İçeriğe Yönlendir

Fiesta - Ön Cam Buğulanma Sorunu

Ruhi EKTEM

Recommended Posts

Ruhi EKTEM

iyi akşamlar ön cam buğulanmayı en kısa ve sağlıklı nasıl çözeriz acaba motorun düşük olması ile alakalımıdır

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

en kesin çözümü bence arabadan inmeden içeri soğuk hava girmesini sağlamak bikaç dakka boyunca

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Klima açmak ve çevrimi dışarıdan olacak şekilde ayarlamak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Ön cama içten traş köpüğü sürmüştüm, işe yarıyor.

Motorla alakalı bir sorun değil.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Fanı açıp ön cama verip Klima açılabilir araç içi nemi alır buğu ortadan kalkar. 

Tıraş köpüğü işe yarar bende denemiştim. 

Marketler de petrol istasyonlarında satılan buğu önleyici spreyler var onunla camı içten silebilirsiniz ara ara tekrar etmeniz gerekir etkisini kaybetmemesi için. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Arac içinde nemli paspas kıyafet bez vs varsa mutlaka cikartin aractan dışarda kurutun...ön cama mutlaka disardan gelecek hava ..

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

İç devir daim özelliğinin kapalı olduğuna emin olun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç içinde ikiden fazla kişi varsa bu mevsimde buğulanma normaldir.
Klima açılacak. Bunun dışındaki yollar sadece buğuyu azaltır.
Kesin çözüm klimadır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Yeni araçlarda buğu çözme tuşuna basınca direk klima açıyor otomatik. En etkili ve hızlı yöntem klima açmak ve hava sirkülasyonunu dışarıdan almak.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Traş köpüğü enteresan geldi bana; benim de şu anda en şikayetçi olduğum husus idi, bu cam buğulanma işi, traş köpüğünü en kısa zamanda deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Traş köpüğünü eski arabamda denedim camdan çıkarana kadar akla karayı seçtim desem yeridir sakın cama boca etmeyin azcık sıkıp yayın. Sonuç olarak işe yaradı ama en fazla 2 gün 

Yorum bağlantısı
Tayfun YILDIZ

Arkadaşlar  aracımızı temizletirken ön konsala badem yagı veya kimyasal parlatıcı vurdurmayın. nedeni camın bugu olmasının en büyük nedeni o ben artık kurtuldum. nasılmı evdeki (el sabunu nu hafif köpükleyip ön kon sola sürüyorum sonra kagıt havlu ile temizleyin sonra aynı işlemi ön cam için yapın sonra cama sıcak havayı acın iyiyece kusasana kadar calışsın sonra aynı işlemleri tekrar edip güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Araç 1.25 motor galiba. Öyleyse manuel klima demek. Kalorifer yönlendirme arızası fiesta için kronik sayılabilecek bir sıkıntı. 

Öncelikle konum ayar butonunu cama çevirdiğinizde ilgili havalandırma menfezlerinden hava gelip gelmediğini kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Ruhi EKTEM

eylül ayında 10 bakımı yaparken komple değiştirdim ondan olabilir mi

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ben bebek pudrasını tavsiye ediyorum. Çok güzel iş çıkarıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...