İçeriğe Yönlendir

C4 - Yaşadığım Sorunlar

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

simdi bu araba ya eksantrik kecesinden kaciriyo bu yagi yada sibop contasindan hafif trigerde de yag vardi

trigieri komple degisiyim mi ? ve bide komple ust contayida degissem mi set olarak ?

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Tulak Akan yazdı:

simdi bu araba ya eksantrik kecesinden kaciriyo bu yagi yada sibop contasindan hafif trigerde de yag vardi

trigieri komple degisiyim mi ? ve bide komple ust contayida degissem mi set olarak ?

Hayir servise goturdugum adam yazmis uts kapak contasindan kaciriyo diye o etrafi saran conta yada bi vidadan o zaman nasil trigiere dokunuyo bu yag  keceden mi acaba contadan mi 

Yorum bağlantısı
İsmail Kaya

Triger yaglandiysa kisa zaman da curutecektir 1-2 yil icinde yag degen yerlerden parca parca veya tamamen kopar V kayisindada varsa yaglan ma onuda curutup kopartir bilgin olsun. Bu araclar contadan kolay kolay yag kacirmaz egzantrik kecesinden kaciriyordur ustan araci sokup kontrol etti mi nereden kacirdigini yoksa gelisi guzel contadan kaciriyor conta yanik mi dedi bence kesin contadan demistir motor sokulecek demistir neyse egzantrik kecesinden kaciriyorsa degisecek parcalari yazarim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Triger yaglandiysa kisa zaman da curutecektir 1-2 yil icinde yag degen yerlerden parca parca veya tamamen kopar V kayisindada varsa yaglan ma onuda curutup kopartir bilgin olsun. Bu araclar contadan kolay kolay yag kacirmaz egzantrik kecesinden kaciriyordur ustan araci sokup kontrol etti mi nereden kacirdigini yoksa gelisi guzel contadan kaciriyor conta yanik mi dedi bence kesin contadan demistir motor sokulecek demistir neyse egzantrik kecesinden kaciriyorsa degisecek parcalari yazarim 

Güzel bilgiler. Teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Tulak Akan

Ustanin degisecek dedigi parcalar

silindir kapagi civatasi  10 tane

silindir kapagi contasi

valf kapak contasi

valf kapak contasi LHS

triger kayisi

eksantirik mili yag kecesi

ekstranrik mili yag kecesi

krank mili yag kecesi

sormak istedigim konu bunlar yeterli midir ve

1 triger kayisi yerine birde v kayisi almam gerekir mi  

2 sibop contasini neden degistirmiyor ve son

3 olarak sivi conta falan yazmamis nasil tutturucak birbirine  sizce bir eksik var mi eklemem gereken bir konu var aractan malum yag kacirma vardi neleri ekliyim neleri aliyim usta sadece yapiyorum diyor benim almam lazim parcalari parcacimda var ama eksik gitmek istemiyorum adamin yanina, siz soyleyin ne lazimsa adamin yanina oyle gidiyim adam sadece takim anahatarini kullansin bitsin artik bu zulum

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ustanın işine karışmak pek iyi olmaz :)

:) merhmet abi haklisin abi ama soyle bi sey var bunu baska bir usta istede ve benden her sey dahil 3000 istedi ben baska bir memleketteyim o yuzden beni burda kaziklamalarini istemiyorum

simdi parcalari ondan ogrendim baska ustama gidicem zaten bakim parasi 180 odedim hic bir seyi duzgun soylemedi

simdi ben istiyorum ki eger bu yazdigi parcalari alip goturursem kendi ustama dermi bak bunuda alman lazimdi almamissin

mesela trigieri set olarak alicam okay kecelerde tamam ama bu motor acma isinde sibop contasi yada sivi conta goturmeli miyim yanimda

aslinda sibop contasiyla isimiz var mi   sibop contasi tam oalrak nerde bilmiyorum belki o daha asagida  ama dusundum belki yag ordan kaciyosa o plastigide degistiriyim

Yorum bağlantısı
Tulak Akan

abi triger 3 yag degdiyse degistirin diyodunuz forumda   ////kayisina yag deymis///   v kayisi ile triger kayisi disinda rulmanalri  ve pompayi degistirmem gerekir mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi triger 3 yag degdiyse degistirin diyodunuz forumda   ////kayisina yag deymis///   v kayisi ile triger kayisi disinda rulmanalri  ve pompayi degistirmem gerekir mi ?

Sadece yağ değdiği için ise. Devirdaim ve gergilere gerek yok.
Yorum bağlantısı
Tulak Akan

abiler aracta benzin filtresi yokmus bulamadik saka gibi , birine sordum samandirada filtre vardir demis

ustada dediki tekrardan baglariz istiyosa . simdi tekrar dan baglatmak istemiyorum belkide bunu lpg icin yaptilar ama bu samandiradaki filtreyi nasil degistiririm neden boyle bi sey yapti bunlar

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bulamadıkları filtre :) 

Yine söylüyorum aracınızla ilgilenen usta bana göre usta değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Ha şu görselide ekliyeyim ustanıza gösterirsiniz 11 numaralı parça buda orjinal katalog. Parça kodu da yazılı :) 

OrQXWP.jpg

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan

kardesim evet dogru diyosun aynen boyle bi yer var hatta tam ona gore bi bolme bile var ama adamlar bir duzenek kurmus baltlamis direnc atmis gibi yani boyle seyler kablo yerleri yok malesef resmini yarin cekip atmaya calisicam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Tulak Akan yazdı:

kardesim evet dogru diyosun aynen boyle bi yer var hatta tam ona gore bi bolme bile var ama adamlar bir duzenek kurmus baltlamis direnc atmis gibi yani boyle seyler kablo yerleri yok malesef resmini yarin cekip atmaya calisicam

Tulak bey o yüksek ihtimalle LPG için olan araç lpgye geçince pompanın sürekli çalışmasını engelleyen direnç. Harici röle olarak bile yapılabiliyor. Benzin filtresi ile bunun hiçbir alakası yok. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...