İçeriğe Yönlendir

Multivan Sonrası Ne Alınır?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Bilindiği üzere vw multivan sahibiyim. Uzun dönem binmek için ciddi masraf (17.553 ₺) etmiştim. Aracın bir çok yerini sıfırladım, ama ben galiba bir arabaya uzun yıllar binemiyorum. Son 3 yılda 8 araba değiştirince bünye alıştı galiba, multiyi alalı 6 ay civarı oldu, ufaktan başladım yine sarı siteye bakmaya. Aracımı üzerine eklediğim malzemelerin tamamı ile birlikte yaklaşık 70 72 bin tl arası satmayı düşünüyorum. Arabayı ilana koymadım, "şuan" satmıyorum ama satacağım. Bu fiyatlara bana multivan konforunu aratmayacak, uzun yolda yormayan, çok yakmayan, donanımlı, güncel görünen bir araç almak istesem ne tavsiye edersiniz ?  

Kesinlikle manuel vites olacak, lpg de sorun çıkma riski daha yüksek olduğundan turbo benzinli olmayacak, atmosferik benzin lpg yada dizel. Yıllık 30 bin km yol yapıyorum, aylık 1000 km gidiş geliş uzun yolda performans açısından beni üzmemesi lazım. 4 kişi + bagaj.  Suv, sedan yada sw önerilerinizi bekliyorum. 

Benim kafamda bir kaç model var, 

Fors Mondeo mk4 2.0 tdci 140 hp titanium

2008 Audi A4 1.6 lpg benzin 

2006 Audi A6 sedan 2.0 tdi 140 hp

Vw Passat B7 1.6 tdi comfortline

2010 Mazda 3 1.6 impressive 

2012 Peugeot 508 1.6 e hdi

2011 Volvo s40 1.6D

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Aracı kullanım amacınızı , yıllık yaptığınız yolu, kaç kişi kullanacağınızı iyi düşünüp ona göre bir araö seçmenizi öneririm. Multivan yerine aradığınız araçlara bakınca aslında daha ufak bir araca geçmek isteğiniz anlaşılıyor. 

Yazdığınız modellerin çoğu sedan ben olsam multivandan sonra suv a geçerdim. Mazda Cx3 epey şık duruyor. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erhan Doruk yazdı:

Aracı kullanım amacınızı , yıllık yaptığınız yolu, kaç kişi kullanacağınızı iyi düşünüp ona göre bir araö seçmenizi öneririm. Multivan yerine aradığınız araçlara bakınca aslında daha ufak bir araca geçmek isteğiniz anlaşılıyor. 

Yazdığınız modellerin çoğu sedan ben olsam multivandan sonra suv a geçerdim. Mazda Cx3 epey şık duruyor. 

Mazda cx3, 2 tane multivan parası. Benim bütçe belli, 70 72 arası. Multivanın üstüne para koymam, birikim ile şehir içinde lpgli küçük motorlu minik hb bir araç yada hafif ticari alacağım. Ana araç ile sürekli uzun yol yaptığımdan, şehir içinde kullanmak için tüy siklet veya eski kasa doblo partner tarzı ayrı birşey lazım. 

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

S Max veya Galaxy önerebilirim. Bagaj geniş uzun yolda multivanı aratmaz.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

Connect

Foruma üye olma sebebim 75 lik vardı, sonra kahverengi içi bej, espli, yokuş kalkışlı 110luk glx almıştık. Zamanında sahip olduğum arabanın, daha yüksek km olanına o zamanki fiyatının 2 katı para vermek psikolojik olarak arabadan soğutur beni.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Ford Mondeo mk4 2.0 tdci 140 hp titanium (alırım)

2008 Audi A4 1.6 lpg benzin (içi dar gerçekten + 1.6 yok alternatifi Seat Exeo

2006 Audi A6 sedan 2.0 tdi 140 hp (temizi zor)

Vw Passat B7 1.6 tdi comfortline (buda güzel)

2010 Mazda 3 1.6 impressive (Tansu bey güzel bilgilendirir bu araçta)

2012 Peugeot 508 1.6 e hdi  (Çok elektronik tam otomatik olsa alırdım oda o fiyatlara yok)

2011 Volvo s40 1.6D  (Benim gözümde hiç volvo olamadı hep sesiyle tipiyle Focus olan araç bunu alacağıma Focus alırdım)

- C-Max Smax, Scenic Grand Scenic Skoda Roomster- Yeti

yada bu 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-s-drive-den-2011-toyota-avensis-2.0-d-4d-premium-deri-isitma-ful-594606906/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Seçeklerin hiç birisi de multivan sonrası geçilebilecek bir araç değil.. 

Multivan sonrası en mantıklı geçiş Mpv olur bence.. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Seçeklerin hiç birisi de multivan sonrası geçilebilecek bir araç değil.. 

Multivan sonrası en mantıklı geçiş Mpv olur bence.. 

Abi multivandan sonrası dediğim illa 3+1 bagaj olmasına gerek yok, multivanı almadan 1 hafta önce bitane 1.6 trend mk4 mondeo bakmıştım hem göstergelerinden dolayı hemde arabanın direksiyon sistemindeki arızayı gideremediklerinden dolayı aracı alamamıştım. D segmenti mi deniyor, mondeo, e serisi, 5 serisi tarzını seviyorum. Sedan olması, ve manuel olması bana yetiyor. Tabiki multivan gibi rahat konforlu olmaz. Yine de değişik arayışları seviyorum. 2012 Koleostan inip 1.3 tüplü yaris almıştım :)

Erkan Işık yazdı:

Hepsi alınır ebrar canın butcen neye yetıyorsa 

Peki sence bakımı, eksikleri, sorunları tamamen giderilmiş bir multivanı sattıktan sonra üzülürmüyüm Erkan abi ? 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Minibüsden sonra ne istedegine baglı mınubus kalabalık bır yere gıderken lazım oluyor onun harıcı tek kişi veya iki bindikden sonra fiesta bile mutlu eder adamı benım passat 15 gundur garajda cıkarmaya usenıyorum ya transport yada fiesta ile işimi görüyorum gecen istanbula gıttım multıvanlar kapatıp gıdıyor :)) fiestanın yanından :)) suv niye bakmıyorsun kaşkay olur tiguan olur , servet abının land lardan olur  degerini veren olursa sat multıvanı piyasada 2017 2018  de cıkan otm kısa şase multıvanlar var bakdın olmadı onlara atlarsın cebıne göre bak işde 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

O paralara dizel B7 var mı Ebrar? Temiz B6 alınır o paralara sanki. B7 zor gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bence manuel bir multivan sadece otomatik bir multivan için satılmalı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Ebrar yazdıklarını okuduktan sonra şunu gördüm sen "seni mutlu edip neşelendirecek yeni bir heyecan arıyorsun" yazdığın araçlardan hangisi kurcalamaya, değişiklik yeni eklemeler yapmaya müsait ise o aracı almanı tavsiye ederim. Bana araba almak özellikle ikinci el araba almak çok ama çok zor geliyor. Bu yazdığın araçlardan geçmişini bildiğin en temiz ve düşük km li hangisini bulursan al nasıl nasıl olsa 2 yıla kalmaz satacaksın.

Mk4 mondeoyu satınca Mk5 almam üç ay sürdü. Bu süreç zarfında hanımın 1,25 82 hp fiesta trend x gözümde mercedes gibiydi. Rampalarda 4. vitese aldığımda 1,6 gibi gidiyordu. Temizini bulursan 1,0 140 hp lik fieste black veya red tavsiye ederim. Millet fiestayı küçümsediği için sinir oluyor. sınıfının en sağlam araçlarından biri fazlaca gıdıklamaya müsait 170~200 hp arası.

Yazdıklarının hiç biri multivanın yerini tutmayacaktır orasında unutma.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Multivandan sonra fieasta kesmez. Grand cmax , mondeo bakılabilir.

yerinde olsam captiva bakardım o bütçe ile. 7 kişilik ful donanım

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erkan Işık yazdı:

Minibüsden sonra ne istedegine baglı mınubus kalabalık bır yere gıderken lazım oluyor onun harıcı tek kişi veya iki bindikden sonra fiesta bile mutlu eder adamı benım passat 15 gundur garajda cıkarmaya usenıyorum ya transport yada fiesta ile işimi görüyorum gecen istanbula gıttım multıvanlar kapatıp gıdıyor :)) fiestanın yanından :)) suv niye bakmıyorsun kaşkay olur tiguan olur , servet abının land lardan olur  degerini veren olursa sat multıvanı piyasada 2017 2018  de cıkan otm kısa şase multıvanlar var bakdın olmadı onlara atlarsın cebıne göre bak işde 

Abi suv sedan yada sw önerilerinizi bekliyorum demiştim sedanlar benim hoşuma giden araçlar o yüzden attım, yoksa jip de bakarım, tiguan 2.0 dizel benim paraya yok diğerleri tsi lpgsiz benzinliye binmem :) qashqai manueller 1.5 onlar da 4x4 değil, jipcik alırsam 4 çeker olacak yoksa normal arabadan ne farkı kalır dağ bayır gezeceksin jiple :) land bana çok ağır gelir masraf olarak :)

Mustafa Arıkan yazdı:

O paralara dizel B7 var mı Ebrar? Temiz B6 alınır o paralara sanki. B7 zor gibi

Var abi 1.6 manuel comfortline 195 bin de hasar kayıtlı bi kaç parça boyalı. Prensip olarak hatasız boyasız araba almıyorum. Şasede airbaglerde sorunu olmayan her arabayı alırım tavan hariç boyalı olacak, yepyeni boyalı vernikli. Hatasız arabanın başında tüfekle beklemek gerekir birisi vurup değerini yarıya indirmesin diye. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:

Bence manuel bir multivan sadece otomatik bir multivan için satılmalı :)

Aynı paraya içi vip döşeli otomatik transporter vardı, otomatik arabada 2 defa ailemle birlikte yolda kaldım şanzıman yüzünden. Tövbeliyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ebrar yazdıklarını okuduktan sonra şunu gördüm sen "seni mutlu edip neşelendirecek yeni bir heyecan arıyorsun" yazdığın araçlardan hangisi kurcalamaya, değişiklik yeni eklemeler yapmaya müsait ise o aracı almanı tavsiye ederim. Bana araba almak özellikle ikinci el araba almak çok ama çok zor geliyor. Bu yazdığın araçlardan geçmişini bildiğin en temiz ve düşük km li hangisini bulursan al nasıl nasıl olsa 2 yıla kalmaz satacaksın.

Mk4 mondeoyu satınca Mk5 almam üç ay sürdü. Bu süreç zarfında hanımın 1,25 82 hp fiesta trend x gözümde mercedes gibiydi. Rampalarda 4. vitese aldığımda 1,6 gibi gidiyordu. Temizini bulursan 1,0 140 hp lik fieste black veya red tavsiye ederim. Millet fiestayı küçümsediği için sinir oluyor. sınıfının en sağlam araçlarından biri fazlaca gıdıklamaya müsait 170~200 hp arası.

Yazdıklarının hiç biri multivanın yerini tutmayacaktır orasında unutma.

Abi 2 yıl değil, bunu şuan satsam, alacağım arabaya 1 yıl maksimum binerim. Ailemle çok uzun yol yapıyorum diye arabanın değişmesi gerekmeyen parçaları bile değiştiriyorum çiçek gibi yapıyorum sonra sıkılıp satıyorum ekmeğini benden alan adam yiyor. Beni anlamışsınız aynen öyle, arabayla uğraşırken kafamı dağıtıyorum mutlu oluyorum. Yeni eklemelere müsait olan passat, mondeo, a4 var yapboz gibi söküp takılıyor heryeri. Mondeoya bir tesla ekran takıyorlar ağzım açık kaldı. Abi fiesta bana çok aşırı küçük, büyük sınıf sedan araç bakıyorum. Bide babam hacimsiz motor aldırmıyor eski nesil yüksek hacim düşük beygir arabaların daha sağlam olduğuna inanıyor. 2.5 motordan 130 beygir veriyor mesela multivan. 

Gerçekten de öyle multivanı arayacağım gibi geliyor, sonradan pişman olmak istemiyorum :(

Erkan Işık yazdı:

Multıvanın yanına bir tane fiesta al 

Normalde mondeo bakıyordum 55 60 arası bi mk4 alsam 14 bin lira civarı bir para kalıyor üzerine 6 bin de ben koysam 20 ye 2001 klimalı 1.4 clio veya, 2002 fiesta almayı düşünüyordum. Kafamda bu şekil bi plan yapmıştım ama multivanın keyfini ararmıyım diye düşünüyorum, forumdan fikir almak için konu açtım.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Gök yazdı:

Multivandan sonra fieasta kesmez. Grand cmax , mondeo bakılabilir.

yerinde olsam captiva bakardım o bütçe ile. 7 kişilik ful donanım

Manuel captiva ilanda bitane var oda 2.2 motor, piyasada hiç yok. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ebrar Tüfek yazdı:

Manuel captiva ilanda bitane var oda 2.2 motor, piyasada hiç yok. 

manuel mi bakıyorsun özellikle. kaçırmışım onu

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Vito bak

Vito çok hoşuma gidiyor da arka bölümü multivandan daha kötü. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...