İçeriğe Yönlendir

Umudunuzu Yitirmeyin

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Gayet düzgün, kibar konuşuyor, nice adam görünenlerden iyi. Kendince inandığı şekilde hayatını yorumluyor. Videoyu çeken sormuş o da anlatmış. Dilenmemiş, kimseye bela olmamış. Tuzu kuru yorumları görmek üzüntü verici.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

Resûlullah (asv) da şöyle buyurmuştur:

"Elinizin altında­kiler (köleler, hizmetliler, çalışanlar) sizin kardeşlerinizdir; Allah onları size ema­net etmiştir. Şu halde kimin yanında bu şekilde kardeşi bulunuyorsa ona yediğinden yedirsin, giydiğinden giydirsin. Onlara ya güçlerinin yetmeyeceği ağır işler yüklemeyin veya yüklerseniz siz de yardım edin." (Buhârî, "îmân", 22; Müslim, "Eymân",40; bk. Diyanet Tefsiri, Kur’an Yolu:

bu kardeşimiz gibi çevremizde çok kişiler var bunları bulup yardım edebilirsek ne mutlu bize

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Dün akşam 10 gibi izlemiştim Hasan’ı bir insan bu kadar iyimser olamaz dedim hala şükredebilmeyi biliyor. Ankara valiliği gün içerisinde iki kez açıklama yaptı yardımlar yapılmış. Haluk Levent de iş ayarlamış bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Ben yorum yazmayacaktım. Ama benimle aynı düşüncede insanları görünce cesaret geldi. Bence arkadaş fazla kaderci. 
Yazık. Psikolojik hali de nasıl bilmiyoruz. Kadercilik ise Müslümanların en büyük zaafı geri kalma nedeni malesef. Zira kutsal kitapta kader alınyazısı diye bir kavram yoktur. Emevi uydurmasıdır. Dini Afyon yapan yegane kuraldır
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Uçurumdan atlayıp ölmek kader ile uçurumdan itirilerek öldürülmek aynı kader değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tahir Ak yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
Ben yorum yazmayacaktım. Ama benimle aynı düşüncede insanları görünce cesaret geldi. Bence arkadaş fazla kaderci. 

Yazık. Psikolojik hali de nasıl bilmiyoruz. Kadercilik ise Müslümanların en büyük zaafı geri kalma nedeni malesef. Zira kutsal kitapta kader alınyazısı diye bir kavram yoktur. Emevi uydurmasıdır. Dini Afyon yapan yegane kuraldır

Servet Aydın yazdı:

Uçurumdan atlayıp ölmek kader ile uçurumdan itirilerek öldürülmek aynı kader değil. 

Yalnız adam umut umut diye diye kendi kendinin umudu oldu :) Sosyal medyanın gücü sayesinde umduğunu buldu adam. İlerde bunu gösterip kadere ve aşırı iyimserliğe örnek yapılcak. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Yalnız adam umut umut diye diye kendi kendinin umudu oldu :) Sosyal medyanın gücü sayesinde umduğunu buldu adam. İlerde bunu gösterip kadere ve aşırı iyimserliğe örnek yapılcak. 

Alakası yok. Adam kamera karşısına geçip şöyle diyim böyle diyim mi dedi. Senin sıcak evin aşın yuvan işin var. Ondan daha fazla karamsarsın. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
Kemal Mert yazdı:
Osman Nuri Köknar yazdı:
Adam videoda  neden selpak satmak yerine çalışamadığını anlatıyor. İşe alacak olanların sokakta yatmasını öğrendikten sonra işe almaktan vazgeçtiklerini de söylüyor. Adamın sorduğu soruya istinaden Allah'a şükür diyor. Adamı samimi bulmayanlar veya aşırı kadercilik yapıyor diyenler merak ettim. Ne yapması gerekiyordu? Parasızlıktan canına kıyıp ülke gündemine düşmesini mi yoksa başka şekilde olmasını mı? Yardım edenlerden Allah razı olsun. 

Herkesin yorumu farklı olabilir neden bu kadar kizdiniz?

Kızmadım yazıda öyle anlaşılmış diyelim 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tevekkul ile ne sehit ne gaziyi-saldim cayira mevlam kayirayi ayirt edebilmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir gün katolik bir pederin yolcu olduğu gemi batmış. 

Katolik peder küçük bir tahta parçasına tutnup kurtulmayı başarmış. 

Tanrım beni ışığı ile kurtarıcak, ölmeme izin vermiyecek demiş. 

Ufuktan bir gemi gelmiş. Pederi görmüş. Mürettabat pederi kurtarmak istemiş. 

Peder " benim size ihtiyacım yok, tanrıma olan inancım beni kurtaracak" demiş. 

Gemi şaşkın bakışlarla gemiye binmek istemeyen pederi bırakıp gitmiş. 

İkinci bir kurtarma gemisi gelmiş. Peder yine aynı şeyleri söylemiş. Direnmiş. 

Hava soğuk donancaksınız, geceye kalmaz ölürsünüz demişler. 

Peder gene dinlememiş. Tanrıya olan inancım beni ısıtır demiş. 

Gece olmuş , peder donarak can vermiş. 

Tanrının huzuruna vardığında cennet yerine cehenneme gideceği söylenmiş. 

peder itiraz etmiş. " ben bunca yıl sana taptım neden beni öldürdün ve cehenneme atıyorsun" demiş. 

Tanrı karşısına çıkmış ve demişki. 

"Ben sen ölmeyesin diye 2 tane gemi gönderdim. Binmeyerek intihar eden sensin. İntihar eden cehenneme gider" demiş. 

Peder susmuş ve onu bekleyen cezasını çekmeye cehennme gönderilmiş. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

peder itiraz etmiş. " ben bunca yıl sana taptım neden beni öldürdün ve cehenneme atıyorsun" demiş. 

"Ben sen ölmeyesin diye 2 tane gemi gönderdim. Binmeyerek intihar eden sensin. İntihar eden cehenneme gider" demiş. 

Iste yukarida yazdim. Tevekkulu idrak edebilmek gerek oncelikle.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Peder deyince bu film aklıma geldi , bence çok etkileyici
3d7a957b418481ec4c5ee2095d52807e.jpg
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

biz hep olayların,hikayelerin yada menkıbelerin  gerçekçiliğini araştırıp duruyoruz. gerçek olsun uydurma olsun ne fark eder. bu bizim önümüze gelmiş ise duymuş isek bizim bundan ne çıkardığımız önemlidir. herkes her daim her şeyle sınanıyor. önemli olan bunu anlamak idrak etmek ve gereğini yapabilmek. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Servet Aydın yazdı:

Elinde makina mühendisliği diploması olup kağıt hurdası satan gençlerin olduğu ülkeyiz biz. Kirada yaşayan yanlız babane. Evlatları hayırsız. Nene gidince kapı dışarı edilen bir nefer. Zor değil yaşamda. 

Aga, adam 29 yaşındayım diyor. Koca adam yav, çocuk değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Osman Nuri Köknar yazdı:

Adam videoda  neden selpak satmak yerine çalışamadığını anlatıyor. İşe alacak olanların sokakta yatmasını öğrendikten sonra işe almaktan vazgeçtiklerini de söylüyor. Adamın sorduğu soruya istinaden Allah'a şükür diyor. Adamı samimi bulmayanlar veya aşırı kadercilik yapıyor diyenler merak ettim. Ne yapması gerekiyordu? Parasızlıktan canına kıyıp ülke gündemine düşmesini mi yoksa başka şekilde olmasını mı? Yardım edenlerden Allah razı olsun. 

Valla benim videodan anladığım da aynen bunlar. 

Tam bir özet bu mesaj. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Adamın işi yok, iş bulsa temiz kıyafeti yok , maaşı bekleyecek gücü yok.

Ama umuyorum aramızda bir arkadaş ilk günden cebine para verecek bir iş bulabilir ve arkadaş selpak satmaz (!)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fatih Evcin yazdı:

Adamın işi yok, iş bulsa temiz kıyafeti yok , maaşı bekleyecek gücü yok.

Ama umuyorum aramızda bir arkadaş ilk günden cebine para verecek bir iş bulabilir ve arkadaş selpak satmaz (!)

Hiçbir kimse yokki böyle birine iş versin. Düşünün, kapıma geldi bu. Neyine güvenip işe alayım. Yatacak yeri yok, dükkanda yer verdim. Gece bir Forklift çalsa bittim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sefa Çelik yazdı:

Aynısını düşünüyordum ki, yazmışsın. 

Bu mesajın fikir babası emmidir. Geçen günü dükkana geldiğinde konuşurken söyledi. Fikir hırsızlığı yapmış olmayayım 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bana başkasının tavsiyesiyle ülkemize ki bu kadar göçmen sorunu yokken göçmen olan yatacak yeri vs olmayan bir gece bekçisi almıştık inşaata, gecenin bir yarısı bir gidip kontrol edeyim dedim, şantiyeye gayet arkadan girdim dolandım bekçimiz gayet çekirdek çitleyerek çay içiyordu. Ben değil başkası girmiş olsa zaten bütün hiltiler vs gitmişti. Sabahına bekçide gitti. Güven sorunu var ister istemez oluyor çünkü dönem  art niyetli insanlarla dolu.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hasan madde bağımlısıymış amatem’e yatırmışlar. 29 yaşında bir insanın babaannem öldü selpak satıp sokakta yatıyorum. Allah bana verecek demesi normal değildi zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Nihat Palolu yazdı:

Hasan madde bağımlısıymış amatem’e yatırmışlar. 29 yaşında bir insanın babaannem öldü selpak satıp sokakta yatıyorum. Allah bana verecek demesi normal değildi zaten.

Ama teme kendi isteği dışında yatırılmıyor. Demek ki biri yardımcı olmuş. Diğer türlü yatış işlemleri baya zor.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...