İçeriğe Yönlendir

Netflix Çıkmazı

Burak Tokcan

Recommended Posts

Burak Tokcan

Uzun süredir kullandığım Netflix aboneliğim her ay otomatik olarak yenileniyordu. Ücreti kredi kartına yansıyordu. En son Netflix'i açtığımda ödeme bilgilerinizde sorun var güncelleyin tarzında bir uyarı aldım. Bankayı aradığımda kredi kartının kopyalanma riski olduğunu ve 3D güvenlik sistemi kullanmayan sitelere kapatıldığı söylendi. Ancak sanal kart açarak kullanabileceğim söylendi. Bunu da denedim yine olmadı. Bu sefer de Netflix'i aradım. Onlar da sanal kartları sistemlerinin kabul etmediğini, gerçek kredi kartı olması gerektiğini söyledi. İki arada bir derede kaldık anlayacağınız. Banka riski göze alıyorsanız açarız kartınızı kullanıma diyor. Bana da aslında böyle daha güvenli geldi. Açtırmak da istemiyorum. Çünkü geçenlerde 460.000 kredi kartı bilgilerinin çalındığına dair haberler çıkmıştı.

Netflix alternatifi güncel dizi filmleri takip edebileceğim, android tv destekli önerebileceğiniz bir uygulama var mı?

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Aynı olay benim de başıma geldi. Aynı sebeplerden dolayı açtırmadım üyeliğimi tekrardan. Farkettim ki daha az TV izliyorum. Daha faydalı oldu. Boşverin daha iyi. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bir başka banka kredi kartınız yoksa, internet alışverişi için limit sınırı getirebilirsiniz. O limite geldiği zaman limit ilavesi yapılmadığı sürece internet alışverişine, hesap kesim tarihine kadar kapanır. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Kredi kartına gerek yokki, media market veya teknosadan hediye kodu alıp tanımlayın hesaba. İstediğiniz tutarda alabilirsiniz minimum 25 lira olmak şartıyla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Recep Selim Kaya yazdı:

Bir başka banka kredi kartınız yoksa, internet alışverişi için limit sınırı getirebilirsiniz. O limite geldiği zaman limit ilavesi yapılmadığı sürece internet alışverişine, hesap kesim tarihine kadar kapanır. 

İnternetten alışverişte sıkıntı yok. Zaten alışveriş yaptığımız sitelerin hepsinde 3D secure kullanılıyor. Ancak Netflix'te bu sistem kullanılmadığı için banka onay vermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Her bankada var mı bilmiyorum.

İşbankası maximum mobilde oyunlar ve netflix için hediye kartı satışı var.

50 TL den başlıyor.

Online alıyorsun telefona gelen şifreyi netflixe girince paraya denk gelen süre otomatik ekleniyor.

Ben öyle yapıyorum, alırken kart puanlarını da kullandırıyor.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Burak Tokcan yazdı:

Banka riski göze alıyorsanız açarız kartınızı kullanıma diyor. Bana da aslında böyle daha güvenli geldi.

Burak Tokcan yazdı:

İnternetten alışverişte sıkıntı yok. Zaten alışveriş yaptığımız sitelerin hepsinde 3D secure kullanılıyor. Ancak Netflix'te bu sistem kullanılmadığı için banka onay vermiyor.

Ben bankanın kartı riske karşı açma seçeneği için o öneriyi verdim. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

İninal kart netflixte çalışır mı acaba? Netflix kardeşikleri var. Paylaşın, siz ödemeyi nakit kart sahibine yapın kullanın. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Tek kişi mi kullanıyorsunuz netflix
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

sizde maaş kartı fln kullanın bende öyle yapıyorum, enpara normal kartı var her ay ordan çekiyor, bitane cepteteb tada enpara kartı alın oraya atın her ay, hatta enpara alırsanız 2 tanede otomatik ödeme talimatı verirseniz ücretin her ay yarısını geri alırsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gereksiz dizileri izlemeyin derim.

Netflikse de para vermemek lazım

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Göktürk yazdı:

yerli dizilerden daha iyi gibi :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Netflix'teki lgbt propagandasıyla ilgili bir konu açayım da polemik çıksın. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben Netflix e ilk abone olduğumda sanal kart vermiştim. Hala öyle devam ediyor. Sanal kart deneyin bence sorun olmaz. Normal karttan bir farkı yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Ersen Tapan yazdı:

Ben Netflix e ilk abone olduğumda sanal kart vermiştim. Hala öyle devam ediyor. Sanal kart deneyin bence sorun olmaz. Normal karttan bir farkı yok.

Denedim ama olmadı. Müşteri hizmetleri bir çok bankanın sanal kartını kabul etmiyoruz dedi. Bu istediğimiz bir yöntem değil dedi. Gerekçe olarak da 1 aylık ücretsiz kullanım için gerekli bilgilerin kredi kartı ve yeni bir mail adresi olduğunu, sanal kartı kabul etmeleri halinde bunun istismar edildiğini söyledi. Yani mobil bankacılıktan 10 saniyede sanal kart oluşturup bir de yeni mail adresi açtıktan sonra yıllarca ücretsiz kullanabilirsiniz sistemi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Ne gibi hocam? Detay alsak

Selim Bilgin yazdı:

Netflix'teki lgbt propagandasıyla ilgili bir konu açayım da polemik çıksın. :D 

Aç aç, konuşmak, bilgilenmek iyidir :)

Yorum bağlantısı
İsmail Çetinn
(düzenlendi)

Ben 2 haftadır ücretsiz deneme üyeliğini kullanıyorum ve kayıt yaparken de sanal kart bilgileri ile yaptım. Bir sorun çıkmadı.

tarihinde İsmail Çetinn tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Tüm internet alışverişlerimi sanal kartla yaptığım gibi,  2 yıldır netflix'i sanal kartla kullanırım sorun yaşamadım. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hint filmlerine sardım bu sıra. Bizde 20 dakika dizi 90 dakika reklam, onlarda 90 dakika dans, 10 dakika konu sonra 190 dakika yine dans 

• Beğen 1
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Burak Tokcan yazdı:

Denedim ama olmadı. Müşteri hizmetleri bir çok bankanın sanal kartını kabul etmiyoruz dedi. Bu istediğimiz bir yöntem değil dedi. Gerekçe olarak da 1 aylık ücretsiz kullanım için gerekli bilgilerin kredi kartı ve yeni bir mail adresi olduğunu, sanal kartı kabul etmeleri halinde bunun istismar edildiğini söyledi. Yani mobil bankacılıktan 10 saniyede sanal kart oluşturup bir de yeni mail adresi açtıktan sonra yıllarca ücretsiz kullanabilirsiniz sistemi.

Doğrudur ama ben 1 yıla yakın süredir Yapıkredi sanal kart ile kullanıyorum. Sanal Kart numarasını hiç değiştirmedim bu arada.  

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Burak Tokcan yazdı:

Ben şuan sanal kart ile üye oldum 2 haftadır izliyorum.1 ay dolunca sanal karta limit tanimlayacağım ordan cekecek.Ben sorun yaşamadım

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Valla siz söyledikten sonra tekrar denedim sanal kartı ama denediğiniz ödeme yöntemiyle ilgili sorun var diye bir hata veriyor. Kabul etmiyor. Vakıfbank bu arada hesap.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

üç aydır netflix izliyorum,zombi kusacağım artık :) Bu ay amazon prime video yu deniyeceğim beğenirsem devam edeceğim.Burak bey kartı kabul etmiyorsa netflix hediye kart alın sisteme yükleyin. https://www.netflix.com/gift-cards  bu linkte satılan yerler var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burak Tokcan yazdı:

Valla siz söyledikten sonra tekrar denedim sanal kartı ama denediğiniz ödeme yöntemiyle ilgili sorun var diye bir hata veriyor. Kabul etmiyor. Vakıfbank bu arada hesap.

Yeni email ile deneyin derim.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Burak Tokcan yazdı:

benimde sanal kart sorunsuz kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...