İçeriğe Yönlendir

Buz Çözücü Spreyler

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Buz kazıyıcı aldım, her sabah camlardan buz kazımak için 10 dk erken çıkıyorum evden :) baktım şehirde herkes bi sprey sıkıyor sabahları camlara. Ben de alayım dedim.

Bu buz çözücü spreyler etkili midir? Domestosun yağı kiri akıttığı gibi buzu akıtır mı anında :) Tavsiye edebileceğiniz ürün var mıdır?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kaliteli marka spreyler iş görür. 

Daha farklı bir yöntem söyleyeyim oda ısısında beklemiş bir şişe suyu camlara dökün o da buzu çözecektir. Ama hemen silecekleri çalıştırın yoksa su yine donar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bim'den al gitsin, daha pahalı bir şeye gerek yok [emoji4]
İki yıldır kullanıyorum
Ankara'da yılda 1 tane yetiyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oda ısısındaki su gerçekten işe yarıyor ancak dikkat edin, hızlı ısı değişimi camı çatlatabilir. Ben genelde arabamda tuttuğum suyu döküyorum bu tip durumda. Isı farkı az oluyor, donmamış su donmuşu eritip götürüyor.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu tarz durumlarda ön cam ısıtmalı mondeo'yu özlüyorum :) 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Spreyle kesinlikle işe yarıyor. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Ben Würth kullanmıştım zamanında. Çok pahalı sayılmaz. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Su dökmek biraz riskli geliyor bana. Sıradan bir buz çözücü sprey işimi görecektir o zaman. Öneriler için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serdar Eser

İstanbulda kar veya buz yok sadece sis olur oda vapurları etkiliyor biz artık kışı unuttuk

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Serdar Eser yazdı:

İstanbulda kar veya buz yok sadece sis olur oda vapurları etkiliyor biz artık kışı unuttuk

İstanbul'un gözünü seveyim. Ben de İstanbul'dan Kırklareli'ye taşınalı 1 ay oluyor, arabanın kapısının soğuktan yapışıp açılmadığını bile gördüm burada :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kalwax'ta da var buz çözücüler. 

Hemşericilik kazanacak ! 😀 

Kalwax'ın bazı ürünleri gerçekten iyi.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kalwax'ta da var buz çözücüler. 

Hepsiburada.com 19,9 Tl

n1.com da 24,9Tl

hepsiburadadan 5 adet üstü sipariş verince kargo ücreti yok. n1 den 4 adet fiyatına hepsiburadadan 5 adet alabiliyorsunuz. Cepten aradım selamını söyledim, Hepsiburada.com dan siparişi geçtim. raf ömrü 4 yıl olduğu için 6 adet aldım.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ahmet Caliskan yazdı:

İstanbul'un gözünü seveyim. Ben de İstanbul'dan Kırklareli'ye taşınalı 1 ay oluyor, arabanın kapısının soğuktan yapışıp açılmadığını bile gördüm burada :)

Kapı fitillerine talk pudrası sürün pamukla :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Hepsiburada.com 19,9 Tl

n1.com da 24,9Tl

hepsiburadadan 5 adet üstü sipariş verince kargo ücreti yok. n1 den 4 adet fiyatına hepsiburadadan 5 adet alabiliyorsunuz. Cepten aradım selamını söyledim, Hepsiburada.com dan siparişi geçtim. raf ömrü 4 yıl olduğu için 6 adet aldım.

İyi yapmışsın. 

Muhtemelen Kargo ücreti farkından dolayı N11'de pahalı bu ürün.. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Hemşericilik kazanacak ! 😀 

Kalwax'ın bazı ürünleri gerçekten iyi.

Kazansınlar tabi :)  Ben çok seviyorum onları. 

Dürüst insanlar. İşlerini seviyorlar. 

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

İş görüyor ancak camda yağlı bir tabaka bırakıyordu benim kullandığım

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Ön cam için buz engelleyici örtüler var en iyisi o.15 20 TL fiyatı var.Sabah ön camdan kaldırın ne buz kalır ne bişey tertemiz.Benim arabada ön cam rezistansı olduğu halde seriyorum.Fısfıslarda bir nevi alkol türevi alıp yan camlarda kullanabilirsiniz.Ben kazımayı tercih ediyorum.Ama dediğim gibi en etkili olan ön cam buz engelleyici örtüler.Katla bagaja koy akşam ser ,sabah tertemiz :) 

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
Sami Demirpaz yazdı:

Bu tarz durumlarda ön cam ısıtmalı mondeo'yu özlüyorum :) 

Yan camlarda donuyor mondeo çaresiz😀

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

İyi yapmışsın. 

Muhtemelen Kargo ücreti farkından dolayı N11'de pahalı bu ürün.. 

N11 kargo ücreti ürün fiyatı içinde, hepsiburadada 100 tl yi geçince kargo ücretsiz. mesaj geldi ürünü kargoya vermişler, selamını ilettim 😉

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Ankara'da iken kışlık camsuyunu spreyli şişeye koyardım. Kar buz olunca tüm camlara 3-5 camsuyu spreyler sonra silecekleri çalıştırırdım. Yan camlarıda açıp kapatınca işlem tamam olurdu. 

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Daha önceki yıllarda cam suyu hiç kullanmamıştım. Bu yıl merak saldım. Moil'den 4 lt lik cam suyu aldım. 3 lt si depoya gitti. Kalan 1 lt yi bitmiş cif fısfısına doldurdum. Bu sabah ihtiyaç  oldu. Yan camlar dahil her cama kullandım. Oldukça kısa süre de açıldı. Çek çek ile de indirince gayet hızlı oldu. Eskiden kazımak için daha çok uğraşıyordum. Tavsiye ederim. 4 lt sini (-30C°) 17 tl ye almıştım.

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
Sani Gerşon yazdı:

Oda ısısındaki su gerçekten işe yarıyor ancak dikkat edin, hızlı ısı değişimi camı çatlatabilir. Ben genelde arabamda tuttuğum suyu döküyorum bu tip durumda. Isı farkı az oluyor, donmamış su donmuşu eritip götürüyor.

Erzurum' dan bildiriyorum, Arabadaki su donuyor :)

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sinan Uzundumlu yazdı:

Erzurum' dan bildiriyorum, Arabadaki su donuyor :)

Suvasta farklı değil 😀

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Ankara'da hava eksi derecelere düştüğünde pek bir işe yaramıyor. Sıkıp buzları çözüyorum, çekçek ile kalanları temizliyorum cam temiz. Ancak ne zaman yola çıkıyorum camda kalan nem buz oluyor görüşü iyice kapatıyor. Silecekleri çalıştırıyorum 5 saniye sonra yine aynı. Bu nedenle buzu kazımak daha kolay geliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

kapalı otoparka geçtim geçeli unuttum bu işleri . 

normal şişe suyu oluyordu benim arabada. istanbulda pek olmasada ara sıra buz kar olunca onu döküyordum çözüyordu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...