İçeriğe Yönlendir

Çekme Karavan

Erkut Uysal

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Sally instagram hesabindan gormustum. Iyi gunlerde kullansin, guzel sevdigim bir model. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir Ak yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
Kanca takınca ruhsata işletmek gerekir.
Ruhsata işliyse zaten yapılan iş yasal demektir.
Kaskoda karavan çekme ile ilgili bir bölüm yok.

E peki kanca takınca kasko ve sigorta miktarında değişim oluyor mu

Kancanın bedeli ne kadar etkilerse o kadar artar.. 

Risk olarak kancalı veya kancasız, romork çeken veya çekmeyen gibi seçimler yok.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aydın Perçem

Çekme karavan ve Motokaravanlar yaşadığımız Covid-19 (Koronavirüs) salgını nedeniyle rağbet görmeye başlamış ve karavan satışları artmaya başlamıştır

Bununla birlikte Çekme Karavan alacak kişilerin aklına çeşitli sorular gelmeye başlamıştır.

Alıntı ve derleme..

Aşağıdaki bilgiler Uluslararası Kamp ve Karavan Federasyonu tebliğleri ile yönetmelik ve kanunlar göz önüne alınarak derlenmiştir.

Sorular

1 – Aracım …. kg karavanı çeker mi?
2 – Aracımla çekebileceğim limit ağırlık nedir? Hangi sınıra kadar ceza yemem?
3 – 750 Kg altı çekme karavan için B sınıfı ehliyet yeterli midir?
4 – 750 kg altı çekme karavanın herhangi bir evrak (emniyet, tescil vs.) işlemi var mıdır?
5 – Araçlara çeki demiri montajı ve yasal işlemler nasıldır?

https://www.percemler.com/cekme-karavan-ile-alakali-sikca-sorulan-sorular-ve-cevaplari/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güzel konu ve bu konu ilerleyecek. 

Bir turizm firması ile avrupa birliği projesi yazma için zorluyorum kovid pasaportlu karavan kamping alanları ve bunların rezervasyon (otel gibi) sistemi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Bende yıllardır motocaravan merakı var. Tam alayım diyorum, vazgeçiyorum. Bir türlü kafama tam oturmadı. Özellikle güvenlikle ilgili konular tedirgin ediyor. Dağlarda, yaylalarda kalabilmek istiyorum. Genel kanı yaşam alanlarına yakın yerlerde kalmak veya kamplarda kalmak. Sınırlar çizilince soğuyorum karavandan. Sözde özgür olmak için karavan tercih ediliyordu, görülen olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

image.thumb.png.9480773e863d607f04bac99b6f235992.png

Evet ülkede güven sorunu var. Ama korona sonrası yeni bir turizm türü çıkabilir. Buna işletmelerin yanıt vermesi lazım. 

Ülkeyi "yazlık çöplüğü" yapmaktan ise bu çok daha iyi yöntem idi. Devletin vergi ile oynaması lazım bu işi çoğaltırsa bu kişilere hizmet veren esnaf ve insan hareketi artacaktır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Bende yıllardır motocaravan merakı var. Tam alayım diyorum, vazgeçiyorum. Bir türlü kafama tam oturmadı. Özellikle güvenlikle ilgili konular tedirgin ediyor. Dağlarda, yaylalarda kalabilmek istiyorum. Genel kanı yaşam alanlarına yakın yerlerde kalmak veya kamplarda kalmak. Sınırlar çizilince soğuyorum karavandan. Sözde özgür olmak için karavan tercih ediliyordu, görülen olmuyor.
Bir arkadaşınızın karavanında kalın :) tüm fikirleriniz değişir .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Fatih Evcin yazdı:

Bir arkadaşınızın karavanında kalın :) tüm fikirleriniz değişir .

Olumlu yöndemi, olumsuz yöndemi değişir.😀

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Olumlu yöndemi, olumsuz yöndemi değişir.[emoji3]
Hayata bakış açısı ile alakalı diyebilirim. Kimi bir daha binmem diyor kimi de inmem :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Cihat Küçükay
Erkut Uysal yazdı:

Fiyatı 200 bine çıkartırsam bi daha beni forumda bile göremezsiniz... :D 

Konuyu hortlatayım. Ne oldu karavan işi, alındı mı?

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Cihat Küçükay yazdı:

Konuyu hortlatayım. Ne oldu karavan işi, alındı mı?

Yok be abi, biz karavan parasını Yunanda, Bulgarda yedik zaten bitti o para... :D 

Aslında Bulgardayken  parayı 2 ye katlıyoduk ama makine jackpot yapmadı... :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Erkut Uysal yazdı:

Yok be abi, biz karavan parasını Yunanda, Bulgarda yedik zaten bitti o para... :D 

Aslında Bulgardayken  parayı 2 ye katlıyoduk ama makine jackpot yapmadı... :D 

Ben senden görüp heveslenip aldım, sen parayı mı yedin :exc1:

Hayırlısı olsun, afiyet bal şeker olsun :nazar:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Cihat Küçükay yazdı:

Ben senden görüp heveslenip aldım, sen parayı mı yedin :exc1:

Hayırlısı olsun, afiyet bal şeker olsun :nazar:

Abi hayırlı olsun, bizimde işimiz bu insanları özendirip, ortalığı kızıştırıp kenara çekiliyoruz... :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay Başaran yazdı:

Yollarda hiç olmadığı kadar çekme karavan görüyorum.

Antalya'dan kovuyorlar , kuzeye geliyorlar galiba. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

Antalya'dan kovuyorlar , kuzeye geliyorlar galiba. 

Geçen gün biri 130 la gidiyordu. Valla bravo.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
İlkay Başaran yazdı:

Geçen gün biri 130 la gidiyordu. Valla bravo.

130? Ben 90 ile gidersem çok hızlı geliyor, 130 neymiş :zort:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Yollarda hiç olmadığı kadar çekme karavan görüyorum.

hareket halinde olursa kızmıyorlar galiba.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İbb geçen ay tiny house ile ilgili yazı göndermiş. Yasak kardeşim demiş. Tiny house siteleri kuruluyor bazı yerlerde

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

hareket halinde olursa kızmıyorlar galiba.

Aslında karavana milletin kızma sebebi ya da benim diyeyim, sahilin en güzel yerine çat diye kuruyor adam. Zaten heryer parsellenmiş kafeler vb. E 200 300 metre biyer kalmış onu da sen alıyorsun, başka örnek çocuk parkları yanına. Kurmuşlar masaları neredeyse çocuğunuzdan rahatsız oluyoruz diyecek. Bu tip kamu alanına çöreklenmeler kimi olsa kızdırır. Evinizin 30 metre ilerisinde hiç tanımadığınız insanlar şezlong açmış güneşleniyor. Kim bu? Nedir necidir? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kaş tarafında gördüm, bir çok yere yazmışlar karavan park yasak diye. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
İlkay Başaran yazdı:

Aslında karavana milletin kızma sebebi ya da benim diyeyim, sahilin en güzel yerine çat diye kuruyor adam. Zaten heryer parsellenmiş kafeler vb. E 200 300 metre biyer kalmış onu da sen alıyorsun, başka örnek çocuk parkları yanına. Kurmuşlar masaları neredeyse çocuğunuzdan rahatsız oluyoruz diyecek. Bu tip kamu alanına çöreklenmeler kimi olsa kızdırır. Evinizin 30 metre ilerisinde hiç tanımadığınız insanlar şezlong açmış güneşleniyor. Kim bu? Nedir necidir? 

Karavancılık bir kültür aslında abi... Çok popüler oldu şuan, malum sebeplerden ötürü... 

Ülkemizde bu kültür olmadığından gerçek karavancılara da yazık oluyor, karavanın ne olduğunu, nasıl kullanıldığını bilmeyenlerde bir taraftan eziyete dönüştürüyorlar...

Bir heves alıp 2 kere kullananlar sarı siteye ha bire ilan veriyorlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...