İçeriğe Yönlendir

TSI Superchargeri ve Herhangi Bir Atmosferik Araç

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

arkadaşlar arklımda deli bir soru var. atmosferik bir araç alsak ve bu motora TSI ın superchargerini eklesek. bunu tune edebilecek birileride bulabilsek, sonuç nasıl olurdu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hayalim idi focus 1 de Arjantinli mi brezilyalı mi yapmıştı. Zaten baktım olmayacak gittim 202 kompresör aldım

Supercharger iyidir. 

Ford zetec ve duratec için kitler var hazır 

Tr de eski forumdan yapan abilerimiz oldu 1.6 Mondeo da ama çok kullanmadı diye hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu seti istediğin atmosferik araçta kullan. Yarın günde montaj. Motor bloğuna müdahale yok. 

TRY 2,150.19  22%OFF | Evrensel 12V elektrikli Turbo Supercharger kiti itme elektrikli Turbo hava filtresi emme araba hızını artırmak
https://a.aliexpress.com/9MG05pbAT

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Bu seti istediğin atmosferik araçta kullan. Yarın günde montaj. Motor bloğuna müdahale yok. 

TRY 2,150.19  22%OFF | Evrensel 12V elektrikli Turbo Supercharger kiti itme elektrikli Turbo hava filtresi emme araba hızını artırmak
https://a.aliexpress.com/9MG05pbAT

ne kadar efektif acaba... LPG sistemini benzine paralel bağlayıp bu elektirkli süpercharger ile birlikte sadece tamgaz da çalışacak şekilde ayarlayacaksın...

Ebrar Tüfek yazdı:

Şu videoyu kaydettim günde 3 4 sefer girip izliyorum. 

alarm sesi yapmak lazım

turbo dizel bir araca TSI superchargerini de adapte etsek? 3000 devire gelince çıksa mesela devreden. dacia duster filan mesela.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cc ye ve kasnak yarıçapına göre sipraşe yapıyor çinli kompresörü.

Dogan Arsiray yazdı:

turbo dizel bir araca TSI superchargerini de

kompresör için V kayışı deviri düşük kalır mazotlu motorda, kompresör gövdesinin 2 misli büyümesi gerekir, efektif tde olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Dizelde turbo+sc şöyle birşey oluyor..

Bu roket olmuş [emoji1]
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

arkadaşlar arklımda deli bir soru var. atmosferik bir araç alsak ve bu motora TSI ın superchargerini eklesek. bunu tune edebilecek birileride bulabilsek, sonuç nasıl olurdu?

Bu da var :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim focus 2.0 daki ve 1999-2000-2001 mondeo 2'lerdeki motor

M6066zx3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Bu işe girişirsem yapacağım tek marka Honda olurdu. O kadar turbo setup o kadar motor kod yazılım videosu izledim. Amerikalıların dediği gibi bu çim biçme makinelerı gibi sorunsuzlar seslerini de ona benzetiyorlar tabi v8 kafalı oldukları için. Tsi SC Turbo ne yaparsam yapim Honda vtec 1.6 1.8 vs yapardım. Tr'de zor vtec eskilerde o yüzden tercih D16 koda yapardım.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Dogan Arsiray yazdı:

abi dizel mi benzinli mi düşüncen, alt mesajlarda dizel yazmışsın ama tekrar sormak istedim bide amaç pist mi cadde kullanımı mı

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Aradıgın cevap izmitte  yine scriba tv youtubede atmosferik hondayı turbo yazılım vs yapdı 36000 tl para harcanmıs araba gösterımden sonra satacaklar sanırım 

Ebrar Tüfek yazdı:

Bunu yaparsa servet abi yapar :))

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hayalim idi focus 1 de Arjantinli mi brezilyalı mi yapmıştı. Zaten baktım olmayacak gittim 202 kompresör aldım

Supercharger iyidir. 

Ford zetec ve duratec için kitler var hazır 

Tr de eski forumdan yapan abilerimiz oldu 1.6 Mondeo da ama çok kullanmadı diye hatırlıyorum

şu an izmirde var bir tek kapı 2.0 zetec 350-400 hp civarı turbolandı fehmi tekin tekin subap yaptı şarjıra gerek yok :) ortalama maliyette 25bin tl idi araç hariç ...

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ebrar Tüfek yazdı:

bu tam sleper olmuş :D

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

bu tam sleper olmuş :D

Servet abi bununla istanbul parkta, nasıl bir süre yapardı acaba :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bahadır Taşpolat yazdı:

abi dizel mi benzinli mi düşüncen, alt mesajlarda dizel yazmışsın ama tekrar sormak istedim bide amaç pist mi cadde kullanımı mı

amac beyin jimnastigi aslinda 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yapacağın atmosferik motora göre durum değişir ama SC yapan, bi-turbo yapan var. Örnekleri var. 
Beyin değişir muhtemelen. Ondan sonrası kolay iş. Tune etmesi

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Yapacağın atmosferik motora göre durum değişir ama SC yapan, bi-turbo yapan var. Örnekleri var. 
Beyin değişir muhtemelen. Ondan sonrası kolay iş. Tune etmesi
Bence ondan sonrası daha zor [emoji4] ayrıca bir getirisi olacağını sanmıyorum alt devirleri daha da öldürür.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Furkan Bakırel yazdı:

Bence ondan sonrası daha zor emoji4.png ayrıca bir getirisi olacağını sanmıyorum alt devirleri daha da öldürür.

SC veya bi-turbo sonrası alt devirler niye ölsün :) İşi o zaten :)

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
SC veya bi-turbo sonrası alt devirler niye ölsün [emoji4] İşi o zaten [emoji4]
Klimayı açınca bile alt devirler bitiyor , sc de motora binecek alt devirlerde oluşan basınç motorun kendi basıncından daha düşük olacak sc güç çaldığıyla kalacak diye düşünüyorum .
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Furkan Bakırel yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:
SC veya bi-turbo sonrası alt devirler niye ölsün emoji4.png İşi o zaten emoji4.png

Klimayı açınca bile alt devirler bitiyor , sc de motora binecek alt devirlerde oluşan basınç motorun kendi basıncından daha düşük olacak sc güç çaldığıyla kalacak diye düşünüyorum .

Yok öyle olmuyor millet neler yapıyor ne güçler alıyor. Yeterki motor içi sağlam olsun. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Yok öyle olmuyor millet neler yapıyor ne güçler alıyor. Yeterki motor içi sağlam olsun. 
İlerde temiz 1.8 Mk4 bulursam bende uğraşacağım bu işlerle [emoji846]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...