İçeriğe Yönlendir

Arabam Uyur Gezer Çıktı:)

Selim ASLAN

Recommended Posts

Selim ASLAN

Evet arkadaşlar yanlış duymadınız. Siirt'te evin önünde duran aracıma aynı gün Manisa'dan hatalı park cezası geldi.

Koskoca devlet baba yalanmı diyecek. Aracım demekki uyur gezermiş:)

• Beğen 3
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Geçmiş olsun, ikiz plaka kurbanı olmuşsunuz muhtemelen. Haberlerde okuyoruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçmiş olsun, ikiz plaka kurbanı olmuşsunuz muhtemelen. Haberlerde okuyoruz.

Yada memurlar yanlış yazmış :)
Dava açıp itiraz edin
Fotoğraf vardır mutlaka.
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selim ASLAN yazdı:

Evet arkadaşlar yanlış duymadınız. Siirt'te evin önünde duran aracıma aynı gün Manisa'dan hatalı park cezası geldi.

Koskoca devlet baba yalanmı diyecek. Aracım demekki uyur gezermiş:)

Arkasını sakın bırakmayın. 

Adaşınız olan emniyet mensubu komşumun beyaz reno 19 otomobili sitenin park yerinden çalındı. Kasko araç bedelini ödedi, bir zaman sonra araç bulundu. Araca 34 plaka takılmış ve araca karadeniz ereğli de park cezası kesilip istanbuldaki beyaz reno 19 sahibine ceza gidiyor oda mahkemeye itiraz edince çift plaka olayı ortaya çıkıyor.

Bu yüzden itiraz etmeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

E-Devlet ten, UYAP vatandaş portalına girip itiraz edebilirsiniz.

image.thumb.png.2297880646d98be8a32680dd20e0107e.png

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Bodrum daki arabaya Erzurum dan ceza kestiler geçen yıl😃

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben de Osmaniye dışına çıkmadığım halde; İstanbul'da köprüden kaçak geçiş yapmışım...:gazete: oluyor böyle şeyler. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

sattığım eski aracımın eski plakasına ait aktif hgs'sine geçenlerde otoban geçişinden bankam para kesmiş,20 tl'ninarkasını aramadım hgs'si kapattım burası türkiye dedim ama inşallah başka bişeyler çıkmaz,çıkarmı acaba?

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Merhaba,

Geçen sene başımıza geldi. Araç Bulgaristanda iken hatalı şerit değiştirme cezası geldi.

Arvento araç takip ile aracın o saatte BG de olduğunu kanıtladık.

Cezayı ödeyin itiraz edin dediler. 108 tl falandı ceza ödedik. 110 tl gibi de bi mahkeme harcı ödedik. Hakim bey davaya gerek yoktur demiş ve bizi haksız bulmuştu. 

Yani diyeceğim odur ki. Ödeyin :) 

• Mutlu 2
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Fatih Evcin yazdı:

Merhaba,

Geçen sene başımıza geldi. Araç Bulgaristanda iken hatalı şerit değiştirme cezası geldi.

Cezayı ödeyin itiraz edin dediler. 108 tl falandı ceza ödedik. 110 tl gibi de bi mahkeme harcı ödedik. Hakim bey davaya gerek yoktur demiş ve bizi haksız bulmuştu. 

hakim beyler kimden yana.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim ASLAN

Biz de itiraz ettik. Ama devlet baba dediki, vay sen misin itiraz eden, cezayı faiziyle ödetti, üstüne de mahkeme masrafları mı bize kilitledi.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

20 saatte sonuçlandı mı yani? :blink2:

Selim ASLAN yazdı:

Biz de itiraz ettik. Ama devlet baba dediki, vay sen misin itiraz eden, cezayı faiziyle ödetti, üstüne de mahkeme masrafları mı bize kilitledi.

Fatih Evcin yazdı:

Merhaba,

Hakim mi bey, adalet... :search:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Benin arkadaşın uno su vardı. Akşam kafeye gittik. Sokaklarda park yeri bulamayınca yokuşa parkettik ve ayrıldık. Döndüğümüzde araç yerinde değildi. Yokuşun aşağısına inmiş, biryere çarpmadan durmuştu. Uyurgezer deyince bu geldi aklıma. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim ASLAN
(düzenlendi)

Kardeşim inanın güleriz ağlanacak şu halimize. Başkasının başına geleni okumak güzel, hoş, hatta ilginç gelebilir hepimize. Ama bunu bizzat yaşayın, inanın durum o kadar da hoş olmuyor. Allah kimsenin başına getirmesin. Devlet baba, önce öde sonra itiraz et diyor. Ona da eyvallah. Ama göz göre göre bu haksızlık kimseye yapılmamalı. Mahkeme masraflarını niye ödetiyorsunki. Amaç hak aramayı engellemekmi? Adaletten baska gidecek kapı varmı? Yok. Ama maalesef o kapıda suratınıza çarpılıyor. Bir vatandaş olarak çok yazık diyorum sadece. Bu ülkenin insanları bunu haketmiyor.

tarihinde Selim ASLAN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Erdem Bozkurt yazdı:

sattığım eski aracımın eski plakasına ait aktif hgs'sine geçenlerde otoban geçişinden bankam para kesmiş,20 tl'ninarkasını aramadım hgs'si kapattım burası türkiye dedim ama inşallah başka bişeyler çıkmaz,çıkarmı acaba?

Rakam düşük diye arkasını aramamak bence yanlış. Arkası aranmalı ki hatalar kaynağında giderilsin. Kullanmadığın otoban ücretini benden kesmişlerdi itiraz edip geri almıştım 3,50 TL idi.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Geçenlerde bi telefon geldi arkadaşıma. Aracınız kaza yapıp kaçmış dediler. 

Çoçuk şaşırdı. Kaza nerde ne zaman oldu dedi. Adanada cuma günü olmuş. 

Ben istanbuldayım mümkün değil dedi. Aracın markasını sordu. Telefondaki şahıs Cruze dedi. 

Oysaki arkadaşın arabası Astra hb idi. Akabinde telefondaki sigortacı teli kapattı bir daha aramadı. 

Ne oldu bilmiyoz. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kardeşim inanın güleriz ağlanacak şu halimize. Başkasının başına geleni okumak güzel, hoş, hatta ilginç gelebilir hepimize. Ama bunu bizzat yaşayın, inanın durum o kadar da hoş olmuyor. Allah kimsenin başına getirmesin. Devlet baba, önce öde sonra itiraz et diyor. Ona da eyvallah. Ama göz göre göre bu haksızlık kimseye yapılmamalı. Mahkeme masraflarını niye ödetiyorsunki. Amaç hak aramayı engellemekmi? Adaletten baska gidecek kapı varmı? Yok. Ama maalesef o kapıda suratınıza çarpılıyor. Bir vatandaş olarak çok yazık diyorum sadece. Bu ülkenin insanları bunu haketmiyor.
Ordu da 6 radar cezasi 1750 lirayi odedim ve itiraz ettim. 5 tanesini geri aldim. Yil 2016. Sizinkisi talihsizlik olmus.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim ASLAN
Metin Akbal yazdı:
Selim ASLAN yazdı:

Ordu da 6 radar cezasi 1750 lirayi odedim ve itiraz ettim. 5 tanesini geri aldim. Yil 2016. Sizinkisi talihsizlik olmus.

Güzel abim, ben mahkemeye itiraz ettim.  emniyet buna istinaden  mahkemeye yazı yolluyor. Ceza doğru ama trafik polisi tarihi yıl olarak yanlış atmış diyor. Mahkeme bunu dahi okumadan ezberden ceza ödensin, mahkeme masrafını da kilitleyin sesi bir daha çıkmasın diyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...