İçeriğe Yönlendir

Sigorta Zamanını Geciktirmek

Talha Burak Ertem

Recommended Posts

Talha Burak Ertem

Merhabalar;

Üzerimde kayıtlı olan motosikletim için sigorta zamanı gelmiş, yenilemem gerekiyor, sordurduğumda 414 tl gibi bir mebla çıkıyor. Mayıs yada haziran ayına kadar trafiğe çıkmayacak ve motorumu kullanmayacağım. Bu durumda sigortayı trafiğe çıkmadan hemen önce yani mayıs haziran gibi yaptırmamda bir mahsur var mı? Aylık ne kadar bir ceza gelir, daha sonra kullanacağım sırada sigorta yaptırmak mı yoksa şimdiden yaptırıp kafamın rahat olması mı? Eskiden cüzi bir miktar ödenerek bu sigortasız zaman halledilebiliyordu, fakat şu an için bu durum böyle midir bilemedim, aslı astarını geçer mi? Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardımlarını rica  ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yapılmayan dönem için bir ceza yok. Yolda yakalanırsanız aracınız bağlanır, devletten ceza yersiniz.

@Mehmet Ozyurek daha iyi bilir.

Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem
Sani Gerşon yazdı:

Yapılmayan dönem için bir ceza yok. Yolda yakalanırsanız aracınız bağlanır, devletten ceza yersiniz.

@Mehmet Ozyurek daha iyi bilir.

Mehmet abiye mesaj olarak yazdım ancak yoğunluktan yada görmediği için bir cevap alamadım. O nedenle konu açarak görmesini bekliyorum açıkçası Sani bey, teşekkür ederim 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abiye mesaj olarak yazdım ancak yoğunluktan yada görmediği için bir cevap alamadım. O nedenle konu açarak görmesini bekliyorum açıkçası Sani bey, teşekkür ederim [emoji4]

Almadım böyle bir mesaj :)

Aylık %5 gecikme zammı var.

414/12=34,5 lira. Bu poliçenin aylık maliyeti.
414x5% 20,7 lira aylık gecikme ücreti.

Şayet. Kullanılmayacaksa yaptırmaman daha hesaplı.
Ancak aylık 14 lira fazladan vererek gecikmeden yaptırman daha mantıklı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet abi bir motorda bende var gecen sene 220 lira verdık bu motora diyelim 2 sene sigorta yaptırmadım 2 sene sonra sana geldım abı yap dedım aradakı 2 senelık sigortayı benden talep edecekmısın 2 sene sonra ben hangı basmakdan baslıcam tekrar 

Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem
Mehmet Ozyurek yazdı:

Teşekkür ediyorum Mehmet abi, mesaj sanırım ki benim hatam olsa gerek (çok önceden yaptığımız mesajlaşma üzerinden mesaj yollamışım, yeni mesaj olarak atmadığım için farkedilmiyor muhtemelen)

Bu durumu bi düşüneyim ve öyle karar vereyim, tekrar teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi bir motorda bende var gecen sene 220 lira verdık bu motora diyelim 2 sene sigorta yaptırmadım 2 sene sonra sana geldım abı yap dedım aradakı 2 senelık sigortayı benden talep edecekmısın 2 sene sonra ben hangı basmakdan baslıcam tekrar 

Anormal bir durum olmadıkça Basamağın bozulmaz.
İki sene sonra da aynı basamaktan sigorta yaparım.
Yaptırmak istediğin tarihteki güncel fiyat üstünden %50 zamlı ödeme yaparsın.
Gecikme zammı aylık %5 ama toplamda %50 yi geçemez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Yolda yakalanırsanız aracınız bağlanır

Evet bu ciddi bir yaptırım ve kesinlikle uygulanıyor. Affı olmayan bir suç. 

Polis inisiyatif kullanarak poliçe yaptırmak için size yarım saat veya bir saat, zaman verebilir. Ama bu süre zarfında da bırakmaz aracı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...