İçeriğe Yönlendir

Astra H 1.3 CDTI vs Fiesta

Fatih Serdar Taş

Recommended Posts

Fatih Serdar Taş

merhabalar 50 bin bütçem var bu 2 araçtan birisini almayı düşünüyorum genelde bu bütçeye en iyi

fiesta 2011-12 trend paket 200 bin km. civarı 

astra 1.3 cdti 2009 200 bin km civarı geliyor gönlüm görünüşden dolayı astradan yana ama astra hakkında bi kesim çok çok  iyi yorum yaparken bi kesim kötü yorumlar yapıyor, fiesta için ise pek kötü yorum yok

herşeye rağmen astra alınır mı ?  çok kronik sorun çıkar mı ? parça ve bakım maliyetleri arasında çok fark varmı kısa süre içinde sanayide tamire harcayak param olmayacak o yüzden sıkıntı yaşamakda istemiyorum

sizlerden tavsiye istiyorum bu kmlerde hangi araç alınır ?

*araçlar aynı segment değil biliyorum

*astra dizel ve manuel seçilecek

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Enjoy ya da daha yüksek donanımlı astra derim ben. Fiesta'nın tek avantajı piyasasının olması. Donanım, genişlik ve kalite farkı ortadayken gidip arka camları çevirmeli tangır tungur Fiesta'ya binemem. Yanlış anlaşılmasın Fiesta kendi segmentinde başarılı bir araçtır ancak bizim piyasa satmak için araba alan insanlardan oluştuğu için bazı arabalar baz donanım ile üst segment fiyatlarına satılıyor. Ben de Fiesta-Corsa parasına Mazda 3 aldım, şu an yağmur ve far sensörü olmayan arabaya binemem gibi geliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Segment farki var. Dizel ve yuksek km olmalari dezavantaj. Ama hem kalite hem Kullanislilik acisindan astra cok cok ondedir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

200 lü kilometreler dizel için risk taşıyor. Linea 1.3 multijet 2013-2014 bakın bu fiyatlara düşük km’lerde bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Serdar Taş
Emrah Uludağ yazdı:

Enjoy ya da daha yüksek donanımlı astra derim ben. Fiesta'nın tek avantajı piyasasının olması. Donanım, genişlik ve kalite farkı ortadayken gidip arka camları çevirmeli tangır tungur Fiesta'ya binemem. Yanlış anlaşılmasın Fiesta kendi segmentinde başarılı bir araçtır ancak bizim piyasa satmak için araba alan insanlardan oluştuğu için bazı arabalar baz donanım ile üst segment fiyatlarına satılıyor. Ben de Fiesta-Corsa parasına Mazda 3 aldım, şu an yağmur ve far sensörü olmayan arabaya binemem gibi geliyor :)

söyledikleriniz astrayı 10 adım öne taşıyor ama bi türlü temiz bişey bulamadım o yüzden biraz fiestaya kayıyor aklım yinede herşeye rağmen 200 bin de olsa astrayı alıam gibi

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
merhabalar 50 bin bütçem var bu 2 araçtan birisini almayı düşünüyorum genelde bu bütçeye en iyi
fiesta 2011-12 trend paket 200 bin km. civarı 
astra 1.3 cdti 2009 200 bin km civarı geliyor gönlüm görünüşden dolayı astradan yana ama astra hakkında bi kesim çok çok  iyi yorum yaparken bi kesim kötü yorumlar yapıyor, fiesta için ise pek kötü yorum yok
herşeye rağmen astra alınır mı ?  çok kronik sorun çıkar mı ? parça ve bakım maliyetleri arasında çok fark varmı kısa süre içinde sanayide tamire harcayak param olmayacak o yüzden sıkıntı yaşamakda istemiyorum
sizlerden tavsiye istiyorum bu kmlerde hangi araç alınır ?
*araçlar aynı segment değil biliyorum
*astra dizel ve manuel seçilecek

2 aracıda kullandım.
Astra ile fiesta kıyaslanamaz.
Astra çok çok önde.
Karar vermeden İkisini de kullanın mutlaka.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Serdar Taş
Fatih Evcin yazdı:

2 aracıda kullandım.
Astra ile fiesta kıyaslanamaz.
Astra çok çok önde.
Karar vermeden İkisini de kullanın mutlaka.

teşekkürler yorumunuz için evet astra önde ama 2009 astra vs 2012 fiesta da yine mi astra ? 

kullanma fırsatım olur inş. denk getirebilirsem

Yorum bağlantısı
Fatih Serdar Taş
Ali Gök

ben geçen ay astra aldım. 1500 km yol da yaptım

fieasta ile mukayese bile etmem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

ben geçen ay astra aldım. 1500 km yol da yaptım

fieasta ile mukayese bile etmem.

Sen getir ben ederim 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sen getir ben ederim 😛

Fairway le mercedes kovalayan adamla mücadeleye girmem😂😂

Yorum bağlantısı
Erol Güven

O Bütçelere km ler uçuk km önemli değil değil derseniz karar sizin ben olsam limiti bira daha zorlarım daha az km bakımlı araç bakardım.

Yorum bağlantısı
Fatih Serdar Taş
Erol Güven yazdı:

O Bütçelere km ler uçuk km önemli değil değil derseniz karar sizin ben olsam limiti bira daha zorlarım daha az km bakımlı araç bakardım.

maalesef en son zorlayabileceğim bütçem 50 

antalyada yeni bi araç düştü 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-hatasiz-emsalsiz-temizlikte-2008-opel-astra-1.3-enjoy-778987732/detay

Yorum bağlantısı
Ali Gök

folyo ile kaplı arabadan uzak dururum. altı çok net boyalıdır %99

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

aracın bakım geçmişi hakkında bilgisi varmı satıcının. 

bakıma girdiği yetkili -yada özel servis 

veya bakım faturası evrağı vs bişeyler varsa incelenebilir fena durmuyor bu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Serdar Taş
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

aracın bakım geçmişi hakkında bilgisi varmı satıcının. 

bakıma girdiği yetkili -yada özel servis 

veya bakım faturası evrağı vs bişeyler varsa incelenebilir fena durmuyor bu

mesaj atıcam 

araç 2 saat önce satılmış :(

tarihinde Fatih Serdar Taş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...