet yakıt anlamında gerçekten başarılı bir arabaydı . Durumum olsaydı satmazdım 2.araç olarak tutardım. Tam iş bitirici sağa sola koşturmalık bir araçtı :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mert Üçkaleler yazdı:

Evet yakıt anlamında gerçekten başarılı bir arabaydı . Durumum olsaydı satmazdım 2.araç olarak tutardım. Tam iş bitirici sağa sola koşturmalık bir araçtı :) 

ben olayın başını kaçırmışım şimdi gördüm konuyu :) 

kendi kendime dedim civic Type-s nasıl bu kadar az yakar :D 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Fatih Evcin yazdı:

ben olayın başını kaçırmışım şimdi gördüm konuyu :) 

kendi kendime dedim civic Type-s nasıl bu kadar az yakar :D 

hahahah :) Hocam Civic'de 1.8 Benzinli atmosferik olmasına rağmen yaklaşık 8 Litrelerde geziyor :) Kendi kategorisinde o da iyi hatta 1.6 larla yarışır . Konusunu açacağım bugün yarın.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mert Üçkaleler yazdı:

hahahah :) Hocam Civic'de 1.8 Benzinli atmosferik olmasına rağmen yaklaşık 8 Litrelerde geziyor :) Kendi kategorisinde o da iyi hatta 1.6 larla yarışır . Konusunu açacağım bugün yarın.

1.6 Atmosferik otomatik focus ile yarışamaz ama :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...