İçeriğe Yönlendir

OBD'yi Kendim Yapabilir miyim?

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Meraba yasadigim yerde kod atma sorunlu bir is pahali yaklasik 300 400 istiyolar ve dogru duzgunde bakmiyolar

obd yada obd2 diyolar heralde ben bi sistemi alsam youtube izleyerek yada bir abinin yardimi ile kendim gaz kelebegini kalibrasyon yapabilir miyim, motordaki bi dusen bi yukselen dengeyi sabitlemek icin ?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

lexia cihazı lazım sanırım peg/citroen için. 800tl aliexpress de.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Gaz kelebek kalibrasyonu diye bişeyi ilk defa duyorum. Onu ecu kendi yapar. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
YapmaZ. Kim dedi yapar? Bazı durumlarda bu kalibrasyon gereklidir. Bir çok markada kalibre edilebilir bir menu bulunur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Bogaz kelebegini temizledin diyelim. Geri taktin ariza isigi kesin yanar. O yuzden adaptasyon gerekli. Ecu onu bu tarz bir islemde kendisi yapmaz.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Bogaz kelebegini temizledin diyelim. Geri taktin ariza isigi kesin yanar. O yuzden adaptasyon gerekli. Ecu onu bu tarz bir islemde kendisi yapmaz.

Rolantisi sacmalayan,  tekleyen, calismakta bile zorlanan araci 30 km nasil kullanacagiz?

Ali Darbaz yazdı:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Ali Darbaz yazdı:

mesela lacetti'de yapmıyor cihaz üzerinden adaptasyon yapman gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan

bakiyorum fiyatlarina aslinda olabilir orda throttle falan bogaz kelebegi adaptasyonuda diye aslinda bogaz kelebegini komple cikarip temizleyip sonra bu obd ile kalibrasyon yapilabilir belki

ama iki tur obd var heralde biri sadece cip gibi takiliyo diyeri de bilgisayar falan

bi arkadasa sordum orjinal cihaz lazim bunlarla olmaz dedi 

simdi ne yapayim aliyim mi bunu laptop ile kalibre edebilirsem ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

obd 85-96 arasi bazi modellerde kullanildi obd 2 ise 96 sonrasi icin kullanilir peugeot citroen icin lexia/pp2000 ile servisin yaptigi herseyi yapabilirsin ama internetten alicagin korsan yazilim ile gelir wind xp ve windos 7 32 bit disindaki pc lere uyumlu degil yuklerkende antivurusu kapatman gerekiyor falan yapilir ama her obd2 cihaziyla olmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...