İçeriğe Yönlendir

2013 Fiesta Hız Sabitleyici Montajı

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

2013 1.5 tdci titanium aracıma hız sabitleyici düşündüm. Tesisat var mıdır ? Tuş takımı ve direksiyon çerçevesi temin edilip forscan ile neler yapmam gerekiyor? Uzun yolda kolaylık sağlaması harici yakıt tasarrufu sağlar mi? Bir yerde daha fazla yaktırır diye okumuştum. Kısacası attığım taş ürküttüğüm kuşa değer mi?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bildiğim kadarıyla tuş ve çerçeveyi alırsanız sıkıntısız çalışıyor. Forscan üzerinden ana modül üzerinden hız sabitleyiciyi aktifleştirip yazıyorsunuz iş bitiyor. Yakıt olarak tasarruf sağlar, sadece nerede kullanılacağını bilmek lazım. Çok dik bir rampada 90 km hız ayarlarsanız ve araç o hıza çıkmak için sürekli gaz vermek durumunda kalırsa çok yakar mesela. Ama uygun yolda uygun hızlarda kullanırsanız tasarruf sağlar. Ne şekilde kullanılacağı sonucu etkiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hız sabitleyici; uzun yolda muhakkak fayda sağlar. Sabit hız ve devirde sabitlenirse yakıt tasarrufu da sağlayacaktır. Hız sabitleyici olmayan araçlarda sürekli gaz pedalında olan ayağımın topuğu artık çürüyordu. Büyük rahatlık.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende CC nin az yaktırdığını düşünenlerdenim. Yaktırsa bile konforuna değer.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Çağatay Kılınç yazdı:

2013 1.5 tdci titanium aracıma hız sabitleyici düşündüm. Tesisat var mıdır ? Tuş takımı ve direksiyon çerçevesi temin edilip forscan ile neler yapmam gerekiyor? Uzun yolda kolaylık sağlaması harici yakıt tasarrufu sağlar mi? Bir yerde daha fazla yaktırır diye okumuştum. Kısacası attığım taş ürküttüğüm kuşa değer mi?

Aracın donanımı Titanium olduğuna emin misiniz? Normalde bu donanımda hız sabitleyici oluyor.

Eğer trentX donanım ise direksiyon tuşlarının değişimi ve forscan üzerinden aktif ederek kullanıyor olması lazım

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Onur Çelebi yazdı:

Aracın donanımı Titanium olduğuna emin misiniz? Normalde bu donanımda hız sabitleyici oluyor.

Eğer trentX donanım ise direksiyon tuşlarının değişimi ve forscan üzerinden aktif ederek kullanıyor olması lazım

2013 yılından sonra hız sabitleyici "x paket" ile satıldı.

Yani düz titanyumda sabitleyici yok.

Trend x de hız sabitleyici var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Onur Çelebi yazdı:

Titanium onur bey 2013 te çıkanlarda opsiyon olarak ayrı paket satılıyordu alan kişi almamış.

Ahmet Aybeyaz yazdı:

2013 yılından sonra hız sabitleyici "x paket" ile satıldı.

Yani düz titanyumda sabitleyici yok.

Trend x de hız sabitleyici var :)

Aynen öyle maalesef fordun saçmalıkları:)

Ayhan Asil yazdı:

Hız sabitleyici; uzun yolda muhakkak fayda sağlar. Sabit hız ve devirde sabitlenirse yakıt tasarrufu da sağlayacaktır. Hız sabitleyici olmayan araçlarda sürekli gaz pedalında olan ayağımın topuğu artık çürüyordu. Büyük rahatlık.

Uzun yol çok yapmıyorum ama yapınca en az 7 8 saat oluyor cidden bileğim ağrıyor. 

Merak ettiğim şu modifiyeli elm bulurum forscan da hallederim. Kesme biçme olacak mi? Soketi nereye takacağım forscanda  nereyi nasıl yapacağım? 

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Resmen saçmalamış Ford donanımda 😀 

Kesme biçme yok direksiyon üzerindeki radyo tuşlanının da olduğu gri bölüm sökülüp hız sabitleme olan parça takılacak.

Bu videoda portekizce dilinde ama anlaşılıyor görüntüden.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Onur Çelebi yazdı:

Resmen saçmalamış Ford donanımda 😀 

Kesme biçme yok direksiyon üzerindeki radyo tuşlanının da olduğu gri bölüm sökülüp hız sabitleme olan parça takılacak.

Bu videoda portekizce dilinde ama anlaşılıyor görüntüden.

Çok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Tuş takımı ve çerçevesini bir sitede 600 tl ye buldum. Fiyat nasıl? Başka pek bulamadım epeydir araştırdım nette. Yurt dışı var ama emin olamıyorum onlardan da. Birkaç yere sordum haber bekliyorum parçacılardan. Bildiğiniz başka bir yer var mı sorulabilecek?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağatay Kılınç yazdı:

Tuş takımı ve çerçevesini bir sitede 600 tl ye buldum. Fiyat nasıl? Başka pek bulamadım epeydir araştırdım nette. Yurt dışı var ama emin olamıyorum onlardan da. Birkaç yere sordum haber bekliyorum parçacılardan. Bildiğiniz başka bir yer var mı sorulabilecek?

Ucuz. Zaten o civarda olur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bu iş yetkili serviste yapılabilir mi peki?yaparlar mi? Haftaya kayseride olacağım orada bu işi halledebilecek biri var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağatay Kılınç yazdı:

Bu iş yetkili serviste yapılabilir mi peki?yaparlar mi? Haftaya kayseride olacağım orada bu işi halledebilecek biri var mıdır ?

Yetkili servisin yardımcı olacağını sanmıyorum, olsada çok ciddi rakamlar isterler. İnternetten parçasını alıp kendiniz takarsınız, çok zor bir işlem değil. Çerçeve, buton ve kablosu olacak. Forscan üzerinden aktifleştirilecek sadece. İzmir'de olsaydınız aktifleştirmeyi ve montajı yapardık beraber, bende kablo mevcut.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...